Протягом року, незважаючи на відпустки і літню пору, Центром довузівської підготовки та освіти дорослих проводиться атестація всіх бажаючих обіймати державні посади

Йдучи на роботу держслужбовцем, необхідно знати українську мову, тобто потрібне вільне володіння державною мовою. Із різних сфер людської діяльності приходять на атестацію люди: з пенсійних фондів, з поліції, МРЕО та інших організацій. Звертаються за посвідченням не тільки жителі нашої області, а й з інших областей: з Херсонської, Запорізької, Кіровоградської, навіть з Одеської області були слухачі, а також із різних міст: Кам’янського (колишнього Дніпродзержинська), Новомосковська, Жовтих Вод, не говорячи вже про навколишні, що біля Кривого Рогу, сіл і селищ. І, успішно склавши атестацію, слухачі отримують посвідчення про вільне володіння українською мовою. Для тих, хто має оцінку «відмінно» у своїх дипломах за предмет «Українська мова», їм відразу видається посвідчення.

Уважна, чуйна, відповідальна, старанна, грамотний спеціаліст, знавець української мови і українських традицій, справжній патріот… Так характеризують викладача української мови, доцента кафедри іноземних та української мов Олену Миколаївну Гончаренко.

— З Оленою Миколаївною ми працюємо вже третій рік. Дуже відповідальна, хороша у спілкуванні з колегами. Люди, які приходять на атестацію, зазначають це, їм дуже подобається, як вона веде заняття. Слухачі завжди позитивно відгукуються про неї, часто пишуть подяки, — говорить Валентина Василівна Тимошенко, провідний фахівець Центру довузівської підготовки та освіти дорослих.

Про свої сподівання і думки діляться з читачем слухачі 

— Мене звати Андрій Віталійович Тиндюк. Сам я з Кривого Рогу, з Даманського. Я працюю експертом з оцінки земельних ділянок, але зараз влаштовуюсь на державну експертну службу, тому мені треба пройти атестацію на вільне володіння державною мовою. Маю дві вищі освіти: перша – це магістратура (інженерна енергетика, я інженер-енергетик, закінчив Миколаївський національний аграрний університет). Другу освіту маю з правознавства, спеціаліст (закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом).
Я вважаю, що процес, який проходить у нас, у наш час, в Україні, дуже необхідний. Ми нашу українську мову намагаємось відновити, і саме держслужбовці повинні бути в цьому прикладом для інших верст населення. Якщо ми встановлюємо норми для людей, то хто, як не ми, повинні бути зразком у цьому.
Сьогодні на занятті я згадав свої шкільні та студентські роки, слухаючи розповідь викладача Олени Миколаївни, хоча я тільки як три роки, як закінчив вуз. На даний момент ми учні, які складають іспит. Згадав, що таке писати швидко, висловлювати свою думку, переконувати когось у власній точці зору. Мені сподобалось, як висловлює свої думки викладач. Та найбільше мені до душі те, як вона веде розмову зі слухачем. Дуже уважно вислуховує кожного, зацікавлена в тому, щоб людина змогла відповісти на всі запитання. У нас в аудиторії сиділо багато людей різного віку, різних професій, різного світобачення, але до кожного вона знайшла свій особливий ключик.

Говорить Наталія Миколаївна Піддубна:

— Я приїхала з міста Новомосковська Дніпропетровської області. Працюю в Новомосковському міськрайонному відділі державної виконавчої служби на посаді оператора комп’ютерного набору. Хочу працювати на державній службі в цьому ж відділі, тільки на іншій посаді – спеціалістом. У нас з’явилися вакантні місця, і керівництво запропонувало мені перейти на іншу, кращу посаду. Функція у мене залишиться та ж сама, просто буде інакше називатися посада. Через декілька днів я поїду на конкурс, тому мені потрібно мати таке посвідчення.

Про свою колегу розповідає Іншаков Артур Євгенович, к.філолог.н., старший викладач кафедри дошкільної освіти Криворізького державного педагогічного університету:

— Олена Миколаївна Гончаренко – висококваліфікований філолог, патріот України. Знаю її багато років, більше десятка, починаючи з того періоду, коли навчався у Криворізькому педагогічному університеті на факультеті української філології. Нині Олена Миколаївна — доцент кафедри іноземних та української мов Криворізького економічного інституту, разом ми працюємо у складі атестаційної комісії на рівень знань української мови як державної. Мене, як колегу Олени Миколаївни, як і раніше, не припиняє захоплювати рівень її ерудиції, відданість справі, якою вона займається, всеохоплюючий гуманізм у поєднанні з жіночністю.

— Ми бажаємо вам успіху, — завжди і кожному говорить наприкінці заняття Олена Миколаївна, вручаючи посвідчення на вільне володіння українською мовою. – Хай вам щастить у вашому житті.« Повернутися

Інформаційні партнери