8 травня актову залу Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» заполонили школярі і вчителі із різних криворізьких шкіл,
студенти професійно-технічних закладів освіти. Вони прийшли сюди, щоб захистити
свої проекти, свої бізнес-ідеї

Привітав присутніх директор Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» д.е.н., професор Андрій Валерійович Шайкан.

***

Протягом чотирьох років кафедра менеджменту і публічного адміністрування та кафедра економіки і підприємництва проводять конкурс бізнес-ідей «Крок до успіху». Кожен рік членами журі запрошуються на конкурс видатні випускники нашого міста, зокрема, з нашого інституту. Цього року в нас був широко представлений спектр журі. Це здебільшого представники бізнесу, з об’єднання «Метінвест», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», а саме: керівник управління з навчання та розвитку Катерина Валеріївна Залозних, в.о. начальника відділу внутрішніх комунікацій ІнГЗК («Метінвест») Тетяна Олександрівна Яцунок, начальник бюро підбору, найму та адаптацій персоналу ПАТ «Південний ГЗК» Тетяна Юріївна Волошина, провідний фахівець підбору персоналу ЦГЗК Марина Вікторівна Маленкова і директор компанії «Інфопот тренінг-центр» Олег Федорович  Постоногов.

— На конкурсі були представники усіх великих підприємств нашого міста. Вони визначали своє бачення у формуванні компетентностей наших випускників різних спеціальностей, висловлювали думку з приводу організації своєї справи та роботи на підприємствах, — зазначила професор Ганна Іллівна Матукова. — Варто розповісти про конкурси, в яких взяли участь учні різних шкіл і технікумів, зокрема: зі спеціалізованої школи № 9, які виступили зі своїм проектом «Йога-дом», та учениця Ангеліна Андрійчук, яка представила бізнес-проект «Бібліографічні букети». Це організація маленьких, але цінних ідей, що впроваджені вже у життя.

Гірничий коледж представив  свою ідею «Еко-країна – моя Україна» (організація екологічного виробництва як структура підприємства міста). Сюди входить переробка ековідходів, які знаходяться на території міста і підприємства. Цей проект зацікавив представників підприємств міста і студентів КЕІ, які були присутні на цьому заході.

Гірничим коледжем був також представлений проект «Не втрачайте часу» — це інформаційно-освітній проект з формування компетентностей фахівців нового часу. На конкурсі була представлена ідея Софії Костенко «Еко-дом».  Це організація оздоровчого центру для молоді щодо формування індивідуальних програм  розвитку фізичних якостей людини.

Коксохімічним технікумом була представлена бізнес-ідея з виготовлення паперових пакетів як екологічна складова оздоровлення навколишнього середовища. Ще була цікава ідея учнів 122-ї школи нашого міста «Організація центру соціальних досліджень та освітніх технологій», що буде надавати послуги усім бажаючим. Це і дослідження розробок суспільних і гуманітарних наук, і надання соціальної допомоги, і необхідної допомоги різним верствам населення, і т.ін.

122-ю школою був представлений іще один проект, дуже цікавий,  «Фут-флористика» як новий тренд формування букетів із фруктів, різних речей, кондитерських виробів, тобто формування і збір букетів з овочів, сухофруктів, м’ясних і сирних виробів. Ця ідея, яка на сьогодні вже існує, користується чималим попитом у населення. Організоване сімейне підприємство і його представив молодший член сім’ї, який визначив первинну, стратегічну і соціальну місію, чим викликав особистий інтерес у журі своєю корисністю і чудовим оформленням.

Червоношахтарська школа привезла на конкурс свої вироби, підготовлені учнями: один проект був із вирощування маслянистих рослин. Ці рослини мають дуже багато корисних і якісних речовин у своєму складі, вони виступають як лікарські і як косметичні засоби.  В учнів був підготовлений проект із виготовлення різних сувенірів з різних побутових відходів – що справді виходить красиво і корисно.

