18 квітня у Криворізькому економічному інституті ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана» в актовій залі навчального корпусу № 2 відбувся II Міжнародний науковий конгрес SMART SOCIETY 2019, в якому взяли участь майже сто осіб із 59 закладів освіти міста Кривого Рогу

Більше фото у повному розмірі за посиланням: 
https://drive.google.com/drive/folders/1sC1seqfXyOK_aJaC8lzJzSKEekooI3MK

Місія заходу – створення мультистейкхолдерівської платформи для співробітництва академічної спільноти та бізнесу з метою генерування нових знань та обміну інформацією і передовим досвідом щодо сучасних трендів, ключових детермінантів та особливостей розвитку інформаційного суспільства.

Про проведення Міжнародної наукової конференції «Глобальні аспекти світового господарства та міжнародних відносин в умовах нестабільності економіки», яка проходила 11-12 квітня в Академії Полонійній (Ченстохово, Польща), розповіла на пленарному засіданні модератор Васильчук Ірина Петрівна – д.е.н., професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування, навівши статистику певного зростання за останні три роки як учасників конгресу, так і кількості країн.

— Ми продовжили традицію попередніх років, — сказала вона. — Наше засідання – це частина того великого міжнародного конгресу, який проходить на різних територіях і в різних країнах. Ми є частинкою тієї спільноти, тієї великої роботи, яка була проведена нами останнім часом. Адже це створення спільної платформи для об’єднання нас із вами, вчителів і викладачів, заради спільної цілі – виховання особистості, яка входить у нове суспільство.

З вітальним словом від організаторів конгресу до освітян виступив Шайкан Андрій Валерійович – директор Криворізького економічного інституту ДВНЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана». Він подякував присутніх за участь у конгресі і побажав плідної роботи.

— Наші викладачі вивчають досвід провідних університетів у Польщі і Румунії, в Німеччині і Португалії, в країнах Балтії, — сказав він. – Поширена відома така теза, що немає проблем, а є нові можливості. Якщо ми маємо дійсно якісь проблемні питання, то слід зупинитися на нових можливостях і напрямках, залучати до сумісних заходів партнерів, представників бізнесу, отримувати нові знайомства, колективний досвід, нові компетенції.

Директор висловив велику подяку  партнерам: ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та компанії «Метінвест» за підтримку і допомогу у проведенні нашого заходу.

На засіданні «Сучасні форми інтеграції допрофільної, профільної та вищої школи: європейські тенденції та перспективи» відбулися виступи спікерів, які поділилися своїми здобутками і напрацюваннями із присутніми:

Востряков Олександр Володимирович – декан факультету економiки та управлiння ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», кандидат економічних наук – розповів про сучасні методи навчання, набуття молоддю необхідних компетенцій.

Карявка Артем Володимирович – засновник компанії LivaRava Neuronet – розповів про кібербезпеку та виклики, які ставлять інформаційні технології перед суспільством, про захист персональних даних та ін.

Маріна Оксана Юріївна – директор з персоналу гірничодобувних активів компанії «Метінвест» — розповіла про вимоги до випускників вишів з боку роботодавців, про необхідні молодим навички, які можуть бути набуті в процесі навчання і роботи.

Привітала присутніх у залі головний спеціаліст департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради к.п.н. Полякова Вікторія Ярославівна:

— Сьогодні Криворізький економічний інститут ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана» став не тільки територією успіху для студентів, а й майданчиком, де обговорюються і створюються нові ідеї, нові меседжі, де є нові підходи до співпраці і партнерства середньої і вищої освіти, для наших великих планів, — сказала вона. – Нашим випускникам міста Кривого Рогу є що запропонувати тут, удома.

Після пленарного засідання учасники конгресу розділилися на дві групи, для яких були проведені майстер-класи.

Майстер-клас «Як стати ефективним керівником у сучасному світі» провела в актовій залі Коляда Катерина Валентинівна, в.о. начальника управління соціального розвитку Департаменту з персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Учасники тренінгу дізналися, як ефективно управляти персоналом та правильно його мотивувати; як побудувати якісну роботу своїх співробітників, використовуючи новітні інструменти управління; як мотивувати й залучати персонал, використовуючи не тільки фінансову мотивацію.

Про медіацію в освіті розповіла Каліщук Світлана Миколаївна, доцент кафедри соціально-гуманітарних наук КЕІ ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», кандидат психологічних наук (бажаючі послухати її зібралися у лаунж-зоні). Учасники тренінгу дізналися, як знаходити шляхи вирішення конфліктних ситуацій, стресогенних для учасників і для тих, хто намагається їх вирішити; як сформувати вміння вирішувати суперечки; як звільнитися від негативних станів і знайти ресурс для спільного пошуку виходу із конфліктних ситуацій.

З великою увагою прослухали лекцію професора кафедри економіки та підприємництва ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», доктора економічних наук Сагайдака Михайла Петровича, в якій він розповів про комунікації та критичне мислення учасників освітнього процесу (в актовій залі). Учасники тренінгу дізналися про теорію і практику критичного мислення; мали змогу розібратися з власними навичками критичного мислення; апробувати у своїй освітній діяльності методами розвитку критичного мислення.

