4 березня студенти 4-5 курсів обліково-економічного факультету КЕІ провели захід, присвячений святкуванню 200-річчя Т.Г.Шевченка. Ця дата безпосередньо пов’язана з формуванням нової гуманітарної політики України.
Зі вступним словом виступила к.е.н., доцент кафедри Обліку та державного фінансового контролю Бондаренко Т.Ю., яка відзначила, що 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка. Це свідчить про пріоритетність Шевченківської ідеї в національному гуманітарному просторі. Так, особливо значущими є нові пошуки на теренах вивчення та нового осмислення спадщини генія.
Подорож складалася із двох частин.
В першій частині – студенти переглянули уривки із документального фільму «Мій Шевченко». Фільм є нешаблонною спробою показати справжнього, живого Кобзаря, і при тому без втрат пошани й любові до нього. У фільмі згадуються маловідомі факти біографії Тараса, деякі навіть спростовують відомі за підручниками.

В другій частині – студенти підготували відео-презентацію на тему «Сучасний Шевченко», в якій відобразили факти, що свідчать про шанування пам’яті Т.Г.Шевченка у світі сьогодні. Так, до уваги студентів представлено статистичні дані щодо кількості пам’ятників Кобзареві у світі, про перший театр на його ім’я, про гірську вершину на Кавказі, про вулицю на його ім’я в Кембриджі, про Шевченківську премію та ін.
Підсумовуючи, слід зазначити, що актуалізація певних ідей і положень із творів Т.Г.Шевченка співвідноситься з тими проблемами, які на даний момент є в українському суспільстві. Незаперечний інтерес викликає ідея державності в інтерпретації митця, розуміння ним стосунків між Україною та її сусідами, взаємовідносин між самим українцями тощо.

Бондаренко Т.Ю.,
к.е.н., доцент кафедри обліку та ДФК.« Повернутися

Інформаційні партнери