— Ідея цього проекту була сформована на школі лідерства, яку ми щорічно проводимо з 9-ю підшефною спеціалізованою школою та технікумами, — повідомила Г.І. Матукова. – Ця ідея була запропонована випускниками шкіл, які виявили бажання після закінчення інституту сформувати свою справу. Вони запропонували започаткувати  конкурс різних корисних ідей, щоб можна було їх реалізувати в життя. Такі сумісні заходи й налаштовують нас на чудові ідеї. Разом із кафедрою економіки ми сформували положення і ось вже чотири роки проводимо ці заходи. На конкурсі було представлено п’ять українських кращих стартапів, які на сьогодні  вже мають мільйонні прибутки. Випускники українських вишів у 25-30 років уже стали мільйонерами і працюють по всьому світу.

У цьому році особливо зацікавлені в наших випускниках представники різних підприємств нашого міста: ЦГЗК, ПівденГЗК, «АрселорМіттал Кривий Ріг, ІнГЗК та ін. Директор компанії «Інфопот тренінг-центру» Олег Федорович Постоногов розповів, як важливо опікати молодих. Він зауважив:

— Ми сьогодні слухаємо вас, і якщо ви якусь ідею пропонуєте, ми завжди готові вам допомогти, завжди дамо слушну пораду для розвитку вашого бізнесу.

Про важливість цього заходу і чудову підготовку до нього школярів розповіла Катерина  Володимирівна Слюсаренко, помічник директора з організаційних питань та зв’язків із громадськістю:

— За кожним проектом стоїть велика робота, — сказала вона. — Ми хочемо вас привітати з тим успіхом, який ви сьогодні здобули. Це дуже гарний досвід. Ви молодці, що перебороли свій страх, своє хвилювання і з гідністю захистили свої проекти.

 

Про перебіг заходу розповів Михайло Михайлович Альохін, асистент кафедри менеджменту і публічного адміністрування:

— Сьогоднішній конкурс «Крок до успіху» — це конкурс різних ідей, які презентували старшокласники та студенти професійно-технічних закладів освіти і учні шкіл №№ 9, 70, 122, Криворізького коксохімічного технікуму і Криворізького гірничого коледжу. Було представлено 12 проектів різного спрямування. Це були й освітній центр перепідготовки вчителів, і турбаза для сімейного відпочинку, і стартапи з виготовлення родинних букетів, із виготовлення букетів з продуктів харчування разом із квітами та інші проекти. Фундаментальність розрахунків вражає. А ще й до того, учасники мають неймовірні ораторські здібності.

Багато хороших слів про підготовку молоді своїх проектів сказала Катерина Валеріївна Залозних, начальник управління навчання і розвитку ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

— Участь у такому заході я беру вперше. Формат дуже цікавий. Приємно, що школярі у такому ранньому віці мають настільки свіжі і зрілі ідеї, і той економічний ефект, який вони змогли прорахувати, це дуже добре. Мене вразили проекти, пов’язані з екологією, її покращенням. Дуже багато проектів пов’язано з креативністю, інноваційністю. А ще вразило, що наші школярі думають, як поліпшити нашу систему освіти. Я хочу відзначити, що на висоті їхнє ораторське мистецтво, видно, що учні добре підготувались і зовсім не видно їхнього хвилювання. Велике спасибі викладачам!

Свою думку про проведений захід висловила Юлія Вікторівна Остренко, вчителька трудового навчання:

— Сьогодні відбувся дуже цікавий захід. Це конкурс бізнес-ідей. Ми підготували два проекти – це Червоношахтарська школа Криворізького району. Дуже вдячні організаторам, адже вони надали можливість дітям показати себе. Вони відчули сьогодні, що їхні ідеї комусь потрібні.

Всі учасники були відзначені подарунками від ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та компанії «Метінвест холдинг», а також подяками та грамотами Криворізького економічного інституту.

Студенти КЕІ, які були присутні на цьому заході, були дуже задоволені ідеями-стартапами, бізнес-ідеями і виявили бажання у подальшому брати участь у таких конкурсах. Була висловлена думка, що варто виходити  на більш широкий  рівень і залучати й інші інститути міста до участі в цьому проекті.« Повернутися

Інформаційні партнери