О 12-й годині дня 7 травня в КЕІ ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» відбулася презентація наукового доробку д.іст.н., професора Валентини Олексіївни Шайкан, яка розповіла про Другу світову війну, про події, присвячені 8-9 Травня – Дню пам’яті і примирення. Вона аргументувала на прикладах з минулого своє бачення цих історичних подій.

Тема виступу – «Перемога у війні як спосіб мислення у форматі «pro».

«Ми не відповідальні за минуле, — сказала у своєму виступі Валентина Олексіївна. – Ми відповідальні за пам’ять про минуле».

Відкрив урочистий захід заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи доцент, кандидат наук з державного управління Валентин Валентинович Орлов.

                                                                 

                                                                     Говорять викладачі і студенти:

Ірина Геннадіївна Єгорова, доцент кафедри міжнародної економіки:

«Дуже цікаві факти були викладені Валентиною Олексіївною. Вона розповіла про ставлення істориків до цієї події. Навела різні точки зору, охопила спірні питання – в залі відбулася жвава дискусія між студентами і професором».

Богдан Нечепуренко, студент 1-го курсу (Право):

«Загалом ця конференція надала нам багато цікавої інформації. Я будучи прихильником мілітарного вирішення будь-якого конфлікту, все ж таки знайшов для себе багато аргументів щодо того, аби змінити свою позицію та подивитися в бік мирного вирішення цих питань».

Сніжана Шелест, першокурсниця:

«Сьогоднішня зустріч була дуже цікавою, тому що була інформативною і, як було сказано, потрібно поширювати корисну інформацію серед студентів і всіх людей. У нашій історії є дуже багато помилок – їх потрібно виправляти. І саме поширення правдивої інформації відкриває правду. Можливо, трішки запізно, але потрібно знайти цю правду і поширювати її».

Маргарита Гнидюк, студентка 4 курсу:

«Я все-таки вважаю, що пам’ять про війну потрібно шанувати, адже недаремно наші діди-прадіди воювали за нас. Саме через них ми живемо у мирному світі, де панує добро. Я сподіваюсь, що все у нас буде добре і тепер, і в майбутньому».

                                                                                    Звернемось до історії

День пам’яті та примирення — пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

8 травня 1945 р. Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний іще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування.

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошені присвячені пам’яті жертв цієї війни Дні пам’яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня.

«День пам’яті та примирення» встановлений Указом Президента України з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій і злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України… установити в Україні День пам’яті та примирення, який відзначати щороку 8 травня…« Повернутися

Інформаційні партнери