Науковці, студенти і викладачі Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», взяли активну участь у роботі II Міжнародного наукового конгресу SMART SOCIETY 2019, що відбувався 11-12 квітня 2019 року

Місія конгресу – створення мультистейкхолдерівської платформи для співробітництва академічної спільноти та бізнесу з метою генерування нових знань та обміну інформацією і передовим досвідом щодо сучасних трендів, ключових детермінантів та особливостей розвитку інформаційного суспільства.

Основна зовнішня панель конгресу тривала 11-12 квітня 2019 року в Академії Полонійній у Ченстохові (Польща)

Організатори:

• POLONIA UNIVERSITY IN CZESTOCHOWA (POLAND)
• KRYVYJ RIH ECONOMIC INSTITUTE OF KYIV NATIONAL ECONOMIC UNIVERSITY NAMED AFTRE VADYM HETMAN (UKRAINE)
• REZEKNE ACADEMY OF TECHNOLOGIES (LATVIA)
PETRO MOHILA BLACK SEA NATIONAL UNIVERSITY (UKRAINE)

(Відгуки про перебування нашої делегації в Польщі читайте найближчим часом на сайті КЕІ)

IV Міжнародна конференція «Глобальні аспекти світового господарства та міжнародних відносин в умовах нестабільної економіки» розпочалася 12 квітня в актовій залі навчального корпусу № 2 КЕІ вступним словом к.е.н., доцента, декана факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій Ірини Іванівни Максимової. Вона, привітавши учасників конгресу, сказала:

— Вже четвертий рік поспіль наш Криворізький економічний інститут є ключовим співорганізатором та учасником Міжнародної конференції «Глобальні аспекти світового господарства та міжнародних відносин в умовах нестабільної економіки». Треба відзначити, що з року в рік зростає не тільки кількість учасників, а й кількість країн, які беруть у конференції участь, а також вузів-партнерів. Тому цей захід переріс у справжній міжнародний конгрес. Сьогодні відбувається засідання конгресуу нас, а також в Академії Полонійній, в Латвійському університеті та університеті імені Петра Могили в Миколаєві, а також у нашому головному вузі – Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана. Ви бачите, — акцентувала увагу присутніх Ірина Іванівна, — наскільки зросла кількість учасників. Дуже багато у нас є студентів, активних, ініціативних, які написали свої роботи й наукові тези, що цього року сформовані у два збірники наукових праць.

Відбулося пленарне засідання, а після спільного фотознімка на пам’ять і смачного чаювання відбулися засідання секцій: економічної (в актовій залі), де модератором секції була д.е.н., професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Ірина Петрівна Васильчук; секції права (у 217 ауд.), де модератор – к.ю.н., доцент Оксана Анатоліївна Теличко; секції інформаційних технологій (в ауд. 212), яку представили дві кафедри – кафедра інформатики, інженерії і програмного забезпечення – завідувач кафедри д.т.н., професор Олександр Семенович Зеленський, і кафедра інформаційних технологій та моделювання – завідувач кафедри д.п.н., професор Ігор Володимирович Шелевицький.

Червоною стрічкою крізь тематику сьогоднішнього і цьогорічного конгресу проходить тема цифрової економіки, розумного суспільства, використання штучного інтелекту та ін.

 

— Ви живете зараз у той час, який є захоплюючим, — сказала, звертаючись до молоді, професор І.П. Васильчук (тема її виступу – «Працівник майбутнього або які навички будуть затребуваними в еру штучного інтелекту». — Я в юні роки дуже захоплювалась фантастикою, і мені в той час здавалось неймовірним те, що є зараз: коли можна, задавши програму, отримати деталь; поставити будь-яке питання й відразу отримати відповідь, або створення штучної їжі – зараз це реально. І все те, що здавалось би 10 років тому неймовірним, наприклад, коли людина вела б розмову з віртуальною людиною або роботом, це б сприймалось як фантастичне. А тепер ви запитуєте робота й отримуєте відповідь. Штучний інтелект і автоматизація сьогодні є скрізь. Четверта промислова революція, яка захопила ввесь світ, створює нові можливості, трансформує наше суспільство, бізнес, економіку. І суспільство стає іншим.

Цікавим був виступ професора І.В. Шелевицького під назвою «Інформаційна система Herttone». Ігор Володимирович детально зупинився на дуже важливій проблемі сьогодення – допомозі немовлятам, які народжуються з вадами серця.

