19 квітня у Криворізькому економічному інституті ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбувся надзвичайно яскравий та інтелектуальний захід — «Економічний турнір» серед команд шкіл та технікумів міста, в яких викладається економіка! Турнір пройшов в рамках II Міжнародного наукового конгресу SMART SOCIETY 2019

У сучасному світі якісні знання з економіки – це потужна конкурентна перевага, а вміння їх влучно та ефективно застосовувати – ознака кмітливості та безумовний фактор особистого успіху! Учасники «Економічного турніру» в Криворізькому економічному інституті блискуче підтвердили цю думку!

Цього року КЕІ став локацією для проведення щорічного міського «Економічного турніру», ідею та зміст якого вже більше 10 років реалізує Криворізька спеціалізована школа № 9 з поглибленим вивченням економіки, права та іноземних мов.

У турнірі взяли участь 10 яскравих команд:

«Неформат» — КСШ № 9 (керівник Ірина Володимирівна Коваленко),
«Baks» — КСШ № 70 (керівник Ірина Вікторівна Басова),
«Фортуна» — Криворізький коледж економіки та управління (керівники Таміла Григорівна Снігур, Тетяна Володимирівна Прибилович),
«Сеньйораж» — Криворізька гімназія № 95 (керівник Любов Іванівна Гавриленко),
«Ерудит» — КЗШ І-ІІІ ст. № 73 (керівник Олександра Олександрівна Карпенко),
«Бізнес-леді» — гірничий коледж (керівники Наталя Олександрівна Онофрієнко, Тетяна Миколаївна Пісна),
«Комерсант» — школа № 110 (керівник Вікторія Василівна Віхляєва),
«Дівоча логіка» — Центрально-Міська гімназія (керівник Олена Василівна Грибанова),
«Non-Cash» — школа № 74 (керівник Оксана Дмитрівна Подкалюк).

Турнір урочисто відкрила Лозівець Інеса В’ячеславіна, директор Криворізької спеціалізованої школи № 9 з поглибленим вивченням економіки, права та іноземних мов.

Змагання юних економістів, які проходили у формі серії інтерактивних та рольових ігор, сприяли набуттю умінь розв’язувати економічні проблеми, удосконаленню комунікативніх навичків та вмінню вести наукову дискусію у формі дебатів.

Оцінювало конкурси компетентне журі, до складу якого, окрім науковців, увійшли представники реального сектору економіки – партнери Міжнародного Конгресу в КЕІ – ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” та компанія “Метінвест”:

Гушко Сергій Володимирович – голова журі, перший заступник директора з навчально-педагогічної та навчальної роботи, доктор економічних наук, професор.
Максимова Ірина Іванівна – декан факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій, кандидат економічних наук;
Грущинська Олена Ігорівна – начальник відділу з організації та оплати праці Сталеплавильного та Прокатного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»;
Михайлюк Юрій Васильович – начальник відділу оплати та організації праці енергетичного департаменту й центрального департаменту з утримання та ремонту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»;
Подолякіна Марина Олександрівна – в.о. начальника відділу найму та розвитку персоналу “Метінвест бізнес-сервіс”.
Приходько Галина Петрівна – вчитель економіки, КНВК № 81 «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей».

Роль модератора гри блискуче виконала вчитель економіки Криворізької спеціалізованної школи № 9 з поглибленим вивченням економіки, права та іноземних мов Коваленко Ірина Володимирівна.

У першій частині на учасників чекали захоплюючі інтерактивні ігри у півфіналі, після яких залишилися 3 найбільш сильні команди і розпочався ІІ тур – фінальна гра «Дебати».

За результатами півфіналу до другого туру пройшли команди “Дівоча логіка” КЦМГ, “Неформат” КСШ № 9 і “Комерсант” КЗШ № 110.

Під час дебатів школярі дуже гарно проявили себе як доповідачі, опоненти та рецензенти, показавши майстернійсть справжньої риторики! Адже на них чекали неабиякі питання з економіки, які потребували вміння глибоко мислити, доводити власну думку та ставити доречні питання. Ось, наприклад, “Чи можливий цифровий стрибок у ключових галузях економіки України?” або “Дорогі годинники швейцарського та дешеві китайського виробництва показують однаковий час. Чи виживе у цих умовах швейцарський виробник?”

