Криворізький економічний інститут ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та просвітницько-мистецький проект «GreenHUB КЕІ bu.Крапка» за підтримки ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» 2 березня провів Форум «Надихаючі жінки Криворіжжя». Захід було проведено у Палаці культури металургів ПАТ «Кривий Ріг»

Мета, яку ставили перед собою організатори заходу, досягнута. Дуже цікаво, відверто, щиро оповідали учасниці Форуму про себе, про свої захоплення, свій шлях, яким вони йдуть до успіху. Цією подією (а це справді стало визначною подією в житті нашого міста) хотілось мотивувати дівчат і молодих жінок на лідерство, підвищення упевненості у власних силах, подолання гендерних стереотипів, побудову успішної кар’єри та пошук шляхів особистісного розвитку.

У форумі спікерами стали амбітні жінки, які поділилися зі слухачами власною історією успіху та своїм власним прикладом довели реальність у наш час втілення мрій та ідей у життя. У рамках Форуму було проведено дві панельні секції: «Жіноче лідерство: як зламати стереотипи та досягти успіху» і «Жіноче лідерство: як почати творити свою історію».

Першою була розповідь Юлії Чермазович, в.о. директора департаменту з персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Її девіз – «Не потрібно боятися складних завдань, необхідно сміливо приймати виклики й справлятися з ними». Та найкращою нагородою було визнання її сина, який теж знаходився в залі, – «Моя мама – бос, а вдома – мама». Правило, за яким вона слідує по життю – «Немає поразок, є тільки можливості».

Викликала багато емоцій розповідь Людмили Хорькової, директора Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 114, про свою улюблену працю, про учнів, яких вона завжди мотивує на прекрасне. Її девіз – «Стережись, робото – я йду!».

…Досить болючим сьогодні є від’їзд нашої талановитої молоді за кордон на заробітки. Тож вона висловила свою точку зору з цього приводу, стверджуючи: «Ми потрібні там, де народилися». Тож свої таланти молодь повинна розвивати саме тут, у нашій країні, і створити гідне життя, щоб кожному хотілося тут жити.

Спікер Тетяна Підпалько, начальник управління економіки виконкому Криворізької міської ради, емоційно розповідала про свої захоплення, свою роботу, свої мрії. «Все, що зроблено з любов’ю, приречене на успіх, незалежно від сфери життя жінки (сім’ї, кар’єри, громадського життя)» – її девіз по життю. Однією з її заповітних мрії є розвиток Кривого Рогу, перетворення його в туристичне місто, де є дуже багато цікавих, неповторних і захоплюючих місць, які варто показати всьому світові.

Анастасія Солонько, в.о. головного редактора корпоративного видання ПАТ «ЦГЗК», з великою відвертістю розповідала про свій шлях у журналістику. Її девіз – «Жінка-лідер – мудра, справедлива, вимоглива! Вона може керувати великим колективом, мати власну точку зору. Вона не дозволяє собі бути емоційною, запальною, але при цьому для колективу як мама». Юна дівчина вже багато чого досягла у своєму житті, і їй варто довіряти. Вона говорить: «Якщо чогось хочеш – усього досягнеш».

Спікер Олена Гудімова, начальник управління якістю ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на своє запитання: «З якими викликами зіштовхується сучасна жінка?» відповідає: «Це стереотипи в суспільстві та стандарти, що нав’язані соцмережами, ЗМІІ» і з ними потрібно боротися й доводити протилежне. І це, здається, у неї виходить.

— Мій головний успіх іще попереду! – заявила вона.

У перерві між виступами спікерів всі могли полюбуватися прекрасними роботами – вишитими бісером картини Людмили Іванівни Петрової.

— Я років вісім, як стала вишивати бісером. До цього не вишивала, — розповідає вона про своє захоплення. — Займалася до цього бізнесом. І от в один прекрасний момент, коли я перебувала в санаторію, і для налагодження сну проходила там сеанс гіпнозу, і коли я заснула, побачила Божу Матінку і ніби промінь сонця осяяв мене. З тих пір я почала вишивати. Лікар сказав, що це мені був даний дар. У мене є багато робіт, але тільки сьогодні вперше виставила їх на огляд. Всі у захваті – всім вони подобаються, і мені це дуже приємно. Працюю я під класичну музику. Мені дуже подобається це заняття. Я літаю, коли займаюсь своїй улюбленим ділом.

Свою подругу підтримує у всьому Лариса Ігорівна Перекрест,  педагог, учитель музики і співу, нині пенсіонерка:

— Коли я увійшла вперше до квартири Людмили, мене вразило ось що – вся стіна була обвішана картинами, вишитими бісером. Це неймовірна краса! Коли висять картини на стіні, ви бачите її зовсім з іншого боку. І коли багато освітлення, то дуже красиво. Я була у захваті. Вона дарує свої роботи друзям. Ці роботи повинно бачити якомога більше людей – вони того варті. Такі речі повинні висіти в музеї.

