11-12 квітня 2019 року відбувся ІІ Міжнародний конгрес SMART SOCIETY 2019 в Академії Полонійній у Ченстохові (Польща). В рамках Конгресу проходив Конкурс молодіжних бізнес-проектів і стартапів, учасниками якого були студенти Pоlonia Universityin Czestochowa(Poland), Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв), RezekneAcademyofTechnologies (Latvia), Філіалу Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова (Узбекистан)

До складу журі входили представники різних країн: України, Польщі, Латвії, Узбекистану. Координатором Конкурсу від Криворізького економічного інституту виступала доцент кафедри економіки та підприємництва Радько Вікторія Миколаївна, яка була також членом міжнародного журі та керувала процесом підготовки цього Конкурсу.

Конкурс передбачав розробку і презентацію проектів у сферах: E-business& E-commerce; FinТech& E-finance; E-learning& E-pedagogy; SmartCityServices; Industry 4.0; DigitalBusinessEcosystems і проводився у трьох номінаціях: «Комерційний проект (виробництво, сфера послуг і торгівля)»; «Соціальний проект» — бізнес-проекти, що фінансуються за рахунок спонсорських, грантових коштів або коштів із державного бюджету та спрямовані на розв’язання певної соціальної проблеми; «Стартап-проект (апаратне чи програмне рішення)».

До участі у фіналі Конкурсу за попередньо проведеними регіональними конкурсами було відібрано п’ять проектів.
Від нашого вузу презентували бізнес-проект створення підприємства з виробництва одягу зі світловідбиваючим ефектом ТОВ «Абріс» студенти: Чайка Владислав (спеціальність «Менеджмент») та Азаренко Дмитро (спеціальність «Міжнародна економіка»). Під керівництвом завідувача кафедри менеджменту та публічного адміністрування, професора Матукової Ганни Іллівни вони здобули впевнену перемогу в номінації «Комерційний проект» і отримали диплом переможця та грошову винагороду.

Завідувач кафедри менеджменту та публічного адміністрування, професор Матукова Ганна Іллівна зазначає:

— Сьогодні наш Криворізький економічний інститут ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» надає велику можливість майбутнім управлінцям і економістам усіх сфер економіки для спілкування зі студентством різних країн зарубіжжя. Наукова спільнота вузу плідно працює над пошуком нових форм і методів проведення науково-практичних заходів. Тому активна участь наших студентів у Конкурсі бізнес-проектів була невипадковою, ми із захопленням готувалися до фіналу конкурсу і презентації своїх ідей. Адже майбутні спеціалісти повинні бути амбітними і при цьому якомога більш реалістичними, де родзинкою буде поєднання професійних цілей із власними життєвими. Ми, викладачі, прагнемо до розвитку студента як особистості, формуванню його лідерських якостей, розвитку вміння вести переговори та інших навичок, необхідних у бізнесі.

Думаю, що наші студенти отримали максимальне задоволення від участі у конкурсі та набули необхідні зв’язки зі студентством інших країн. Отримати нагороду було нелегкою справою, працювали над проектом з азартом і зацікавленням. Це буде великим заохоченням до наступних перемог наших студентів! Вони довели, що є кращими й постійно прагнуть до вдосконалення! Бажаю їм великих кроків і досягнень у майбутньому!

Свою думку з приводу Конкурсу висловлює першокурсник Азаренко Дмитро (Міжнародна економіка):

— Приїхавши за декілька днів до початку Конгресу, ми мали можливість ознайомитись із культурними цінностями польського містечка, відвідати Ясну Гуру, пройти стежками польської Швейцарії, де отримали максимальне задоволення і натхнення перед початком Конгресу. Дуже раді, що отримали нагоду не тільки представити наш вуз на міжнародному рівні, а і стати переможцями в номінації «Комерційний проект». Набутий безцінний досвід та нелегка перемога надихнула мене ще більше брати участь у житті інституту. Я буду із задоволенням і в подальшому представляти наш інститут як на вітчизняному, так і на міжнародному рівнях.

Переможцями у номінації «Соціальний проект» стали студенти Rezekne Academy of Technologies (Latvia) із бізнес-проектом створення компанії про розміщення оголошень про роботу на веб-сайті ТОВ «Сіде Джобс», а в номінації «Стартап проект» кращими стали студенти філіалу Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова (Узбекистан) із бізнес-проектом «Розумна теплиця». Всі переможці отримали дипломи та грошові винагороди.

Ділиться своїми враженнями проректор Філіалу Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова (Узбекистан, м. Ташкент) Маманазаров Абдухакім Базарович:

 — Конгрес науки SMART SOCIETY 2019 визнається найпрестижнішим конкурсом, який поєднує високий академічний рівень, демократію та інновації. Він зарекомендував себе як авторитетну платформу для розробки нових інноваційних підходів і вирішення завдань в економічній сфері. Це найважливіший заділ на майбутнє економіки, який забезпечить рух країни вперед та її конкурентоспроможність. А сам Конкурс бізнес-проектів і стартапів – це досконало нова інноваційна розробка, з глибоким сенсом. У процесі захисту бізнес-проектів ми побачили, що у студентів усіх країн-учасниць потужний науковий потенціал. Активна участь і новий отриманий досвід свідчить про високий рівень підготовки студентів і науково-професійну роботу викладачів.

Користуючись нагодою, висловлюємо велику подяку організаторам Конгресу за такий високий рівень організації даного заходу. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю у сфері освіти і науки, взаємну інтеграцію та на новий діалог.

Всі учасники Конгресу, і викладачі, і студенти, відзначили необхідність та актуальність проведення Конкурсу молодіжних бізнес-проектів і стартапів, який популяризує ідеї підприємництва, і стартапів у молодіжному середовищі, заохочує молодь до генерування інноваційних і креативних ідей, сприяє розвитку талановитих молодих науковців, їх творчого прояву, самовдосконалення і максимальної самореалізації. Проведення Конкурсу саме в такому форматі сприяє формуванню спільноти талановитих молодих науковців, винахідників і підприємців для національного, європейського і світового
економічного простору.« Повернутися

Інформаційні партнери