Це свято було встановлено Указом Президента України від 6-го листопада 1997-го року (№ 1241/97) і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Варто відзначити, що саме автора «Повісті минулих літ» Нестора Літописця вважають «батьком української словесності». Але і зараз продовжуються дослідження історії української писемності. Є варіант, що раніше на території нашої країни було кілька варіантів правопису.
Потрібно сказати, що День української писемності і мови не тільки офіційне державне свято, але і церковне. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

Традиційно в цей день проходить досить багато заходів. Щорічно, в День української писемності та мови можна побачити урочисте покладання квітів до пам’ятника Нестора Літописця. Так само проходить нагородження кращих українських літераторів і популяризаторів українського слова, а також видавництв, які випускають літературу українською мовою.

Потрібно додати, що в багатьох навчальних закладах у День української писемності та мови проводять традиційні диктанти.« Повернутися

Інформаційні партнери