Зараз у молоді є безмежні можливості подорожувати, навчатися та працювати у будь-якому куточку світу. Завдяки нашому директорату, студенти Криворізького економічного інституту мають можливість подаватися на міжнародні програми від КНЕУ. Я також скористалася цією можливість та, не вагаючись, подала заявку на Еразмус семестр в Італію. Успішно пройшовши конкурс,  помчала відкривати візу та збирати валізи.

Мій приймаючий університет знаходиться у місті Фоджа та має назву University of Foggia. Навчання тут починається в залежності від факультетів. Моє — з середини вересня. Студент Еразмусу сам обирає графік занять. Лекції проходять італійською мовою, але екзамени студенти (за бажанням) можуть здавати англійською. Тут проводять тільки лекції, практичні заняття відсутні.

В університеті також є заняття з італійської мови. Їх можна відвідувати за бажанням та здавати екзамен. Так як я люблю вивчати мови, то з великим ентузіазмом ходжу на заняття, де мій улюблений викладач Марія розповідає таємниці італійської – наймилозвучнішої мови у світі.

Також  у місті Фоджа є Консерваторія імені Умберто Джордано. Цього року Еразмус студенти університету можуть безкоштовно відвідувати Консерваторію, якщо мають досвід у музиці. Я ходжу на уроки гітари до талановитого викладача та професіонала Джанлуки Персікетті, який є одним із популярних музикантів в Італії та виконавцем бразильської музики на гітарі.

Я завжди за активну позицію, тому долучилась до організації Міжнародного дня студента в Університеті. Брала участь у зніманні промоушен відео для університету та долучилась до організації та проведення флешмобу.

Обожнюю міжнародні відносини та цікавлюсь захистом прав людини, тому взяла участь у 45-тому пленарному засіданні Комітету з продовольчої безпеки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН у Римі. Та допомагала у організації засідання на тему «Право людини на продовольчу безпеку — нульова толерантність до втрати харчових продуктів та відходів». І звісно відвідала Колізей та Римський Форум.

25 листопада був всесвітній день боротьби з насильством, у Фоджі також проводилась конференція, яка була присвячена  цій тематиці.

Фоджа – місто невелике, але завдяки ESN (Erasmus Student Network) офісу, тут не буває сумно. Учасниками ESN є волонтери міста, які допомагають таким студентам як я (а нас тут близько 300 цього семестру з у багатьох країн) розміститися у місті та весело проводити вільний час. На початку осені в Італії було ще дуже тепло. На вихідних ми багато подорожували до різних містечок, що знаходяться на березі Адріатичного моря. Разом ми проводили чудово час: грали у волейбол, плавали у морі (яке, до речі, має дивовижний лазурний колір), засмагали та досліджували місцеві красоти.

Гарні італійські краєвиди та історії про Італію я лишаю на Youtube каналі. Ми відвідали такі міста, як: Vignanotica, Manfredonia, Peschici, Vieste, Polignano, Grotta Della Poesia, Otranto. Також мене вразило давньоримське місто Помпеї.

Зараз, коли вже стало холодніше, то ESN офіс влаштовує нам вечори культури, де кожен бажаючий може приготувати національну страву, вечірки, а також вечори італійського кіно. Італійці добре розвивають цю сферу. У фільмах піднімаються питання різниці між Північною та Південною Італією, політичної ситуації у країні, діяння мафії. Часто все це репрезентується у комічній формі, що приносить велике задоволення глядачу.

У цей час вся Європа сяє та переливається від яскравих ліхтариків та ялинок. Всі чекають на Різдво та Диво! Хай це Диво завітає й у вашу домівку. З наступаючими святами та всіх благ!

 

Дар’я КІРСИЧ, випускниця магістратури (спеціальність міжнародна економіка) та студентка магістратури (спеціальність право)« Повернутися

Інформаційні партнери