1 вересня у Криворізькому економічному інституті ВДНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбулася посвята в першокурсники.

Біля навчального корпусу інституту зібралася студентська молодь разом зі своїми друзями, батьками, знайомими. Тут разом із ними – наші викладачі, завідувачі кафедр, декани, заступники деканів, адміністрація КЕІ.

Під звуки Державного Гімну України розпочинається святкове дійство.

Звертається до молоді ведуча святкового заходу Даша Литвиненко, студентка 5-го курсу, майбутній майстер економіки:

— Я звертаюсь до вас, шановні першокурсники, вступ до КЕІ – це початок вашого успіху, — схвильовано говорить вона.

Після привітань студентів всіх факультетів із Днем знань Даша сказала:

— Криворізькому економічному вже більше 50-ти років. Це солідний за віком і за статусом вуз. Вам пощастило за всіма ознаками: тут працюють знані і професійні викладачі, тут навчалися знані й відомі випускники, а тепер тут – розумні і цілеспрямовані студенти. Ласкаво просимо до нашої дружньої родини КЕІ!

Потім вона передала слово телеведучому, криворізькому шоумену, ведучому «Першого міського» ТБ, випускнику КЕІ 2005 року Роману Малику, який, як завжди, емоційно, по-діловому і креативно вів далі свято.

Щиро привітав першокурсників і викладачів з початком нового навчального року директор КЕІ, д.е.н., професор Андрій Шайкан. Він висловив надію, що нинішня студентська молодь знайде собі достойне місце у житті, а в цьому їм допоможуть висококваліфіковані наші педагоги. І не варто шукати десь, за кордоном, своє щастя, воно тут, у рідній країні, де ти не наймит, а господар на своїй землі і від тебе буде багато чого залежати.

Привітання з Днем знань висловили також головний спеціаліст управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради Вікторія Полякова і голова Металургійної районної у місті ради Геннадій Шаповалов.

Для першокурсників і всіх глядачів хороший настрій подарував гурт студентів-старшокурсників, виконавши запальний танець, а сестри Даша і Наташа Литвиненко виконали удвох веселу пісню.

Отже, знайомимо зі студентським активом КЕІ:

Аліна Кузьмич – голова ради студентського самоврядування КЕІ, віце-президент Української асоціації студентів;
Ольга Клименко – голова факультету економіки та управління;
Олександра Бессінна – голова факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій;
Микита Водзянський – голова юридичного факультету, голова Криворізького осередку Асоціації правників;
Вікторія Коцуба – голова екологічного руху «Green pover of the University».

Згодом першокурсники розійшлися по аудиторіях і місцях зустрічі з керівництвом інституту, членами РСС, викладачами, працівниками деканатів:
— послухати директора інституту пішли студенти 1-го курсу (бакалаври) у зоні відпочинку на другому поверсі,
— студенти 1-го курсу (магістри) – із заступником директора д.е.н., професором Сергієм Гушком у 139-й аудиторії,
— а батьків першокурсників запросили до актової зали, де перед ними виступив заступник директора з навчально-виховної роботи доцент Валентин Орлов.

Діловою і серйозною, пізнавальною і цікавою була розмова директора з першокурсниками. Його слова «Держава – у кожному з нас» примусили молодь по-новому поставитися до свого навчання, щоб правильно робити вибір.

— Ми повинні навчитися вчитися, — сказав він і закликав усіх: — Щоб бути успішним, бути власником своєї долі, треба вміти чути і слухати, а, найголовніше, навчитися аналізувати і робити висновки з усього. Уміти шукати і знаходити. А в цьому ми вам, старші товариші, допоможемо. Свій досвід передамо вам, бо успішний випускник – це не той випускник, що отримав диплом, а той, хто має більше знань, більше умінь, а це більше, аніж просто диплом. І, головне, за роки навчання у вузі вам потрібно здобути якомога більше компетентностей.

Про переваги магістратури, міжнародну академічну мобільність (стипендіальні програми: Еrasmus+ і «Подвійний диплом», країни, де можуть навчатися наші студенти: Італія, Франція, Мальта, Болгарія, Польща, Латвія, Румунія, Марокко) розповів перший заступник директора з науково-педагогічної та навчальної роботи професор, д.е.н. Сергій Гушко.

КЕІ орієнтований на участь у програмах академічної мобільності, що дає студенту можливість отримати якісну освіту з обраного напряму підготовки, розширити свої знання європейської культури, відчути себе повноцінним громадянином Європи.