Про свято – форум жінок – говорить ведуча:

— Мене звуть Наталія Терещенко. Я режисер-постановник Палацу культури металургів. Я виступаю модератором проведення цього надихаючого форуму. Як на мене – я дуже вражена. Навіть не уявляла собі, що буде так гарно, думала: в нас багато вільного часу. Не думала, що будуть такими активними наші глядачі. Я вражена спікерами, які так доступно, цікаво й відверто розповідають про себе і всього того, що стосується їх.

Друга частина форуму почалася з представлення спікерів молодшого покоління, які щойно стають на шлях до своєї мети.

Про власну історію успіху розповіла Ольга Гончар (Хвостова), головна редакторка інформаційного агентства «Експерт-КР». Вона представила залу цікаві історії своїх героїнь, про яких створено відеофільми. Це все успішні жінки, які досягли певних висот у своїй професії та в житті, і своїм прикладом надихають й інших.

Щемливою і відвертою була розповідь Вікторії Самойленко, засновниці і керівника Координаційного Центру допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, ГО «Набат Кривбас». Її життєве кредо визначилось у кількох словах: «Жіноче лідерство для мене – відповідальність за все, що роблю; впевненість, уміння і здатність вести людей за собою, дарувати щастя, радість, мотивувати і допомагати». І це їй вдається. Вона чудова мама для своїх двох синів і маленької донечки. Вона жінка, яка надихає інших на добрі справи, добрим словом зігріває серця наших воїнів та членів їхніх родин.

— Я вчу своїх синів, що потрібно нести відповідальність за все, що ти робиш, і жити по совісті. Прагну своїм прикладом вчити їх добру, — сказала вона.

Олена Лещенко, директор ГО «Криворізька фундація майбутнього», записала у своєму представленні таке: «Жіноче лідерство – це неймовірна енергія та потенціал, які дозволяють вести за собою людей, запалювати в них натхнення і радість до життя».

— Мене вразили історії попередніх оповідачок. У кожної виходить щось добре чи не дуже, але успіх – це те, що в тобі бачать оточуючі. Ми все можемо, і все в наших силах!

Дівчина завзята і сміливо йде до своєї мети – це студентка Криворізького економічного Вікторія Коцуба. Вона засновниця екологічного простору «Green pover of the University», координатор проекту «Green Hub КЕІ bu. Крапка». Ми не раз писали про цю активну, життєрадісну і веселу дівчину. Її кожен знає в інституті. Цікавою була її розповідь про себе і свої задуми.

— Все можливо досягнути у житті. І все потрібно робити якнайкраще. Треба заохотити інших і вміти вести за собою – в цьому виявляється лідерство. А ще: зробити світ чистішим і кращим – наше завдання.

Наступним спікером стала наша випускниця Катерина Каймашнікова, яка приїхала з Києва на цей форум. Вона координатор Інноваційного фонду взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства Проекту підтримки підготовки поліцейських (РТАР), Агрітім Канада. «Жіноче лідерство – це, перш за все, певний набір особистісних якостей та вмінь, а вже потім питання гендеру», — зазначила вона.

— Я навчалась в КЕІ, і наш декан надавав мені впевненість у тому, що треба завжди йти вперед – і все вийде! Я хотіла довести, що все зможу. І в мене, справді, вийшло!

— Це суперзахід, — говорить про форум Ольга Гончар (Хвостова). – І не тільки для Кривого Рогу, а й для всієї країни. Підвищення жіночої самооцінки – це дуже круто, спасибі, що цей захід провів Криворізький економічний інститут за підтримки таких чудових спонсорів. Я автор і ведуча Книжкової полиці, працювала над авторськими проектами, організовувала мистецькі фестивалі, щоб ознайомити наших жителів із цікавими людьми Криворіжжя.

До жіночого форуму було проведено конкурс есе, де криворізькі школярі висловлювали свої думки стосовно актуальних проблем сьогодення. Було визнано переможців. Ними стали шість номінантів у конкурсі «Світ цифрової економіки та інноваційних технологій у третьому тисячолітті». Їхні імена оголосила доцент кафедри іноземних та української мови КЕІ Олена Гончаренко. Вона, зокрема, сказала:

— Конкурсанти писали есе різними мовами. Цей конкурс був приурочений темі значення завтрашнього дня, адже цифрова економіка наступає на світ настільки потужно і настільки вона значима, що саме лідери будуть визначені в світі цифрової економіки, інноваційних технологій третього тисячоліття. У першу чергу, роботам було дано об’єктивну оцінку незалежними експертами і було визначено: наша молодь творча і обдарована. Ми виявили цей потенціал, а бажання проявити свої творчі можливості дає Криворізький економічний інститут.

