Криворізький економічний інститут ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» орієнтований на участь у програмах академічної мобільності, що дає студенту можливість отримати якісну освіту з обраного напряму підготовки, розширити свої знання європейської культури, відчути себе повноцінним громадянином Європи.

Програми для навчання за кордоном

1. Еразмус+ програми на семестрове навчання в університетах

Програма Еразмус+ – це розширення зв’язків із європейськими університетами для посилення кредитної мобільності серед викладачів і студентів.

Еразмус+ програми на семестрове навчання в університетах:

  • Болгарія – Господарська академія ім. Д.А. Ценова (м. Свіштов);

  • Італія – Університет Фоджа;

  • Польща – Академія Полонійна в Ченстохово, Вища Школа Хандлова (м. Варшава), Краківський економічний університет та Університет інформатики і мистецтв.

Студент може обирати іноземний вищий навчальний заклад, де є відповідний напрям підготовки, за яким навчається в університеті.

2. Програма «Подвійний диплом»

Навчання за програмою «Подвійний диплом» передбачає одночасне навчання в вітчизняному університеті та в університетіпартнері – Академія Полонійна з Ченстохова (Польща). Студенти переходять на індивідуальний графік і протягом двох років опрацьовують навчальні плани обох університетів.

Частину навчального часу вони проводять за кордоном, знаходячись у Республіці Польщі, в Академії Полонійній у Ченстохові, де вивчають другий блок дисциплін, проходять виробничу практику, обов’язково беруть участь у програмі Еразмус+: Університет Орадеа (Румунія), Технологічна Академія в Резекне (Латвія), Університет Фоджа (Італія), Міжнародний університет Рабату (Марокко), Католицький університет в Лілі (Франція) та ін., і захищають магістерську роботу.

Участь у програмі надає студентам європейського статусу з певними можливостями і правами, а саме: можливість студента отримати повний пакет прав і пільг європейського студента.

3. Семестрові та річні програми в університетах

СЕМЕСТРОВІ ПРОГРАМИ В УНІВЕРСИТЕТАХ:

University of Konstanz (Germany) — uni-konstanz.de

University of Bremen (Germany) — uni-bremen.de

Philipps University of Marburg (Germany) — uni-marburg.de

Poznan University of Economics (Poland) — pue.ue.poznan.pl

Polonia University in Czestochowa (Poland) — ap.edu.pl

Відгуки студентів

Кірсич Дар’я, МА, cтудентка першого курсу ОС «Магістр», спеціальність «Право» (випускниця Криворізької ЗОШ № 42):

«Життя – це завжди рух і розвиток. Тому для мене важливо розширювати свої горизонти та пізнавати нове. Навчаючись на магістратурі за спеціальністю «Міжнародна економіка», я вирішила взяти участь у програмі «Подвійний диплом» з Академією Полонійною у Польщі. Цікавим досвідом для мене стало стажування у Раді Європи у Страсбурзі, де мала змогу більш досконало вивчити діяльність цієї європейської структури. Також я цікавлюсь неформальною освітою. Була учасницею проекту «Наука для демократії», організованого Європейським університетом Віадрина у Берліні та ФранкфуртінаОдері. Також брала участь у навчальній поїздці до Брюсселя “ЄС, Німеччина і, так звана, Українська Криза”. Минулого літа пройшла конкурс для поїздки до Лондона, відвідала BlackRock, Greenwich University, Chatham House, British Standard Institute, Christies, Citi Bank, European Bank for Reconstruction and Development, Financial Times та інші організації. Я вважаю, що зараз у молоді є безліч можливостей поповнювати свою скарбничку знань, треба мати бажання і наснагу, а саморозвиток є важливою частиною нашого життя!»

Старова Марина, студентка другого курсу ОС «Бакалавр», спеціальність «Міжнародні економічні відносини», першого курсу Академії Полонійної в Ченстохові (Польща) (випускниця Криворізького гуманітарно-технічного ліцею 129):

«До вступу в КЕІ я навчалася у Криворізькому гуманітарно-технічному ліцеї 129, де поглиблено вивчала англійську мову. Цей навчальний заклад допоміг мені всебічно розвинутись і навчив ставити перед собою цілі й досягати їх.

КЕІ дав мені шанс навчатися за кордоном і одночасно отримувати освіту в Україні за тією спеціальністю, що мене цікавить, і у майбутньому дасть мені гарну роботу.

