Цього тижня в місті Києві відбулась масштабна конференція «Дівчата STEM: від мрії до дії», для участі в якій організатори відібрали студенток із програмної інженерії та інформаційних технологій з усієї України.

Упродовж конференції директори відомих IT-компаній, зокрема, SAP-Україна та Microsoft-Україна, розкривали власні стратегії успіху, питання цифрової економіки, особливості впровадження інформаційних технологій для вирішення різноманітних завдань бізнесу.

Від КЕІ у конференції взяли участь Марія Махіна та Ольга Бунеску, котрі навчаються відповідно на 4-му та 3-му курсі програмної інженерії на факультеті обліку, фінансів та інформаційних технологій.

Враженнями ділиться Марія Махіна:

«Конференція «Дівчата STEM» справила дуже гарне враження на мене. Я отримала море емоцій, дізналася багато нової цікавої інформації, навчилась як правильно планувати та досягати поставлених цілей. Із захопленням слухала кожен виступ, але найбільше запам’яталися доповіді «Стратегія успіху» та «Таємниці мозку», з яких довідалась як розвивати в собі таланти і здібності та чому так важливо мріяти. Дивлячись на успішних і незалежних жінок-доповідачів та надихнувшись їх історіями, для себе зробила висновок, що у сучасному світі дівчина може досягти будь-яких вершин, у будь-яких сферах, головне, любити свою справу, не здаватися і розвиватися кожного дня. Дуже приємно, що для дівчат проводять такі заходи, сподіваюсь у майбутньому відвідати й наступні конференції».

Також на конференції були присутні викладачі КЕІ Катерина Володимирівна Слюсаренко та Ірина Іванівна Максимова.

Бачення STEM рокриває завідувач кафедри міжнародної економіки Катерина Володимирівна Слюсаренко:

«3 квітня ми взяли участь у конференції «Жінки в STEM: Від мрії до дії». Цей захід було організовано Центром «Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності» та SAP Ukraine в рамках програми «Дівчата STEM».

Як зазначили організатори конференції, сьогодні активно піднімається питання представлення жінок у STEM-компаніях, адже за статистикою, в STEM їх є лише 25%, а на керівних позиціях цей відсоток, на жаль, продовжує зменшуватись. Саме для того, аби боротись зі стереотипами та невпевненістю молодих дівчат, що планують пов’язати своє життя із технічними науками в Україні, два роки тому було засновано менторську програму «Дівчата STEM».

«Дівчата STEM» – це унікальна спільнота найвпливовіших жінок у STEM, які радо діляться своїми знаннями та досвітом з молоддю. Серед них – ТОП-менеджери IT і технічних компаній, науковці, представниці міністерств, ВНЗ і громадських організацій.

Сама конференція складалась із чотирьох сесій: Strategy – як планувати і досягати запланованого; Talent – звідки беруться таланти та як їх розвивати; Emotions – як керувати емоціями; Motivation – де знайти своє натхнення і мотивацію.

Спікери зазначили, що головними якостями, які впливають на побудову кар’єри, є: виховання, загальна ерудиція, емоційний інтелект, уміння аналізувати себе, здатність розставляти пріоритети, уміння прислухатися до людей, а також вирішувати конфліктні ситуації та ініціативність.

Дивлячись на ТОР-20 надихаючих жінок, розумієш, що існуючий стереотип про нездатність жінок успішно поєднувати кар’єру та особисте життя, це всього-на-всього стереотип. Ми живемо у ХХІ сторіччі, коли твоя роль у суспільстві не визначається статтю. Досягнення висот у кар’єрі залежить від навичок, умінь та мотивації. Додавши сюди багатогранність інтересів і сім’ю, ми отримаємо успішних жінок, які своїм прикладом доводять помилковість розповсюдженого стереотипу про те, що жінці складно поєднувати сім’ю і кар’єру».

Додає Ірина Іванівна Максимова, в.о. декана факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій:

«Пишаюсь нашими дівчатами, які пройшли відбір і відвідали таку інформативну та надихаючу конференцію. Сьогодні спеціальності та професії STEM-галузі надзвичайно затребувані в Україні та світі, адже сучасний світ уже неможливо уявити без застосування інформаційних продуктів і рішень. Наприклад, у КЕІ таких фахівців успішно готують дві спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» та «Комп’ютерні науки. Особисто мені було дуже цікаво прослухати усіх спікерів конференції, а особливо доповідь із цифрової економіки як нового етапу розвитку світового господарства».

 « Повернутися

Інформаційні партнери