9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


9 Травня — не тільки прекрасний весняний день, але й незабутня, пам’ятна дата — День Перемоги. Зовсім мало залишилося тих, хто має безпосереднє відношення до цього свята, кому особисто ми повинні вклонитися і подякувати за мирне небо над нашими головами. Ми докладемо всіх зусиль, щоб зберегти пам’ять про тих, хто довгими кроками йшов до цієї перемоги.

Найголовніше, що хочеться побажати в цей день, це того, за що боролися наші діди — миру! Нехай над головою завжди буде ясне небо і яскраве сонце. Пишаємося подвигом нашого народу і передаємо пам’ять про нього своїм дітям і онукам.

З  ДНЕМ  ПЕРЕМОГИ!

Нехай мужність і героїзм цього великого свята ніколи і ніким не забуваються. Нехай дух перемоги надихає серця і веде вперед — до нових подвигів, успіхів і досягнень!

***

У всіх районах нашого міста у ці дні відбуваються урочисті заходи, присвячені цим пам’ятним датам. Студенти, викладачі і співробітники Криворізького економічного інституту беруть активну участь у відзначенні цих важливих подій.

 

 

 

 

ІНТЕРВ’Ю З «ДИТИНОЮ ВІЙНИ»

Добрий день. Скажіть ваше ім’я, прізвище, по батькові і ваш вік.

-Доброго дня, мене звати Геннадій Олександрович Єгоров, мені 78 років.

-Скажіть, будь ласка, що таке війна для вас?

— Війна – це трагедія, не тільки для мене, це трагедія для всіх тих, хто потрапив у це пекло. Мільйони людей загинули на тій війні, мільйони українців й інших народів колишнього СССР.

-Ким ви були у часи війни?

-Я належу до категорії «діти війни». Я народився до початку війни. Під час війни ми з матір’ю знаходились в евакуацій в Читинській області (Росія), а в 1946 році ми повернулися в місто Керч. Я бачив наслідки руйнування. Людям не було де жити, все було в руїнах і в ті важкі часи люди, що повернулися з війни, відновлювали заводи, фабрики, комбінати. Дисципліна була жорсткою: за прогул давали дворічний строк, а за запізнення лишали премії, але це в деякій мірі виправдано важким післявоєнним положенням. Бачив я полонених німців, яких змушували ремонтувати дороги, будівлі, підприємства. Шкода було цих людей, бо в останні роки війни на фронті брали скульпторів, лікарів, письменників. Німці не всі були звірі, були, звичайно, есесівці затяті, а так і цукерку, і шоколадку дадуть, у них у самих діти були там, у Германії.

загалі, хтось із ваших родичів брав участь у бойових діях?

-Батько і брат моєї матері, батько моєї дружини, він іще у Першій світовій війні воював, у 45 років пішов на фронт Другої світової війни.

-Дякую за інтерв’ю, на все добре.                                                                   Підготував інтерв’ю Владислав Кулєєв.

 

***

«Наше Об’єднання з нашими воїнами російсько-української війни, родинами загиблих вшанували всіх простих солдат Другої світової, які віддали своє життя за рідну землю, за Батьківщину», — написала у Фейсбук Вікторія Самойленко, керівник Координаційного Центру допомоги воїнам АТО та їхнім сім’ям.

УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!

 « Повернутися

Інформаційні партнери