Свято Весни. Свято Масниці. Свято жінок. Шостого березня гарно відзначили ці свята – три в одному – співробітники Криворізького економічного…

Відкрили свято директор інституту, професор Андрій Валерійович Шайкан і голова профспілкового комітету доцент Алла Василівна Максимова. Вони щиро побажали присутнім радості і щастя, душевної рівноваги і всього найкращого.

Про виникнення і значення свята Масниці (Масляної, рідше Масляниці, Пущення, Сиропусту,  Колодію, Сиропусного тижня, Сирної неділі, Бабського свята, Загальниці) – одного з найулюбленіших  свят нашого народу, що завершає довгий зимовий період, розповіла філолог, фольклорист Олена Миколаївна Гончаренко, доцент кафедри іноземних та української мов.

— Саме під час Масниці ми проводжаємо холодну зиму і зустрічаємо теплу, сонячну весну. І ми це знаємо: Масницю слід зустрічати весело і дружно, — сказала вона.

До театралізованого дійства, що розпочалося після емоційної розповіді викладача, були залучені глядачі, які безпосередньо стали учасниками цієї вистави.

Основну роль в організації свята відіграли чарівні ведучі Наталія Станіславівна Білоконь і Аліна Миколаївна Смаль-Фіалко. Вони розпочали святкове дійство зі сценки твору Івана Нечуя-Левицького «Баба Параска і баба Палажка», викликавши бурю позитивних емоцій своєю артистичною грою.

Приємно відзначити, що всі гості – нарядні, усміхнені, веселі, теж здебільшого у вишиванках і квітчастих хустках. А на столах – ну, звичайно ж, вареники, млинці з різним начинням, пироги зі сметаною. Хазяєчки презентують свої страви, розповідають про рецепти їх приготування, про традиції нашого народу, акцентуючи увагу на частуванні і пригощанні гостей.

А наша Масляна у віночку – Тетянка Заіка – запрошує до хороводу, щоб усі взяли активну участь у святковому дійстві.

Багато теплих слів почули дівчата і жінки від колег-чоловіків. Усім їм подарували солодкі подарунки – чудово оформлені пряники в оригінальній упаковці.

…Ігри, давні звичаї – прив’язування до ноги колодки неодруженим чоловікам, водіння «кривого танцю» – все це внесло український колорит у свято.

Кривого танцю йдемо, кінця му не знайдемо: то вгору, то в долину, то в ружу, то в калину.
А ми кривому танцю не виведемо концю, бо його треба вести, як віночок плести…

Отак усі разом, взявшись за руки, водили хоровод і молоді співробітники, і науковці, і люди більш старшого віку.

…Ну, ось десь так. Але краще один раз побачити, аніж сто разів почути. Тож насолоджуйтесь красою чудових світлин (а особливо красою і молодістю зображених на них людей) нашого фотомайстра Віктора Олександровича Бойка.

А про свої враження від свята розкажуть співробітники нашого інституту

Наталя Станіславівна Білоконь, начальник відділу кадрів КЕІ:

— З давніх-давен одним із найвеселіших свят в Україні була Масниця. За повір’ям, ідея цього торжества полягає в пробудженні природи, весни і проводах холодної зими. Ось і у Криворізькому економічному інституті ми Масляну зустрічали!  Святково вбрана Lounge zone, весняні квіти, кольорові стрічки, рушники і, звичайно, млинці та вареники. Весна – це те, що у нас в душі, і те, чим хочеться поділитися з ближнім! Весна – цей дійсно «ранок року». Небо ясніє, радує ласкаве сонце, частим гостем стає вітер з півдня. Дякую усім колегам за те, що прихід весни зробили теплим і душевним! Такі заходи, як ця Масляна, об’єднують і дарують гарний настрій. Сподіваюсь, що такі свята стануть гарною традицією для нашого навчального закладу! Вітаю усе жіноцтво нашого інституту з наступаючими святами і бажаю всім міцного здоров’я, натхнення, жіночого щастя і любові!

