3 травня була публікація на Фейсбук, що в Координаційному Центрі допомоги воїнам АТО та їхнім сім’ям, що знаходиться в Криворізькому економічному інституті за адресою: пл. Визволення, 2, про те, що кожен бажаючий може завітати сюди, щоб долучитися до вишивання карти нашого міста. Сюди приходять не тільки воїни, а й члени їхніх родин, волонтери, студенти, викладачі інституту, пенсіонери

 

Ось із такими людьми зустрілися й ми цього дня. Про себе, свої роздуми розповіла пенсіонерка Неля Бугаєнко. Вона співає в хорі ветеранів (староста хору, між іншим). Хор дуже відомий, він базується в будинку культури Саксаганського району. Раніше пані Неля працювала гірничим інженером: БАМівські тунелі будувала, а тут, у Кривому Розі працювала на будівництві швидкісного трамвая.

— Одного разу, коли я їхала в тролейбусі, то від знайомої жінки почула, що вона їде вишивати карту міста. І я відразу теж загорілася: як би й мені у цьому взяти участь. А коли чогось дуже хочеш – воно все одно збудеться. Мені зателефонували з ради ветеранів Саксаганського району і запропонували долучитися до вишивання карти міста. Звичайно, я погодилася. Ось так я й прийшла сюди і вишиваю. Мені дісталося вишивати Тернівський район. Коли я прийшла сюди (на душі свято), тут було все забито, так багато людей було. І чоловіки були, вони попросили мене навчити їх вишивати. Один рядок один із них повишивав, другий боєць – другий рядок, а третій чоловік – старший лейтенант Татарульєв – за мною вів стежок: я йду в один бік, а він – у другий. Він мені розповів, що воював у «гарячих» точках на сході України, був у штормовій бригаді. Того дня участь у вишиванні взяв і учасник бойових дій Денис Лісотін. Так здорово, йому сподобалось, сказав, що ще прийде.

— Що я ще хочу сказати, — продовжує пані Неля, — настрій тут у всіх чудовий: хочеться ходити сюди й ходити. Я рада, що беру участь у цій важливій справі. Для мене це честь, адже ця карта залишиться в місті назавжди.
— Тут ставляться до відвідувачів дуже привітно, — додає інша жінка-вишивальниця. — Я, коли прийшла сюди вперше, мене вразила відкритість господарів…

— Тут відчувають усі себе дуже тепло. Ті, кому на душі боляче, приходять сюди, і їх тут приймають із відкритою душею і, головне, їх розуміють. Їм тут добре. І не тільки їм… і нам, — стиха додала  Роза Миколаївна.

— Ми допомагаємо всім, і нам також допомагають усі: батьки учасників і самі учасники, і жителі Кривого Рогу, — сказала пані Наталя, мати учасника бойових дій.

Своїми думками поділилася керівник Центру Вікторія Андріївна Самойленко:

— Вишиваємо ми мапу Кривого Рогу – така в нас проходить велика акція: вишиваємо всі сім районів міста: кожен район зі своїм історичним місцем, із пам’яткою і гербом. Плануємо, якщо встигнемо, вишити її до Дня міста, а якщо ні – то буде пізніше. Хочемо, щоб ця мапа знаходилася саме в Музеї Героїв АТО. Закликаємо всіх криворіжців взяти участь у цій акції.

А ще: 11 травня ми проведемо захід, присвячений Дню матері. «Без сонця не квітнуть квіти, без матері немає ні поета, ні героя» – під таким гаслом пройдуть ці заходи, де буде показана вся любов до матері-України, до всіх матерів. На артмайдані на Поштовій буде проведена велика концертна програма, до якої будуть залучені і дитячі, і дорослі колективи всіх районів міста. Там проходитимуть різні локації: виставки, ярмарки, майстер-класи, дитячі локації із конкурсами, буде благодійне пригощання жінок українськими стравами, а також будуть і подарунки. Тож буде багато цікавого, присвяченого Дню матері.

Отже, запрошуємо всіх на свято!« Повернутися

Інформаційні партнери