Про проектний підхід у діяльності закладу освіти вела розмову Дацко Катерина Павлівна, декан юридичного факультету КЕІ ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», кандидат економічних наук (у лаунж-зоні). Учасники тренінгу дізналися про фонди ЄС та можливості фінансування освітніх проектів; про те, як створити проектний офіс у структурі сучасного закладу освіти.

Зібравшись знову всі разом в актовій залі, учасники конгресу почули щирі слова подяки, які висловив директор інституту професор Андрій Валерійович Шайкан спікерам і всім тим, хто доклав багато зусиль для проведення цього заходу.

Всі присутні в залі подякували керівництву інституту за змістовно проведений час.

— Наш сьогоднішній захід був взаємокорисним, — сказала Вікторія Ярославівна Полякова. – Дуже чудово, що науковці, освітяни, адміністрація, педагоги діляться й обмінюються знаннями. Сьогодні вийшла у нас така чудова взаємопартнерська розмова і всім щиро дякую за відкритість, за партнерство. Криворізькій освіті є що сказати, є чим поділитися і нести своє слово у світ.

Про свої враження говорить Туганова Олена Миколаївна, директор Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 110:

— Ми багато чого сьогодні тут навчилися. У нашому такому нестабільному суспільстві іноді буває розпач, але ваш проведений захід – це профілактика емоційної зневіри. Дуже приємно бачити поруч своїх колег. Всім бажаю успіху і нам усім разом – працювати на благо рідного міста.

Волик Альона Володимирівна, директор Криворізької загальноосвітньої школи № 32:

— Ми вдячні за таку можливість – навчатися. Спочатку було незрозуміло, як можна прив’язати загальну середню світу і вищу, окрім профільності. Але вам це вдається щороку. І дійсно важливі ті знання, що дали нам спікери, і в галузі управління, і в психології, і в менеджменті. Багато нового ми дізналися сьогодні для себе.

Сивогракова Світлана Анатоліївна, директор Криворізької загальноосвітньої № 79:

— Багато дітей від’їздять після закінчення школи за кордон, тому ми вдячні, що ви даєте дітям перспективу, і вони розуміють, що освіту високого рівня, з великими перспективами можна отримати в рідному місті. Ми повинні побудувати оте «розумне суспільство» у тому місті, в якому народилися і живемо. Такі ініціативи треба продовжувати. Ми завжди поруч будемо з вами і наш навчальний заклад буде ще тісніші співпрацювати з Криворізьким економічним інститутом. Наша тісна співпраця в подальшому буде давати ще більші, ще якісніші результати.

— Сьогодні було багато цікавого, — сказав директор інституту професор А.В. Шайкан. — Ми всі постійно вчимось. І це так корисно, і так позитивно, що цього потім вистачає надовго. Ми йдемо до великих цілей. Я сьогодні бачу очі, в яких сяє іскра, горить полум’я, яке не згасне і дасть народитися іншому вогню – прагненню до кращого, задля побудови нової країни. Цікаво те, що коли ми обмінюємося речами, ми віддаємо і не завжди отримуємо навзаєм, а коли обмінюємося знаннями, то ми збагачуємось і виграють обидві сторони. І тоді робимо разом набагато більше.

Після засідання слухачам було вручено сертифікати про участь у конференції. Кожен із учасників отримав ще й диплом про те, що вони пройшли навчання у майстер-класах.

Про проведений захід висловлює свою думку Бондарук Володимир Олексійович, директор Криворізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступеня № 70:

— Економіка і правознавство у нас у школі починається вивчатися з першого по дев’ятий клас на рівних умовах, а в 10-му і 11-му класі один із предметів викладається викладачами-фахівцями більш поглиблено, а інший уже на рівні з іншими предметами. Ми маємо надію на те, що щось новеньке тут почуємо, те, що ми ще не знаємо, в розрізі нової української школи. Для себе щось візьмемо, щоб наші учні, а ваші майбутні студенти, могли застосовувати у житті. Хотілося б, щоб у майбутньому було більше секційних занять, щоб розглядалася якась конкурентна тема, адже за господарчими роботами в школі не завжди встигаєш за якимись новинками

Говорить заступник директора з навчально-виховної роботи Криворізької загальноосвітньої школи № 26 Станкевич Ірина Миколаївна:

— Я вважаю, що нинішній захід дуже важливий і актуальний, особливо, як було зазначено, в умовах нестабільної економіки. Ми, педагогічні працівники середньої загальної освіти, також зацікавлені в тому, щоб учні на виході зі школи, наші випускники, дійсно мали б володіти тими компетентностями, які зараз вважаються актуальними в контексті нової української школи.

Відразу по закінченні конгресу читаємо схвальні відгуки на Фейсбук

Пише Наталя Федоринова:

— Дякую організаторам IV Міжнародної наукової конференції «Глобальні аспекти світового господарства та міжнародних відносин в умовах нестабільності економіки», яка відбулася на базі КЕІ ДВНЗ » КНЕУ ім. В. Гетьмана» 18 квітня 2019 р., за надані можливості, поради, за живе спілкування і прекрасні майстер-класи. Це був інформаційний, цікавий, сучасний, а, головне, практичний захід, учасником якого мені пощастило бути.« Повернутися

Інформаційні партнери