Ми живемо у цифровому світі. І навіть прості знання й навички з інформаційних технологій вже є життєвою необхідністю у будь-якій професії і навіть побуті

Ми користуємося кишеньковим комп’ютером як телефоном, фотоапаратом, диктофоном, відеокамерою. Ми робимо покупки й розрахунки через Інтернет. Робот-пилосос вже став побутовим приладом. Інформаційні технології створюють нові галузі економіки. Протягом року 260 мільйонів мешканців США роблять Інтернет-покупок у середньому на 2000 доларів. Ринок ІТ продуктів у світі складає 3.6 трильйонів доларів.

В Україні ринок електронних послуг складає 7 мільярдів доларів і прогнозується його зростання до 28 мільярдів. Ця галузь потребує великої кількості ІТ-фахівців для глобального IT-ринку. В Україні прогнозується зростання кількості ІТ-фахівців від 90 тисяч у 2015 році до 200 тисяч у 2020-му. Значна частка українських ІТ-фахівців працюють в аутсорсингу, тобто зовнішні ринки з України. У 2017 році експорт ІТ-послуг в Україні перевищив 70 мільярдів гривень, суму що дорівнює доходу від транзиту газу. Робота на експорт і світовий дефіцит ІТ-фахівців зумовлюють гарну оплату праці в цій галузі.

Готуючи фахівців з комп’ютерних наук, ми помітили, що рівень природничої підготовки у випускників шкіл вагомо знизився. Й попри гарні кар’єрні перспективи, багато школярів ніколи не пробували себе в ІТ, або бояться йти в складну галузь програмування через не надто високі успіхи у математиці й фізиці. Аби сприяти розумінню можливостей і стимулювати інтерес, додати упевненості й дати можливість себе спробувати, ми у Криворізькому економічному інституті підготували ІТ-курси для школярів і всіх зацікавлених у базових знаннях в ІТ.

Найперше, ми пропонуємо тригодинний ознайомчий курс «Йдемо в ІТ» для школярів 9-11 класів. Курс знайомить із історією й сучасністю інформаційних технологій від арифмометра Паскаля до сучасності. Ми даємо перший урок з програмування на мові Python (пайтон), аби школярі змогли зацікавитися програмуванням і зрозуміли, наскільки це для них доступно й цікаво. Тобто, ми допомагаємо зробити перший крок у ІТ.

Ми також знайомимо школярів із дуже популярними мікроконтролерами Arduino. Мікроконтролери – це зовсім маленькі комп’ютери, які вміщуються на одному кристалі й уміють працювати з різними зовнішніми пристроями: кнопками, датчиками, світлодіодами, індикаторами. Саме ці пристрої є мозком для розумних речей, розумного будинку й різних роботів. Ми демонструємо мобільну платформу робота й даємо урок його програмування. Наші слухачі отримують сертифікати, які додають балів зі вступної дисципліни, якщо слухач стає студентом з комп’ютерних наук. Ми проводимо наш курс у школах і запрошуємо його пройти в університеті.

Для зацікавлених ми пропонуємо курси трьох рівнів (починаючи з нуля) з програмування на Python та створення пристроїв на Аrduino. Детальніше про курси ви можете дізнатися за цим посиланням http://gotoit.krpd.edu.ua Там ви можете задати питання або зареєструватися для отримання інформації чи навчання. Тих, хто зареєструвався, ми повідомляємо й запрошуємо на наші ІТ-заходи: лекції, майстер-класи, конкурси й хакатони.

Ігор Шелевицький, професор.« Повернутися

Інформаційні партнери