Брифінг з нагоди Всесвітнього дня свободи преси  та відкриття нової освітньої програми бакалаврського рівня «Міжнародна інформація та журналістика» відбувся у Криворізькому економічному інституті 3 травня 2018 року.

Перед присутніми виступили директор КЕІ, д.е.н., професор Андрій Шайкан, заступник директора, кандидат наук з державного управління, доцент Валентин Орлов, в.о. завідувача кафедри міжнародної економіки доцент Катерина Слюсаренко і заступник декана юридичного факультету доцент Наталія Шелудякова.

«КЕІ – акумулятор ідей, — сказав А.В. Шайкан. – Ми виховуємо соціально активну особистість – у майбутньому розраховуємо саме на таких студентів».

Журналістська підготовка буде вестися в інституті різнопланово: це і лекції, і коректура, і редагування тексту, і виробнича практика в реальних умовах. Зараз дуже активно представлене блогерство в Інтернет-середовищі. Основний акцент міжнародних відносин полягає саме в умінні орієнтуватися в подіях, що відбуваються у світі.

Про майбутню спеціальність розповідає Валентин Орлов:

«Кваліфікація у майбутніх наших студентів буде називатися «бакалавр міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних ЗМІ». Освітня програма, яка теж записується в дипломі, свідчитиме про його спрямованість. Зміст цієї програми носить назву «Міжнародна інформація та журналістика». Я вважаю, що це досить вдалий набір: сьогодні міжнародні відносини – популярна спеціальність, але в той же час ця спеціальність дає можливість говорити нам про журналістську освіту. Ми вирішили все це сполучити в єдине. Ідея виникнення цього проекту в нас була колективна. Всі, хто має відношення до журналістики,  а таких у нас виявилося не так і мало, долучилися до цієї роботи і рік «поневірянь» дав добрі сходи.  Ми змогли реалізувати цей проект. Хтось із нас має фахову освіту, хтось працює за покликом душі, а дехто має досвід. Ми зрозуміли, що потреба в цьому є і тим більше, що у нас досить насичена інформаційна діяльність в інституті: працює сайт (студенти теж долучаються до цієї роботи), у нас є газета, ми створюємо  інформаційні простір. Проведення сьогоднішнього брифінгу – це наша перша спроба, ми вже, так би мовити, в темі. Хочемо, щоб в економічному інституті журналістика була не чужою, а такою, що реалізується в усіх без винятку спеціальностях. А це в майбутньому і журналіст, і організатор туризму, і багато чого іншого, тобто, діяльність досить широка цієї спеціальності, але скрізь є комунікація. Це ключова компетентність, якою має володіти будь-який журналіст, і він зможе знайти себе у будь-якій сфері, в тому числі, і в міжнародній».

Наталія Шелудякова зупинилася на висвітленні майбутньої спеціальності, яку почнуть вивчати з вересня ц.р. студенти, що прийдуть навчатися на журналістику.

«Журналіст – це людина, яка мислить і творчо підходить  до своєї діяльності, — сказала вона. — Журналіст не мислить шаблонами. Отже, навчити молодих людей висловлювати свою дуку, правильно говорити і писати – до цього покликані мовна підготовка й комунікація. А знання іноземних мов лише додає переваг для будь-якого фахівця».

У брифінгу взяли участь декани і заступники деканів, завідувачі кафедр, викладачі. Гості, запрошені на захід, здебільшого представляли журналістський світ. У брифінгу взяла участь і виступила з побажанням успіхів і втілення задумів у життя заслужений журналіст України, голова КМО Національної спілки журналістів України Людмила Тіміргалєєва. Вона коротко нагадала історію виникнення Національної спілки журналістів України ще в радянські часи, у 1959 році. Криворізькі журналісти мають дуже багатий досвід роботи у ЗМІ.

«Задум чудовий і, взагалі, мені подобається молода професура вашого інституту, молоді керівники. Подобається їх амбітність, незважаючи на те, що у нас периферія. Я вважаю, що Кривий Ріг здатен, щоб підготувати фахових журналістів, міжнародників і т.ін.  Якщо таке завдання ви поставили перед собою, то обовязково все у вас вийде, і будуть достойні журналісти і навіть кращі», — сказала у своєму виступі Людмила Миколаївна Тіміргалєєва.

«Я у свій час, коли почала реалізовуватись у мене мрія – стати журналістом, то можна було навчатися тільки у Києві чи Львові, де був факультет журналістики, — висловлює свою думку член Національної спілки журналістів України Степан Калинюк. – Я  вважаю, що це дуже важливо, знімаючи нашарування провінційності Кривого Рогу, готувати журналістів міжнародних відносин, дипломантів – це дуже серйозно. І велика хвала, і високого їм старту, і ще вищого лету».

Говорить першокурсниця:

«Мене звати Сніжана Шелест, я студентка. Навчаюсь за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини”, але мрію вивчати “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”, яку сьогодні презентували у нашому інституті та в місті в цілому. На сьогоднішньому брифінгу, де нам розповідали про нову спеціальність, усі присутні отримали необхідну інформацію щодо вступу, навчального процесу та які посади зможуть займати випускники цієї програми. Адже ця унікальна, на мою думку, спеціальність дає не лише базові (теоретичні) знання дисциплін історії, політології, журналістики, країнознавства та інших, але й практичні навички. Протягом навчання буде практика у місцевих та регіональних ЗМІ, у власних блогах, туристичних агенціях тощо. Студенти матимуть навички для політичного аналізу міжнародних відносин і зовнішньої політики держав. Також майбутні фахівці будуть мати високий рівень володіння двома іноземними мовами, що у наш час дає великі переваги на ринку праці. Тому я, без сумнівів, раджу вступати саме на цю спеціальність і саме до Криворізького економічного інституту. Викладачі КЕІ і наше бажання здобувати знання виховають із нас висококваліфікованих фахівців».  « Повернутися

Інформаційні партнери