Після палких дискусій переможні місця розподілилися таким чином:

“Неформат”, КСШ № 9 — І місце;
“Комерсанти”, КЗШ № 110 — ІІ місце;
“Дівоча логіка та здоровий глузд”, КЦМГ — ІІІ місце.

Усі учасники команд, а також їх керівники, отримали сертифікати учасників турніру та Міжнародного наукового конгресу SMART SOCIETY 2019. Три команди-фіналісти отримали цінні подарунки від представників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», а команда-переможець отримала можливість забити страйк у боулінгу міста!

Як ми зазначали раніше, почесними суддями турніру були представники управління персоналом компаній «Метінвест» Подолякіна Марина Олександрівна та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Грущинська Олена Ігорівна і Михайлюк Юрій Васильович. До речі, спікери від цих потужних підприємств України також взяли участь і в II Міжнародному науковому конгресі SMART SOCIETY 2019.

Члени журі відзначили високий рівень знань з економіки випускників міських шкіл, хорошу підготовку учнів. Гарне враження на них справили члени ради студентського самоврядування інституту, які активно допомагали у проведенні конкурсів.

— Ми й надалі будемо підтримувати молодь міста, школярів і студентів. Наприклад, запрошувати студентів на стажування, пропонувати роботу студентам на підприємствах міста. Зараз не вистачає спеціалістів, молодих, креативних, таких багатогранно підготовлених і серйозних молодих людей, — говорили вони.

Гості також підкреслили, що підготовка студентів КЕІ досить висока. Вони задоволені нашими студентами, які зараз проходять стажування на «МітталСтіл Кривий Ріг». Це такі студенти, як Влад Чайка, Валерій Гнибіденко, Лєра Гугніна, Алієва Лейла, Куликовська Лєна і Коцуба Віка (студенти 3-4 курсів з менеджементу і міжнародної економіки).

Про турнір розповідає Ірина Іванівна Максимова, декан факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій:

— Цього року я вперше взяла участь у складі журі «Економічного турніру» й отримала неабияке задоволення від спілкування зі школярами. Усі команди виступили достойно! Мене вразили блискучі та креативні відповіді учасників, їх сильний командний дух і неабияке завзяття. Окрема подяка розробникам завдань для турніру, мені самій було цікаво порозв’язувати поставлені задачки, вболівала за кожну команду, наче сама брала участь. Дуже приємно, що стільки молоді цікавиться такими важливими і складними питаннями економіки. Хочу побажати їм не зупинятися і розвиватись далі саме в цьому напрямі, адже в економіці є ще стільки цікавих завдань і граней! Я була б дуже рада побачити цих талановитих школярів вже у вересні на лекціях у КЕІ!

— Економічний турнір, як на мене, є дещо особливе, оскільки я пам’ятаю, як сама була його учасницею. Я дуже хвилювалася і старанно готувалася до нього. Кожного року завдання ставали все складнішими, команди сильнішими, а сама гра більш професійною, — говорить учасниця турніру Віка Коцуба.

Ділиться своїми думками професор Ганна Іллівна Матукова:

— Велике враження на мене справила команда спеціалізованої школи № 9, яка була фундаментально, багатогранно, комплексно підготовлена. Вони зайняли перше місце невипадково, тому що саме вони є ініціатором і саме вони започаткували «Економічний турнір», який проводиться у рамках міста вже не перший рік. Започаткували його директор цієї школи Лозівець Інеса В’ячеславівна, вчителька економіки, методист Коваленко Ірина Володимирівна і завуч школи Бєльська Олена Никандрівна.

Розповідає про цю визначну подію для учнівської та студентської молоді в.о. голови ради студентського самоврядування Катерина Лозівець:

— Я сама випускниця цього турніру. Ще будучи школяркою, я із задоволенням брала участь у цьому заході. Він широко проводився у моїй КСШ № 9, де я навчалася. Мені було дуже приємно, що цього року турнір проводився на базі нашого інституту. Організаторами все так само залишилась Криворізька спеціалізована школа № 9, а ми були приймаючою стороною. Рада студентського самоврядування, зі свого боку, допомагала їм в організації. У цьому році було дуже багато команд-учасниць. Їх було 10. Нам випала нагода поспілкуватися зі школярами у неформальній обстановці під час кави-брейку. І, взагалі, дівчата та хлопці приємно здивували нас, студентів економічного вишу, своїми знаннями з економіки, своєю обізнаністю. Було приємно спостерігати за ними, спілкуватися і вболівати за них.« Повернутися

Інформаційні партнери