Навчання за програмою «Подвійний диплом» передбачає одночасне навчання у вітчизняному університеті та в університеті-партнері – Академії Полонійній із Ченстохова (Польща). Студенти переходять на індивідуальний графік і протягом двох років опрацьовують навчальні плани обох університетів. Частину навчального часу вони проводять за кордоном, знаходячись у Республіці Польщі, в Академії Полонійній у Ченстохові, де вивчають другий блок дисциплін, проходять виробничу практику, обов’язково беруть участь у програмі Еразмус+: Університет Орадеа (Румунія), Технологічна Академія в Резекне (Латвія), Університет Фоджа (Італія), Міжнародний університет Рабату (Марокко), Католицький університет в Лілі (Франція) та ін. і захищають магістерську роботу. Участь у програмах надає студентам європейського статусу з певними можливостями і правами, а саме: можливість отримати повний пакет прав і пільг європейського студента.

Про своє навчання у КЕІ і в Академії Полонійній (Ченстохово) розповіла Лідія Притика, яка нещодавно повернулася з Польщі, де навчається за програмами «Подвійний диплом» і «Еразмус+», і з Італії, де проходила практику.

— Навчання у нас дуже цікаве. Я вдячна цим програмам, за якими я навчаюсь, — сказала вона. – Я відчула себе більш самостійною і відповідальною за свої знання. Там не треба, щоб тебе «підганяли» викладачі чи батьки, ти сам відповідальний за своє навчання і ставлення до нього. А досвід на стажуванні – це великий плюс, який дає тобі великий поштовх, а це, в свою чергу, великі переваги. Крім того, навчаючись за кордоном, я більше пізнала країну, отримала великий досвід і по-новому тепер дивлюся на світ.

                                          Говорять учасники свята

Ірина Максимова, декан факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій, доцент:

— Сьогодні у нас 1 вересня і це дійсно велике свято. Було приємно побачити студентів-першачків усіх спеціальностей нашого факультету. Приємно відзначити, що і на квест, який проходив 30 серпня, вони з’явилися у 100-відсотковому обсязі. В їхніх очах ми побачили велику жагу до знань, їм хочеться дізнатися багато чого нового. Хочеться в цей день побажати нашим студентам, щоб у них у житті все складалося гарно, енергії їм, ентузіазму, щоб навчання приносило тільки радість, а ми їм у цьому допоможемо, і щоб їм було у нас завжди цікаво й весело.

Ліна Петрова, студентка 1-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації і регіональні студії», майбутній журналіст:

— Я очікувала від сьогоднішнього дня багато чого нового і я його отримала, знаходячись тут. Це дуже незвично для мене, бо буквально кілька місяців тому, як я закінчила школу, і думала, що тут буде щось таке страшне, незвичне. Але я бачу, що тут приємна атмосфера, дуже приємні люди, викладачі і мої однокурсники. Ми ще на квесті почали говорити, взаємодіяти і я зрозуміла, що всі ми хороша команда. Я хочу бути журналістом, хоча маю страх у спілкуванні з людьми, але хочу перебороти це в собі. Я думаю, це надасть мені впевненості в житті і у своїх знаннях.

Я мама Карини Несенко, Світлана Леонідівна, — додає мама першокурсниці. — Я була на батьківських зборах, де виступав заступник директора з науково-педагогічної та виховної роботи, доцент Валентин Орлов. Він розповідав про навчання в інституті, про можливості студентів, які вони отримають по закінченню інституту. Мене дуже потішило, що у студентів КЕІ є можливість здобувати якісні знання і можливість поїхати навчатися й проходити практику за кордоном. Мені дуже сподобалося сьогоднішнє свято. Враження від спілкування і від самого інституту в мене якнайкращі, дуже позитивні.

— Я випускниця 2009-го року, — доповню нашу розповідь доцент кафедри правового врегулювання економіки Віра Дутчак. – Шлях до успіху я розпочинала в цьому інституті. Я завжди була активною учасницею студентського руху, концертного складу інституту, була головою студентського самоврядування факультету міжнародної економіки і права. Потім свою освіту продовжила, паралельно зі спеціалістом отримала магістра в Києві – у КНЕУ імені Вадима Гетьмана, захистила кандидатську роботу, закінчила аспірантуру і після всього цього повернулася до рідної альма-матер – в КЕІ. Тут я буду реалізовувати свої здобуті знання. І я щаслива – мені дали перший курс, я куратор групи. Сповнена великою кількістю емоцій. У мене велике натхнення працювати, і не просто викладати й вести пари, а давати знання, а ще – допомагати студентам реалізовуватися в житті.

Свято справді-таки вдалося. А ще довго потім не розходилися студенти, збиралися у групки, вели між собою розмови, бесідували.

З 1 вересня! З новим навчальним роком!« Повернутися

Інформаційні партнери