Недостатньо говорити про мир. У мир треба вірити.
Але й недостатньо вірити у нього. Над ним треба працювати.

Елеонора Рузвельт

21-22 лютого 2019 у Києві вже сьомий рік поспіль пройшов Безпековий форум для молоді, організатором якого є благодійний фонд Арсенія Яценюка Open Ukraine

На Форум була відібрана прогресивна молодь з усієї України, також із Німеччини, Угорщини, Грузії. Мені пощастило взяти участь у форумі вже вдруге. Цьогорічна тема зустрічі – «Міжнародні організації на роздоріжжі між класицизмом і модернізмом. Альтернативне бачення». Робота організована таким чином, що молоді лідери мають змогу поспілкуватися з провідними українськими та міжнародними політичними діячами і журналістами, а також попрацювати у командах.

Відкрив Форум екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Він наголосив на тому, що міжнародні організації потрібні сучасному світу, але вони повинні змінюватися та йти на крок уперед, у іншому випадку їх роль буде зменшуватись. Також пан Яценюк звернувся до молоді зі словами: «Йдіть до своєї цілі. Нічого велике не дається легко. Ніколи не здавайтесь, поки ви віритt в Україну».

Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки, повідомив, що в жодній сфері не будуть зроблені реформи, якщо не будуть змінені цінності. А молодь повинна менше нарікати, а більше інспірувати та бути інноваційною.

Продовжили виступати також Вікторія Ціємініте, заступник директора Центру інформації і документації НАТО в Україні, та Джеффрі Ерліх (старший спеціаліст проектів координатора проектів ОБСЄ в Україні).

Представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Пабло Матеу розповідав про його роботу з біженцями і припустив, що Україна у майбутньому може потребувати більше біженців, адже зараз спостерігається еміграційна хвиля у країні. У порівняно з іншими країнами, кількість біженців в Україні досить мала – близько 3000.

На моє питання щодо того, як український уряд допомагає адаптуватись біженцям в Україна, пан Матеу відповів: «Україна дуже щедра до біженців, бо вони мають усі права, що й українці, крім політичних прав. В Україні існують інтеграційні центри для біженців, де вони можуть тимчасово проживати, вивчати українську мову та отримувати навички, що потрібні українському ринку праці. Багато біженців починають свій власний бізнес, щоб мати можливість самостійно себе забезпечувати. Для дітей інтеграція відбувається набагато легше, бо вони ходять до школи, швидко вчать мову і через декілька років вже відчувають себе українцями». Данило Лубківський (заступник міністра закордонних справ України 2014), говорив про те, що міжнародні організації – це важливі структури на світовій арені, адже вони – це спосіб порозумітися та уникнути прямих конфліктів. Поняття цінностей в Україні – це поняття виживання, а знання треба освоювати ґрунтовно і треба навчатися, тому що це обмін ідеями.

Геннадій Коваленко (в.о. начальника Головного управління двостороннього військового співробітництва і миротворчих операцій Генерального штабу Збройних сил України), Ігор Жданов (Міністр молоді та спорту України), Сімон Ваут (кандидат у майбутні парламентські вибори до ЄС) та Віталій Портніков (журналіст) також доносили до молоді свої погляди і думки.

Окрім спілкування зі спікерами, молодь мала й інше завдання. Ми були поділені на команди, кожна з яких представляла одну з міжнародних організацій (ЄС, НАТО, ОБСЄ, ООН, РЄ та Альтернативну організацію). Нашим завданням було виокремити проблеми, які існують в організаціях, обговорити шляхи їх подолання, а також створити своє бачення організації через десять років. Наша команда працювала над ідеями щодо покращення ООН.

Цього року презентації ідей були креативними та футуристичними. Деякі команди зробили виступ, ніби вже пройшло 10 років, деякі використовували цікаві картини, зроблені з підручних засобів.

Ми уявили, що спікер від нашої команди Генеральний Секретар ООН, я мала натхнення та написала вірша у контексті нашої міжнародної організації, щоб відкрити виступ. Я обожнюю такі заходи. Вони дають можливість молоді отримати нові знання, знайти нових друзів, однодумців і розширити свої горизонти.

Мені запам’яталися слова Романа Шпека, дипломата і старшого радника ПАТ «Альфа-Банк», якими хочу закінчити: «Не будьте замкнутими, йдіть по життю відкрито, не бійтесь спілкуватися. Є речі, які не можна змінити, їх треба вивчити і усвідомити, а те, що ви можете змінити – змінюйте»

Дар’я КІРСИЧ, випускниця магістратури (спеціальність «Міжнародна економіка)
та студентка магістратури (спеціальність «Право»).

Фото: Олександр Індичий.« Повернутися

Інформаційні партнери