Це вже стає гарною традицією – проведення дня польської культури, знайомство наших студентів із дружньою країною. Ось і сьогодні, 26 вересня, у зоні відпочинку, що біля приймальної директора, зібралися студенти Криворізького економічного інституту, здебільшого першокурсники, щоб послухати цікаву інформацію про Польщу, яку підготував асистент кафедри іноземних та української мов Олексій Казаков.

Прослухавши розповідь викладача, поділилися своїми думками

Ярослав Корнієнко:

— Мені сподобалась із розповіді викладача можливість дізнатися більше про історію Польщі. Особливо манера спілкування зі студентами: гра «питання-відповідь» із м’ячиком, а ще перегляд мультфільмів польською мовою. Хоча ми не знаємо цієї мови, але мультфільми гарно пояснюють викладений зміст і, як виявилось, цікаво було дізнатися, що з української мови в польську було запозичено багато слів, а саме такі слова, як козак, череп, криниця, зброя та ін.

— Коли молода людина розвиває в собі волю, то це йде в процесі системного навчання, — додає доцент кафедри ІУМ Олена Гончаренко. — Наші тренінги, що ми проводимо, мають стати системними, плановими, визначальними і продуктивними. І вийти на певний результат. А результат – це написання і нарисів, і публікацій – спонука не лише навчатись мові, а й поширювати інформацію. Незабаром у 417-й аудиторії у нас буде відкрито центр міжкультурної комунікації. Тут буде медійне забезпечення, лінгафонний кабінет з вивчення польської мови і культури, то тоді у майбутньому можна буде запросити до нас і польського консула. А так, як студенти будуть вивчати польську мову, спілкуватися нею, то це буде дуже важливо, при нагоді, цікаво і змістовно. Наприкінці жовтня відзначається 10 років польської громади, осілої у Кривому Розі, яка має свою культуру, свої традиції – їх теж можна буде залучити до цієї справи і, звичайно ж, і наших студентів.

Підводить риску під проведеним заходом представник союзу поляків міста Кривого Рогу «Ойчизна», постійний кореспондент газети «Щоденник київський», асистент кафедри ІУМ Олексій Казаков:

— 26 вересня – Всеєвропейський день мов. Тож я підготував ось такий виступ: як вивчити польську мову, щоб було цікаво, в ігровому процесі. Вирішив запровадити мультимедіа, щоб було студентам ще й пізнавально. Також розглянув коротенько історію розвитку польської мови, розповів про зв’язок української мови з польською. Це спрямовано на популяризацію польської мови у нашому навчальному закладі та для заохочення студентів, зокрема, журналістів-міжнародників, до професійного розвитку як журналістів.

 « Повернутися

Інформаційні партнери