Шановні абітурієнти, шановні батьки!

Останні кілька тижнів ми з вами з нетерпінням чекали результатів вступної кампанії 2018 року. Багато з вас, шановні абітурієнти, приділяли чимало часу на дослідження та аналіз інформації щодо можливості отримання бажаного «держбюджетного» місця. Першого серпня були оприлюднені довгоочікувані результати. Десятки з вас зітхнули з полегшенням – ось він омріяний «бюджет»! Приміть і наші вітання! Завжди приємно коли праця над собою приносить гідний результат.

Але переважна більшість з вас, на жаль, так і не побачили рекомендації на зарахування на місця державного замовлення. Ми теж чекали кращих «результатів» розподілу. Нам, як працівникам приймальної комісії, дуже важко повідомляти нашим абітурієнтам і батькам цю новину. Ми дуже гостро відчуваємо вашу розгубленість та розчарування. Розуміємо, що вами було докладено багато зусиль та наполегливої праці. Чого тільки було варте відстеження постійних змін у правилах прийому! А ще складна система пріоритетів, рейтингів, перерахування балів, в якій досконало розібратися змогли далеко не всі. Пройде ще немало днів, коли будуть обговорюватися та визначатись критерії за якими працювала система розподілу бюджетних місць. Так, сил і часу витрачено багато, а результат дещо не той на який сподівалися…

Але це вже історія і немає сенсу гаяти час на зайві емоції.

Давайте поглянемо на ситуацію з іншої сторони. По-перше, оскільки Ви цікавитесь результатами щодо рекомендування на навчання за кошти державного бюджету, то Ви приймали участь у вступній кампанії! А приймати участь у вступній кампанії можна тільки позитивно склавши ЗНО (а скласти ЗНО цього року було дуже складно). Тож Ви, як мінімум, довели, що маєте право та здібності отримати вищу освіту! А це вже є частиною Вашої власної історії успіху.

По-друге, право здобути вищу освіту залишилось за Вами. І Ви досі можете скористатися правом вибору спеціальності, серед тих на які подавали заяву!

По-третє, вступ до вищого навчального закладу на контрактній формі не закриває для Вас всі можливості навчатися за кошти державного бюджету. Практика показує, що іноді до сорока відсотків тих хто навчався на місцях державного замовлення відраховуються (за різними причинами) протягом періоду навчання. А отже, звільняються вільні «держбюджетні» місця, які за законом повинні бути заповнені. За правилами на такі місця першочергово мають переводитись студенти з числа «контрактників», які мають кращі результати навчання. І кожного року таких випадків чимало. Принаймні в нашому Інституті така практика постійна.

А тепер давайте тверезо поглянемо на стан речей з контрактною формою навчання. Чи таке страшне і фінансово непідйомне навчання за контрактом? Якщо ми говоримо про навчання в «столичних» ВИШах, то дійсно – один рік навчання на омріяній спеціальності може Вам коштувати від 25 до 50 тисяч гривень. Сума чимала. До того ж, варто порахувати скільки обійдеться проживання у столиці або обласному місті. Додайте до суми навчання ще 5-8 тисяч гривень щомісяця. Не забудьте також витрати на проїзд та різні кишенькові витрати. А ще варто не забути про різні «організаційні» витрати, які можуть спіткати Вас або Вашу дитину на кожному кроці в незнайомому місті. До речі, за винятком плати за навчання, перелічені вище витрати стосуються і всіх тих хто отримав «бюджетне» місце в столичних університетах.

Тепер порахуємо витрати на навчання в нашому Інституті. Вартість «денного» навчання на контрактній формі цього року складає від 17 990 до 20 250 гривень. Додаймо до цього, що якість навчання не поступається «столичним» університетам. За це скажуть наші випускники, які досягають успіху практично в усіх галузях управління, бізнесу, юриспруденції тощо. Але повернемось до розрахунків. Візьмемо середню вартість навчання за рік на рівні 19 120 гривень. Поділимо цю суму на 52 тижні.

Отримуємо суму за навчання в тиждень у розмірі 367, грн. 69 коп. Тобто, відкладаючи від своїх доходів близько 370 гривень на тиждень Ви можете отримати вищу освіту за обраною Вами спеціальністю! І це реально. Для цього не потрібно їхати в інше місто. Все поруч з Вашою домівкою. А якщо додати до цього, що протягом навчання у нашому інституті Ви маєте реальну (дійсно реальну) можливість:

  • прийняти участь у програмі стажування за кордоном,
  • пройти оплачувану практику в країнах Євросоюзу за програмою «Erasmus+»,
  • додатково отримати диплом європейського ВИШу, який визнається без підтвердження в країнах Шенгенської зони,
  • мати можливість починаючи з другого курсу паралельно навчатися на військовій кафедрі,
  • оволодіти великою кількістю додаткових освітніх послуг за дуже привабливими цінами (для студентів нашого Інституту діють спеціальні ціни), починаючи від курсів водіння авто, закінчуючи сертифікаційними іспитами на знання англійської мови рівня В2,

а ще прийняти участь у незабутніх студентських фестивалях, стати активним громадським діячем за підтримки Студентського самоврядування, завести нових друзів, поринути у справжнє студентське життя освітньої корпорації ДВНЗ «Київський нацiональний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та почати писати Власну історію успіху разом з нами!

Погодьтесь, що все не так вже й погано!

І на останок. Приймаючи рішення, щодо отримання вищої освіти (в світлі питання про «бюджетне» або «контрактне» навчання), замисліться над тим, що для Вас є пріоритетним?

Для чого Ви вступаєте у вищій навчальний заклад?

Для того, що би отримати «бюджет» або для того що би по закінченню нашого Інституту стати випускником Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана та побудувати кар’єру успішного фахівця?

Відповідь за Вами.

Робіть свій вибір, приєднуйтесь до нашої команди та ставайте частиною студентської спільноти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана в Кривому Розі!

З повагою та найкращими побажаннями, директор А.В. Шайкан

P.S. І на останок. Те, що сьогодні може здаватися важким, непідйомним та надто коштовним , вже завтра стане привабливим, статусним, корисним та не таким вже й дорогим!« Повернутися

Інформаційні партнери