— Уміння зробити запит, уміння зрозуміти алгоритм чи прочитати програму – все це є базовим і воно необхідне в економіці на сьогоднішній день, — сказав І.В. Шелевицький. – Хто має навики, той має переваги. Якщо ви хочете відповідати сучасному рівню вимог, повинні мати необхідний сучасний рівень знань.

Свою думку з приводу конференції висловив першокурсник Ілія Георгадзе (право):

— Дуже приємно, що ця міжнародна конференція проходить на такому високому рівні в нашому інституті. Це показує рівень нашого навчального закладу. Мені сподобалась розповідь Ігоря Володимировича, оскільки в ній було наведено доволі цікаві методи дослідження серця. Це дуже актуальна тема і стосується вона життя новонароджених.

Цікавими були доповіді наших студентів на секціях, які з усією відповідальністю підійшли до підготовки своїх виступів. Серед виступаючих варто відзначити таких студентів, як: Олександр Гладін «Використання архітектури мікро-сервісу при створенні високонавантажених систем», Анна Коваленко «AVA VS. Котлін: що буде найкраще в 2019 році», Джордж Робакідзе «Актуальність технології javascript. Переваги і недоліки», Дмитро Трушкін «Короткий огляд побудови ігрової мережі» та багатьох інших.

Добре підготували свої доповіді студенти: А. Арієнчук  «Шляхи підвищення пенсійної системи», К. Богуцька «Вплив кредитування на агропромисловий комплекс України: проблеми та перспективи. Світовий досвід»,  А. Чепа «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку банківської системи України», Ж. Брегер «Управління конкурентоспроможністю в цифровому часі на підприємствах України», Н. Нізельнікова «Проблема зовнішніх трудових міграцій в Україні», А. Бруханська «Підвищення ефективності логістичних систем в умовах цифрової економіки», Р. Баришенський «Сучасні інструменти ринку політики в Україні», С. Тищенко «Штучний інтелект у фінансовому секторі», М. Гнидюк «Удосконалення методики управлінського контролю» (з секції «Економіка»). А також Б. Нечепуренко «Основні тенденції розвитку національного законодавства в умовах глобалізації»,  Г. Демченко «Шляхи підвищення законодавства України про екологічне забезпечення у контексті його гармонізації з екологічним законодавством ЄС»,  І. Старостіна «Інноваційна політика Європейського Союзу», О. Кирнос «Сучасні проблеми цивільного процесу в Україні», В. Кулєєв «Проблеми реалізації прав людини», А. Бархота «Захист прав споживачів за замовлення онлайну: досвід країн ЄС» (секція «Право») та ін.

З гордістю говорить про свою студентку Кіра Георгіївна Вишневська, доцент кафедри іноземних та української мов:

— Чудовим був виступ студентки 1-го курсу Софії Тищенко. Вона розуміється і в економіці, і в фінансах, а ще до того чудово спілкується англійською мовою. Отже, вона поєднала усі свої таланти і зробила гарну доповідь англійською мовою стосовно штучного розуму, штучного інтелекту. Її виступ був просто чудовий. Мені було дуже цікаво і приємно слухати її: і інтонація, і фонетика – все було дуже гарно. Доповідь у неї дуже цікава.

Висловлює свою точку зору стосовно проведення конференції доцент Т.Ю. Бондаренко, член оргкомітету конференції:

— Була проведена тривала і важлива робота. Сьогодні ми побачили, що маємо потужний науковий потенціал – наші студенти цікавляться багатьма галузями знань. Була цікавою дискусія з різних сфер економіки: від цифрових технологій до проблем пенсійної та банківської реформи. Пишаємося нашими студентами.

Своє враження від виступу на конференції говорить М.Гнидюк, магістрант 1-го курсу ОіОп-8-1м:

— За роки навчання маю багато наукових здобутків: і наукові статті, і участь у конференціях, але очно беру участь у такому конгресі вперше. Дуже хвилювалася, готувала презентацію доповіді, радилася з викладачами кафедри обліку і оподаткування. Сподобалися дуже доповіді професорів на пленарному засіданні, так по-сучасному, діалогом із залом, на особистих прикладах. Погоджуюся, що треба вчитися все життя!

Прослухайте АУДІОІНТЕРВ’Ю першокурсника Антона Алексанкіна:« Повернутися

Інформаційні партнери