20 лютого в Україні вшановують Героїв Небесної Сотні. Ця дата для всієї країни є дуже сумною. У багатьох містах відбулися мітинги і церемонії

У період з 30 листопада 2013 року по 14 квітня 2014 року в акціях протесту в Києві і в регіонах України загинуло 106 чоловік. Такі дані наводить Міністерство охорони здоров’я. Найбільша кількість жертв припала з 18 по 21 лютого 2014 року. Тоді в центрі української столиці мертвими виявили 77 чоловік.

11 лютого 2015 року президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності й увічненні пам’яті Героїв Небесної Сотні». Документ постановляв, що в нашій країні щорічно 20 лютого будуть відзначати День Героїв Небесної Сотні.

                                                                                         ***

20 лютого в Музеї Героїв АТО, що знаходиться у навчальному корпусі № 3 Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», що на пл. Визволення, 2, відбулося відкриття нової експозиції музею, присвяченій цій трагічній події

В обідню пору тут зібралися працівники Координаційного Центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, викладачі та співробітники інституту, представники радіо і телебачення, воїни АТО.

Ці події назавжди увійшли в нашу історію, — розпочала урочистість керівник центру Вікторія Самойленко. — Це важливий етап у боротьбі за незалежність українського народу.  Багато хто з наших побратимів, їхніх друзів і родичів брали безпосередню участь у цих подіях.

Перед присутніми виступив учасник Майдану Олександр Іванов.

— Відбулася ідентифікація українського народу, — сказав він. — Ми показали всьому світу, що є така країна, що є така нація – український народ. Немає нічого більш значимого на землі, як людина. Людина понад усе.

Він обїздив усю Україну, вдома не сидів, як сам говорить про себе, піднімав ветеранів, щоб вони підтримали молодь. Пам’ятає Київ – диміли БТРи… і свіжа кров на землі. Цих днів не забути ніколи. Саме там і народжувалися його нові вірші.

Звучить пісня, де рефреном повторюються слова: «Бійці – барикадні орли», «Ми із народу Майданного – так!»

Брав кожного за душу, діставав до самого серця, був надзвичайно проникливим виступ отця Юрія.

Цей день – день пам’яті всіх борців за волю України, — розпочав він свій виступ. – Коли я був на Майдані, сам собі задавав питання: чому потрібна в ХХІ столітті війна, щоб за волю гинули люди? Хіба не можна інакше? Ці люди постали за волю і незалежність і будуть її захищати до кінця. Я бачив у їхніх очах рішучість і віру.

Чому наш народ піднявся? Бо в нас не було царів, і хоч були князі та гетьмани, але якщо вони не влаштовували народ – їх виганяли, забирали владу. Чому ж так сталося, що керівники держави лишилися глухі й німі до голосу народу?..

І помирали майданівці не за президента, не за партію, а за матір і свою родину, за дітей. І щоб ця жертва не була даремною, люди повинні зрозуміти, що їм потрібна правова держава, сильна духовно, щоб вони господарювали на своїй Богом даній землі.

За останні 100 років шість разів здобувала незалежність Україна і п’ять разів її втрачала. Якщо ми знову втратимо її, то чи зможемо піднятися знову?..

— Ті хлопці, що дивляться на нас з неба, нехай Господь милосердний помяне їх, а нам дасть розуму будувати свою країну, — завершив свій виступ о. Юрій.

                                                       Плакали свічки у руках присутніх… 

           Вічна пам’ять і Царство Небесне всім героям!

 

 

 

 

 « Повернутися

Інформаційні партнери