— Що ж таке квест? – запитують люди старшого покоління.

Квест (від англ. quest – пошук, пошуки пригод) – аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями.

А для нашої молоді, які щойно стали студентами Криворізького економічного, це досить цікава і пізнавальна гра, що допоможе познайомитися з інститутом, його колективом, деканатами, зі старшокурсниками.

…Отже, гра почалася. Голова ради студентського самоврядування Аліна Кузьмич весело розпочала знайомство з наймолодшими нашим студентами. А їх зібралося увечері 30 серпня досить багато. Деякі прийшли з мамами і молодшими братами. Їм теж цікаво побачити, що ж тут буде діятись.

З однією мамою ми розговорилися у фойє інституту. Виявляється, вона сама колишня студентка Криворізького економічного інституту. Послухаємо її.

Валентина Михайлівна Прутяна:

— Мій син Віталій Прутяний став студентом КЕІ, як і хотів, і тепер буде вивчати тут право. Закінчив він у цьому році СШ № 94, що в Довгинцівському районі. Завжди займався спортом, любить велоспорт, бойове мистецтво, кікбоксинг, рукопашний бій – у нього вже є синій пояс. І захотів після закінчення школи вступити до вишу, щоб вивчати право і надалі працювати у правоохоронних органах. Йому подобається військова справа. Він подав документи до Донецького інституту і Криворізького економічного. Але все-таки вирішив сюди. Чому? Коли ми прийшли і проконсультувались у відбірковій комісії, дізналися, що з 2017 року є військова кафедра і що на заочному відділенні можна паралельно вивчати ІТ, тут можна здати на права (на категорію В). Ну, й взагалі, стільки тут можливостей, що він забрав документи із Донецького і приніс у КЕІ, навіть не сказав мені нічого. А ще й вплинуло на нього, мабуть, і те, що в КЕІ навчалась і я. (Валентина Яковенко – моє дівоче прізвище). Я працювала 15 років у державній службі після закінчення інституту, в Саксаганському виконкомі (захист прав споживачів). У мене ностальгія по інституту. Згадую своїх улюблених викладачів: Наталю Леонідівну Шкірю, Петра Петровича Мазурка, Тамару Михайлівну Бикову та інших. Я вражена: все так змінилося тут. Приємно відзначити, що все тут по-домашньому, комфортно, все так шикарно.

Розповідає Микита Водзянський, студент 4 курсу (право):

— У форматі інтерактивного квесту молодь знайомиться з іншими студентами, одногрупниками, з адміністрацією, радою самоврядування і, взагалі, з тим, що в нас в інституті відбувається. Вони познайомилися завдяки квесту з викладачами зі своєї кафедри. Взагалі, спочатку першокурсники заходять на кафедру своєї спеціальності. Потім у ЦСК, на спортивний майданчик, на стадіон, пограли у «лабіринт» – така от розважальна програма, зайшли до студради і в деканати, щоб краще познайомилися з нашим інститутом. Такого квесту, в такому форматі у нас ще не було. Ми вперше проводимо його для тих, хто тільно-но став студентом. Тобто у форматі знайомства. Ми раніше проводили просто квести для студентів КЕІ. Враження у мене від цього дійства чудові – публіка зацікавлена, трохи навіть ошаліла. Ми планували зробити це для того, щоб побачити їх здивовані очі. Ми хотіли, щоб вони дізналися про інститут напередодні навчання, щоб бути готовими до навчання і щоб вони були впевнені у перший свій навчальний день.

Говорить першокурсник Віталій Шкапа:

— Я навчався у загальноосвітній школі № 123. Там у нас був більше фізматнахил, тому я обрав факультет обліку й оподаткування. Навчався добре, особливо в 10 і 11-му класах більше підтягнувся, бо знав, що треба продовжити навчання у вузі. Обрав я економічний інститут, бо впевнений, що у ньому я більше дізнаюся про економіку і тут справжні фахівці. Мені все подобається і цікаво.

Кличе юнака до наступної локації їхній куратор Стас Моргач, студент 5 курсу і на ходу додає:

— Я дуже задоволений групою. Вони дуже уважні, все хочуть знати.

Резюмує захід Аліна Кузьмич, голова ради студентського самоврядування КЕІ:

— Захід пройшов дуже класно. Наші першокурсники познайомилися один з одним, із старшокурсниками, членами РСС. Вони знають свої локації: куди і з ким ходити. Їх це надихає. Вони вже вибрали старост своїх академічних груп. Максимально беруть участь у всьому. Це дуже добре, що ще не розпочався навчальний рік, а вони вже все знають.

Цього дня було проведено сім локацій, які підготували для них старшокурсники, що, як можна було судити з їхніх слів, викликало у молоді жвавий інтерес.

— З роси і води… Молоді й активні — такі завзяті, енергійні наші першокурсники, — висловлює своє бачення  нового покоління студентів КЕІ доцент кафедри іноземних та української мови Олена Гончаренко. — Переступивши поріг, юнаки спитали відразу: «А що тут у вас?» Все їм цікаво. Інтерес проявили в тому, що відразу запитали: «А що, треба вчити мови?» Аякже! Акцент робимо на те, що ми хочемо, ми прагнемо спонукати їх до цього. А ще нам цікаво, як вони самі виявляють інтерес, то це взагалі чудово.  Вони прагнуть, а ми маємо задовольнити їхнє бажання. Хочу відзначити, що вони незакомплексовані, вони вільні, відкриті. І ця відкритість у їхніх посмішках. Бачу, що їм сподобалось у нас. Різні локації були представлені і їм було цікаво в самому процесі — рухатися по інституту і бачити, що він такий у нас великий.

Тож, до зустрічі на посвяті у студенти, що відбудеться 1 вересня об 11:00 год.

Запрошуємо всіх!« Повернутися

Інформаційні партнери