В минулому році викладачі кафедри економіки та підприємництва запропонували всім охочим відвідати Manufacturing Day на американському заводі електроніки Jabil в Ужгороді. І ми дуже раді, що не відмовились, адже це сприяло тому, що в цьому році нам дали можливість пройти там переддипломну практику.

Підприємство суттєво відрізняється від тих, що ми бачили раніше, а саме: новітніми технологіями, автоматизованими процесами і можливістю безперервного професійного та особистого розвитку.

Досвідченими інженерами для нас було проведено безліч екскурсій на виробництво, куди вхід стороннім обмежено, бо тут створюють продукцію для відомих світових брендів. На виробничих лініях створюються плати для тюнерів, надпотужні антени для кораблів,проектори на лобове скло машин, bluetooth-гарнітури для шоломів мотоциклістів, автоматизовані каво-машини та багато іншого.

Безпосередньо, практику ми проходимо у відділі планування, який відіграє важливу роль на Jabil, адже планери несуть велику відповідальність за подальші процеси закупівлі компонентів та виробництва. Так як компанія є американською, всі працівники повинні добре володіти англійською мовою,оскільки програмне забезпечення і документація ведеться на мові виробника

Працівники мають змогу покращувати свій рівень англійської навіть в робочий час. Протягом місяця нам, також, випала така чудова можливість.

Кожен день, о 9 ранку, нас запрошували до meetingroom, де кожен Master Planner звітує про виконання виробничого плану на закріпленому workcell.

ІТ-спеціалістами нам було надано доступ до внутрішньої корпоративної мережі Jabil, де ми мали змогу проходити онлайн-курси, які є обов’язковими для всіх нових працівників.

Разом з нашим керівником ми проходили цікаві тренінги, які допомогли нам розібратися в специфіці роботи планерів, допоміжних програм, котрі значно полегшують їх роботу. Найцікавішим було створення Production Plan на тиждень, який повинен максимально ефективно організувати виробничий процес — від початкової стадії до пакування товару.

У вільний від роботи час ми не втрачали можливість подорожувати та насолоджуватись красою Закарпаття.

Студенти-магістранти спеціальності 051 «Економіка»

 « Повернутися

Інформаційні партнери