Запрошує до столу Наталя Миколаївна Полоз, методист Центру студентських комунікацій. – У нас сьогодні в інституті справжня весна! Ми раді сонцю і хорошому настрою, раді людям, яких бачимо поруч.

Всі підходьте, не цурайтесь, разом з нами пригощайтесь:
Ось вареники і шкварки, щоб не було в родині сварки,
Млинці рум’яні, не підгорілі, щоб всі були гарні та милі,
Сметана для Степана, а мандаринки – для Даринки,
А коровай – для всієї родини!
Із сонечком на столі, із радістю на душі,
В мирі та любові – будьте здорові!

Дружно вітають усіх зі святом співробітники кафедри інформатики і прикладного програмного забезпечення.

Жанна Володимирівна Цимбал, старший викладач:

— Свято мені подобається тим, що воно вийшло різнобарвним, піднесеним. Всі такі веселі – давно в нас такого не було. Я із задоволенням беру участь у всьому, що проводиться в інституті. Я завжди «за»: треба гребти на каное – будь ласка, треба взяти участь у святі – звичайно ж, візьму. Дійсно, виходить сьогодні як день прощення один одному. Ми дещо замкнуті, всі по своїх кабінетах сидимо і кожен сам по собі, постійно зайняті. А тут – усі разом. У нас дружна кафедра. Тож вітаю всіх зі святом Весни, хай принесе вона всім здоров’я, щастя, молодість, посмішок багато і всього того, що тільки можна побажати. Хай всі бажання збуваються! Щоб ми завжди один одного поважали і дружно працювали.

Володимир Сергійович Лисенко, доцент:

— Дуже гарне свято. Дуже приємна атмосфера. Треба, щоб ми частіше так зустрічалися. Так було на свято Святого Миколая і от тепер Масляна. Все дуже гарно!

Валентина Борисівна Хоцкіна, доцент:

— Хочу висловити побажання у рифмованій формі: «Щоб телята водились, щоб масло не гірчило, щоб жито-овес родило, продовження роду – від двору до двору ходило, щоб горло не пересихало, млинці-вареники зі столу не зникали, щоб українське свято відзначалося неділю і щоб очистившись, Великдень в радості зустрічали. Всім – веселих свят, натхнення і доброго Великодня!»

Олена Артурівна Гушко, доцент кафедри іноземних та української мов:

— Чудове свято, веселе. Наші активісти підготували дуже цікаву програму – спасибі їм за це. Театрально, колоритно, професійно і весело. А на вулиці ж яка гарна погода – Весна дарує нам перше тепло.

Ірина Геннадіївна Єгорова, доцент кафедри міжнародної економіки:

— Маю великі побажання всім: на Масницю їж, на Масницю пий, щоб гарно жилося, щоб хотілося й моглося… Взагалі, дуже сподобалось мені театральне дійство, подароване нашими колегами – справжніми артистами. Нехай життя кожного з нас буде багате на шикарний стіл і вроду.

Дмитро Анатолійович Хоцкін, начальник редакційно-видавничого відділу:

— Дуже добре, що такі свята організовуються нашим керівництвом і профспілкою. Я вважаю, що це дуже гарно впливає на стосунки в колективі, по-перше, а по-друге, це ще раз нам нагадує нашу історію, дає можливість згадати давні традиції, відчути цю атмосферу. Це прекрасна ідея і дуже гарно наші активісти все це організували. Свято вдалося. Бажаю всім весняного настрою і вітаю зі святом!

Ірина Пироженко, диспетчер господарчого відділу:

— Свято дуже сподобалось. Дівчата підготувалися добре. Прикрашена, уквітчана наша лаунж-зона. І концерт сподобався. Рівень підготовки дуже високий: професійно, артистично… і до того я дізналася багато цікавої і корисної інформації. Свято вдалося на славу.

А ще були й танці… Чого тільки вартий був циганський танок, виконаний юною дівчиною, який заворожував своєю красою, молодістю й артистизмом. Було весело і по-весняному райдужно.

З Масницею, шановні колеги, будьте здорові і щасливі!« Повернутися

Інформаційні партнери