Олена Миколаївна назвала переможців, ними стали учні криворізьких шкіл: Катерина Саар, Катерина Піщикова, Юлія Нікіфоренко, Вікторія Шумило, Петро Вербовий, Юлія Бокова. А на перше місце вийшла учениця 110-ї школи Марія Ващенко, тож тепер вона разом зі своїм науковим керівником візьме участь у конференції, яка відбудеться у Ченстохові (Польща) у квітні цього року.

— Це стало несподіванкою для мене, — сказала дівчина. – Але я старалась. Мені подобається писати твори, але я зовсім не очікувала такого результату, і тому я у захваті. Сподіваюсь, що це буде дуже цікаво.

— Це найкраща робота, — вручаючи учениці сертифікат, зазначила завідувач кафедри міжнародної економіки Катерина Слюсаренко. – Дійсно, перемогли знання. За всіма критеріями, ця робота була найкраща. Вітаємо!

Відбулося нагородження учасників заходу: за краще запитання спікерам, за активність і просто тих, хто взяв участь у форумі. Серед подарунків – різні сертифікати від спонсорів та солодкі призи.

Щиро привітав учасників форуму директор Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» професор Андрій Валерійович Шайкан.

— Дуже приємно, що в нашому місті відбувся такий форум «Надихаючі жінки Криворіжжя», — сказав він. — Це те, що нашому місту дуже не виставало. Тепер це втілено в життя. Якщо в нас є такі жінки, то за нами майбутнє. Місту потрібні такі надихаючі жінки. Заради цього варто жити. Ми будемо йти вперед і ви нас надихаєте на створення нового і кращого.

Директор подякував усім, хто взяв активну участь у проведенні цього заходу – колегам і партнерам: підприємству «АрселорМіттал Кривий Ріг», іншим організаціям, які надали допомогу. А ще безпосереднім творцям цього свята – декану юридичного факультету Катерині Дацко, декану факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій Ірині Максимовій, заступнику декана юрфаку Наталі Шелудяковій.

— Ви справжні лідери, — сказав він. — З вами дуже приємно працювати. Ви хочете змінювати світ і змінюєте його – і це дуже добре. Спасибі вам велике.

— Це велика робота, велика відповідальність, —  подякувала колегам Катерина Слюсаренко. — Ми дуже вдячні за те натхнення, яке ви нам сьогодні подарували.

Своє побажання Катерина Володимирівна висловила і на сторінках Фейсбуку:

— 2 березня у Кривому Розі вперше відбувся форум «Надихаючі жінки Криворіжжя»#kei #ArcelorMittal. Цей захід був присвячений темі жіночого лідерства. Мені як одній з організаторок, хотілося б подякувати команді, яка працювала над заходом, Катерина Дацко, Наталі Шелудяковій, Ірині Максимовій та модератору Наталі Терещенко. Дівчата, завдяки вашій креативності, вашим старанням і вірі в успіх цього проекту і відбувся цей захід. Також хотілося б подякувати нашим надихаючим жінкам – учасницям форуму Чермазович Юлії, Хорьковій Людмилі, Підпалько Тетяні, Солонько Анастасії, Гудімовій Олені, Ользі Гончар (Хвостовій), Самойленко Вікторії, Лещенко Олені, Коцубі Вікторії, Каймашніковій Катерині. Завдяки вашій сміливості та бажанню відверто поділитися своїм досвідом і секретами свого успіху, ми й змогли досягти мети нашого заходу – показати жінкам, насамперед, молодим дівчатам, що кожна невдача – це нова можливість; що не треба переставати мріяти й не дозволяти невдачам похитнути вашу впевненість у досягненні своєї мети. Мене особисто дуже потішило те, що багато жінок висловило побажання, щоб такий захід став щорічним. І я думаю, що це гарна ідея, тому що у нас на Криворіжжі, насправді, є багато жінок, про надихаючий шлях яких хотілося б розказати у рамках наступного форуму.

— Мені дуже сподобався цей захід. Я дізнався багато нового про наших жінок – жінок Криворіжжя. Сподіваюсь, що в наступному році буде такий захід, і він буде присвячений саме чоловікам Криворіжжя, — висловив своє побажання студент 2-го курсу КЕІ Рустам Зарецький.

Щоб наступний форум став всеукраїнським – таким було побажання учасників форуму. Тож будемо сподіватись на це!

 

 « Повернутися

Інформаційні партнери