Академія Полонійна в Ченстохові в той же час допомагає мені отримувати освіту на англійській мові і здобути диплом європейського зразка, тим самим відкриваючи двері до найпрестижніших робочих місць Європи економічного спрямування.

Я маю чудову можливість подорожувати до різних країн світу за допомогою програми Еразмус+. Наразі я знаходжуся у Фоджі, що на півдні Італії, де вперше використовую програму Ерасмус+ Мобіліті, навчаючись у державному університеті Фоджі на період другого семестру.

Я дуже вдячна КЕІ за шанс навчатися у найпрестижніших вищих навчальних закладах Європи».

Войтович Кристина, студентка першого курсу ОС «Магістр», спеціальність «Міжнародні економічні відносини», першого курсу програми МВА в Академії Полонійній у Ченстохові (Польща) (випускниця Криворізької ЗОШ № 103):

«Навчання за програмою МВА надало мені можливість взяти участь у другому семестрі у програмі Еразмус+ в Марокко. Міжнародний університет Рабату вважається кращим у Марокко, і це легко підтверджується. Я обрала можливість залишитися в гуртожитку, і не пошкодувала. Кампус – це не тільки будівлі університету, гуртожитків і ресторан, тут є все, що, в принципі, потрібно студенту, починаючи від спортивних майданчиків і закінчуючи басейном і бібліотекою. Щотижня відбувається щось цікаве: вечірки, воркшопи, лекції та екскурсії, нові знайомства і, звичайно ж, пари, на які треба ходити. Але все не так погано – можна вибрати предмет, змінити його, якщо не подобається, і насолоджуватися тим, що знаєш. Що я й роблю, тому що, дійсно, це дуже цікаво».

Шаталов Євгеній, асистент кафедри міжнародної економіки (випускник Криворізької ЗОШ № 35):

«Ми живимо у дуже цікавий час, акценти змінюються: те, що було актуальним сьогодні – завтра вже історія, для того, щоб бути у тренді, слід задуматися про інвестиції у саморозвиток. Існує безліч програм, покликаних забезпечити їх учасникам ґрунтовний фундамент для подальшого інтелектуального й особистісного зростання. Скориставшись однією з таких можливостей, а саме: програмою «Подвійний диплом», я суттєво розширив кордони свого світогляду, отримав безцінний життєвий досвід і відчув на собі, як то жити і навчатися за межами України. Корисним бонусом для мене стала практика розмовної англійської, а також роботи в команді. Так чи інакше, для мене це було своєрідним випробуванням, але, на мою думку, ця пригода загартувала мене і зробила кращим».

Хан Андрій, студент першого курсу ОС «Магістр», спеціальність «Менеджмент», першого курсу програми МВА в Академії Полонійній у Ченстохові (Польща)

Меня зовут Андрей, я студент Криворожского экономического института и участник программы MBA  (Master of Business Administration). Участники этой программы становятся полноправными студентами польского университета Akademia Polonijna. Это дает огромные преимущества. Во-первых, я учусь сразу в двух высших учебных заведениях, два диплома лучше чем один. Во-вторых, студенты академии имеют возможность поехать учиться за границу. У Полонии много партнёров, и выбор достаточно обширный.  Я, например, сейчас учусь во Франции. Следующее преимущество относиться ко второму: во время учебы за границей по программе Erasmus+ будет начисляться стипендия. Размер стипендии зависит от выбранной страны и колеблется от 300 до 500 евро. Четвёртым плюсом является рабочая практика, которую я пройду на Мальте. Каждый может самостоятельно найти место проведения практики, или выбрать один из институтов-партнеров. Пятый плюс учебы заграницей – это практика языка, ведь если ты находишься в среде носителей, изучение языка идет само собой. Помимо учебных аспектов к преимуществам учебы в Евросоюзе можно отнести «доступность» путешествий.  Цены на транспорт приемлемые. Иногда даже самолет может стоить 15 евро. Недавно я был Бельгии и на проезд из Франции я потратил 10 евро, автобус до Амстердама и назад обошелся в 30 евро.

5. Контакти:

Центр студентських комунікацій КEІ КНЕУ – еmail: csk@kneu.dp.ua 

Центр Міжнародної академічної мобільності КНЕУ – email: ciam@kneu.edu.ua« Повернутися

Інформаційні партнери