Напередодні цього дня зі студентами-міжнародниками юридичного факультету провела пізнавальну лекцію-бесіду волонтер Корпусу Миру США в Україні Емілі Вайсер, яка прийшла того дня до студентів КЕІ

Емілі працює у благодійній організації «Брагодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть із ВІЛ» місто Кривий Ріг». Заняття зі студентами проходило англійською мовою, було побудовано методично грамотно і закінчилася ця презентація фідбеком.

Плакати, які демонструвала Емілі, носили ілюстративний характер, що допомагало розкрити всі основні постулати цієї теми – профілактика СНІДу. До цього заняття було підготовлено плакати, на основі яких дохідливо розповіла волонтерка про цю небезпечну хворобу.

Студенти були зацікавлені темою, ставили питання Емілі і спілкувалися лише англійською.

Коротка довідка

Що ми знаємо про СНІД і ВІЛ?

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції) ВІЛ у лімфоцитах, макрофагах та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності ефективної терапії, закінчується смертю хворого.

На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнах усіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей, які живуть із ВІЛ в Україні, сягає 377 600.

ВІЛ передається:

через кров – при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ-інфікованої особи до здорової людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами;

статевим шляхом – під час незахищених статевих стосунків;

унаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ-матері до її дитини під час вагітності, пологів і годуванні груддю.

ВІЛ не передається:

при спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні, у лазні та сауні;

під час поцілунків, обіймах і рукостисканні;

при чханні та кашлі;

через поручні, дверні ручки, столи, стільці;

при укусах комарів чи інших комах.

Щороку в Україні діагностується від 2 до 3 тисяч хворих на СНІД. Для надання медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію створена мережа спеціалізованих лікувально-профілактичних закладів – центрів профілактики і боротьби зі СНІДом, які здійснюють диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими і хворими на ВІЛ-інфекцію та СНІД, діагностують стадію хвороби, визначають тактику лікування. Починаючи з 1996 року, в світі впроваджується так звана комбінована антиретровірусна терапія (АРТ), яка впливає безпосередньо на ВІЛ, пригнічує розмноження вірусних частинок і сприяє зміцненню імунітету, зростанню кількості СД4, що повертає хворому здоров’я. В законодавчому порядку встановлено безоплатне лікування хворих на ВІЛ-інфекцію за рахунок Державного і місцевих бюджетів, коштів донорських організацій.

Головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції в країні є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед, вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів індивідуального захисту. Свідоме ставлення
до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу« Повернутися

Інформаційні партнери