Пізнавальною стала екскурсія наших студентів 1-3 курсів усіх факультетів КЕІ до криворізької синагоги і музею Михайла Мармера, що знаходяться в Центрально-Міському районі

Тема розмови була присвячена визначному українському діячеві Андрею Шептицькому. українському релігійному діячеві, предстоятелю Української греко-католицької церкви, який жив у минулому столітті.

Ця тема особливо важлива сьогодні, коли є певне протистояння церков. Шептицький – це той добрий самарянин, який проходив мимо і надав допомогу чоловікові, що страждав від болю (ми знаємо про цей епізод з Біблії).

Львівські гості розповіли нашим студентам про цього видатного діяча, проілюстрували на екрані цитати і відеоматеріали тих часів, коли жив і діяв Андрей Шептицький, та розповіли про проект, який діє і надає можливість бажаючим з усієї України взяти участь у 7-денній літній школі, що проходить щороку в червні у Львові. Лекції, інтерактив, виїзди в інші міста, спілкування молоді між собою, екскурсії, дискусії, відвідання монастирів, походи в Карпати і багато іншого пропонують студентам викладачі цієї школи.

Україна починає душею і розумом приймати ідеї Андрея Шептицького. Це скарб, який належить усім, для різних регіонів країни, щоб зробити нашу країну кращою. Це кроки до порозуміння. Це міжрелігійний діалог на практиці, мета якого зламати барєри непорозуміння, показати певні цінності, без яких Україна не може обєднатися.

Розповідає Ярослав Кіт, доктор філософії, науковий працівник Українського католицького університету:

— Ми прибули сюди  – в  одне із останніх міст України – в межах проекту «Діалог заради миру». Проект спрямований до представників академічних середовищ і релігійних громад для того, щоби долати певні стереотипи, культурний розподіл, ламати бар’єри, які перешкоджають спілкуватися молоді, представникам різних релігійних громад між собою. Проект спрямований для того, щоб знайти якусь певну форму єднання. Це єднання, на нашу думку, неможливе без пропагування цінностей: загальнохристиянських, загальнолюдських. Одною з особистостей, важливих для такого пропагування цінностей, ми маємо Андрея Шептицького. Чому ми їздимо по містах? Ми теж спілкуємося з представниками різних регіонів України: в Дніпрі, Харкові, Запоріжжі, Полтаві, Вінниці. Ми шукаємо представників регіонів, які цікаві будуть і для нас, які багато зробили в цих регіонах. Це історичні особистості, досвід яких корисний для всіх регіонів України. І ми сьогодні відкриваємо вам Андрея Шептицького і теж хочемо, щоб представники Півдня, Сходу відкривали нам своїх лідерів, своїх героїв, яких ми не знаємо або ми їх недооцінюємо. Це, власне, оцінка важлива різних представників, цікавих особистостей у різних регіонах країни. Це спроба подолати ненависть, конфлікти через позитивне мислення, через позитивне спілкування і просто є бажання сісти разом за стіл і поговорити. Хай ми залишаємось при якихось своїх політичних поглядах, але ми все-таки мешкаємо в одній державі і мали б думати якісь фундаментальні важливі речі, які нас об’єднують.

Маріана Шпак, науковий співробітник музею Михайла Мармера, аспірантка Запорізького національного університету кафедри міжнародних відносин та всесвітньої історії:

— Я займаюся дослідженням явища голокосту – досліджую голокост у Болгарії – і, власне, мене дуже зацікавила тема Андрея Шептицького. Як історик, знаю: це така особистість, яка внесла дуже великий вклад у розвиток України. Мені стало цікаво на практиці все це побачити. Реальність перевершила очікуваність. Тому що для мене це вперше, коли я побувала в Українському католицькому університеті і побачила, що він створений на кошти меценатів і пожертв. Настільки це високий рівень, поясню – це означає, що люди, які люблять, які вірять, які допомагають ближнім, мають набагато більше. І, власне, церква створила цей університет, а не навпаки. І це дуже важливо. Так, створені в літній школі всі умови, щоб студенти побачили, як це важливо працювати і що таке праця взагалі, яка ціна власним знанням і досвіду. Крім того, на літній школі збирають учасників з усієї України, також є студенти, активісти, громадськість з інших країн. Це дуже цікаво познайомитися з усіма. Це хороша практика для студентів, тому що спілкувалися ми англійською мовою, польською і що дуже цікаво, дуже багато є об’єктів, на які ми виїздили на екскурсії. Це монастирі, де правив Шептицький, або наприклад, це місця, де він жив: графські маєтки і новостворені чи відроджені церкви, це національний музей, де можна побачити всю галерею українських ікон ХІІ-ХІІІ ст. Це справді дуже цікаво побачити, доторкнутися до всього цього серцем. Крім того, проводяться інтегративні різноманітні заняття: знайомство з синагогою та багато іншого. Дуже багато цікавого, що розкриває потенціал кожного з учасників.« Повернутися

Інформаційні партнери