Захід відбувся у рамках  програми  ERASMUS+ — міжнародної академічної мобільності, співпраці  у сфері освіти, професійної підготовки, як студентів, так і викладачів.

Лекція стала важливою подією в житті студентів, особливо журналістів-початківців, які забажали безпосередньо поспілкуватися  з португальським професором

Інтерв’ю підготували, записали, сфотографували  студенти групи МВС – 19-1 —  Миргородський Олександр, Ященко Вікторія, Кучук Анастасія, Радіюк Владислава

Q: As far as I know, you visited us last year, can you see any difference compared with the previous year?

A: I know that there is a new president in Ukraine and I also know that he has a strategy for the country.  Personally I haven’t noticed any essential changes but I know that people are talking about difference and I believe the President will come to the Ukrainian people and speak to them about the situation in the country in a few weeks or so. We just need to wait and see because Portugal, for instance, has 14 years of democracy and there a lot of things that we still need to do, so, everything is in due time. By the way, I heard that roads in some regions are getting better.

Q: Have you heard that the President of Ukraine graduated from our University?

A: Yes I heard about it! Did he visit his Alma Mater after election?

Q: Not yet, he visited his native city but he did not have opportunity to visit us. He was too busy, maybe, next time)

Q: What speciality did Vladimir Zelensky graduate from?

A: He graduated from Law.

Q: Have you heard any jokes about our President? Because he used to be a famous comedian and an actor not long  ago.

A: Actually, I heard, but elderly people like me don’t care about it. What is really important is how he acts as a President.

Q: What do you think about our mentality? What is the main difference between Ukrainian and Portuguese mentality?

A: I think we are the same in business. And my wife is the Ukrainian and we get on well with each other.

Q: How much time do you consider Ukraine needs to «make great again»?

A: First of all, I believe that Ukraine needs financial sustainability and it depends on the strategy that your President has.

Q: And the last question. What do you suppose is the main resource which Ukraine has?

A: I am sure that Ukraine has a lot of useful resources but the main one is its people. There are a lot of smart people both in  Ukraine and  in Portugal but the main problem that a lot  of them go abroad for better life.

Переклад українською мовою

—         Чи відчуваєте ви будь-яку різницю між минулорічним та сьогоднішнім візитом?

—         Ні, чесно кажучи, різниці не відчув, можливо тому, що багато всього бачив. Можливо, наступного разу. У Вас нова влада. Є можливості розвиватися, змінювати все. Чи довелося Вам зустрічатися з Президентом України вже після виборів?  До речі, яку спеціальність  отримав Володимир Зеленський?

—         Так зустрічалися. Він закінчив юридичний факультет у КЕІ. Здобув спецільність «Право». Ви чули якісь жарти про нашого президента?

—         Тому що він комік і актор у минулому? Я чув, але всіх людей, як я, це не хвилює. Насправді важливо, як він проявить себе у статусі президента. Все залежить від ментальності.

—          Що Ви думаєте про наш менталітет. Яка різниця між українським та португальським менталітетом?

—         Я думаю, що це бізнес — це те саме.
як подумати, скільки часу потрібно Україні пережити, щоб досягнути успіху? Я думаю, що Україні потрібна фінансова стабільність, і це залежить від стратегії, яку має Ваш президент.

—         Як відомо, в Україні дуже багато ресурсів, а який, на вашу думку, є найпотужнішим?

—         Так, звичайно, В Україні дуже багато ресурсів Але, на мою думку, найважливіший ресурс — це люди, а саме: їх навички, таланти та здібності. Слід врахувати, у свій час багато громадян покинуло Португалію і від цього економіка країни дуже постраждала. А наскільки мені відомо в Україні, це також дуже поширена проблема. Тому, як в Україні, так і в Португалії, влада повинна приділити більше уваги для того, щоб якомога більше громадян залишалося і поверталося, і працювало на благо своєї країни

Подаємо аудіозапис  інтерв’ю, що підготував студент  групи МВС-18-1 Алексанкін Антон

 

Своїми враженнями від лекції, що була  прочитана англійською  мовою, поділилися студенти І і ІІ курсів

Владислава Радіюк, студентка 1-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації, регіональні студії»:

— Уміння активно працювати та зробити свій вдалий бізнес-діло не з простих. Тож в КЕІ КНЕУ студентів готують до цього вже з І курсу .Сьогодні, я мала змогу дізнатися про особливості португальської економіки та її можливий вплив на економіку нашої країни.

Дмитро Гушко, студент ІІ-го курсу спеціальності «Право»:

— Лекція була дуже цікавою та інформативною. Я вважаю це дуже гарна практика англійської, та й взагалі дуже цікаво.

Антон Вручинський, студент ІІ-го курсу спеціальності «Комп’ютерні науки »:

— Було дуже цікаво. Я дізнався багато чого нового про Португалію.

У нашому університеті викладання англійської мови на доволі високому рівні,  а тому проблем з розумінням лекції не було.

Діана Бондар, студентка ІІ-го курсу спеціальності «Комп’ютерні науки »:

— Мені дуже сподобалася лекція, вона була доволі інформативною та корисною, особливо для нас — студентів економічного інституту. І хоча я володію англійською на середньому рівні, але, незважаючи на це, я зрозуміла професора.  Я дізналася багато нового про особливості Португальської Системи росту та взагалі про ведення бізнесу. Хотіла б ти, щоб і надалі в нашому університеті проводилися такі лекці. Вважаю, це прекрасний привід та можливість покращити володіння англійською та дізнатися багато нового від провідних спеціалістів з інших країн.

Денис Абрамов, студент ІІ-го курсу спеціальності «Комп’ютерні науки »:

— Мені сподобався спікер, та й тема лекції дуже актуальна. Я дізнався багато цікавого про життя в Португалії, та про особливості ведення бізнесу, що, безумовно, буде корисним для мене в майбутньому. Ввважаю, лекції від професорів з інших країн корисні для студентів, і, до того ж, це дуже цікаво, коли розумієш мову.

Софія Тищенко, студентка ІІ курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини»:

— I am really grateful for having an opportunity to attend Jose Manuel Macedo’s lecture. The professor prepared engaging presentation «Portugal growth model» for our students, which was very informative and useful. We can determine the first steps towards Ukrainian sustainability applying the economic patterns of Portugal. Besides, we came to conclusion that our new government should develop the service sector, financial institutions and technologies for achieving Ukrainian economic recovery and growth. Finally, after lively discussion  the institute administration and professor Macedo agreed on further cooperation.

Не лише студенти дякували професору Jose Manuel Macedo Botelho за чітко структуровану  лекцію,  влучно підібраний презентаційний матеріал, який включав картографічні, статистичні, графічні та фотографічні дані. Щиру подяку висловили викладачі,  зокрема професор Гушко С.В. вказав на плідну інтернаціональну співпрацю щодо посилення кредитної мобільності серед викладачів і студентів. Наголосив, що на основі лекції буде створено рапорт для наочного використання на практичних заняттях з  вивчення економіки.« Повернутися

Інформаційні партнери