1 листопада в 404-й аудиторії КЕІ зібралися студенти, викладачі і співробітники інституту, щоб послухати черговий цикл бесід про критичне мислення професора кафедри економіки і підприємництва Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана М.П. Сагайдака

Михайло Петрович представив другий модуль лекцій на тему: «Критичне мислення у політичному менеджменті». Кількагодинний захід анітрохи не втомив слухачів. Було дивно, час промайнув за цікавою бесідою дуже швидко. І кожен, хто залишав аудиторію, говорив, що лекція була дуже цікавою, пізнавальною і дуже на часі. Адже кожному з нас, перш ніж приймати будь-яке рішення, слід добре його обдувати і не сприймати на віру ту чи іншу інформацію, яку ми отримуємо щодня з ТБ, радіо, газет, Інтернету і т.ін.

Що таке критичне мислення і для чого воно потрібне? 

Як зазначає Вікіпедія, критичне мислення — (дав.-гр. κριτική τέχνη — «мистецтво аналізувати, судження») — це наукове мислення, суть якого полягає в ухваленні ретельно обміркованих і незалежних рішень. Головним чином йому притаманні такі властивості, як усвідомленість і самовдосконалення.

— Є різні способи навчитись критично мислити. От одним із них ми і скористаємося сьогодні, — звертається до аудиторії Михайло Петрович. – А ще слід уміти слухати і вміти почути. Не повинно бути такого поняття «не можу». Є «хочу – значить, можу». Отже, треба поставити перед собою ціль і досягати її.

Розповідь перемежовувалась «іграми», практичними епізодами з життя, проговорювалися деякі моменти з різних сфер життя. Основна мета цих бесід – безпосередньо сформувати власне  ставлення до критичного мислення і власне ставлення до різних подій, які ми проживаємо і які на нас чекають. Спостерігати, думати, критично мислити…

Набір компетенцій, скажімо, в 2015 році був зовсім не таким, який буде в 2020 році, і не такий, як зараз. Буквально через кілька років зовсім інші пріоритети будуть виступати на перший план.

Учасники проговорюють моменти, пов’язані з устроєм життя в сучасному світі. І один із ключових моментів, які зараз необхідні і злободенні, це ті набори компетентностей, які необхідні спеціалістам у різних сферах діяльності.

Говорять учасники тренінгу

Анна Корчаловська, студентка 2 курсу:

— Лекція була дуже цікавою і пізнавальною. Ми дізналися багато нового. Я думаю, це знадобиться мені і нині, і в майбутньому.

Богдан Нечепуренко, студент 2-го курсу спеціальності «Право» юридичного факультету:

— Сьогодні нас вчили критично мислити і… навчили. Досить цікаві моменти наводив лектор. Неодмінно нам це допоможе у навчанні і в подальшому житті, зокрема, в сфері кримінального права.

Важливим фактором вважають четвертокурсники юридичного факультету – це уміння формувати власну думку.

— Треба навчитися відстоювати свою точку зору, — вважають вони.  

Тетяна Медяник, студентка 4-го курсу (спеціальність «Міжнародна економіка»):

— Дуже інформативно, актуально висвітлив тему лектор. Багато інформації я для себе почерпнула з його розповіді: ніби все це й знала до цього, але все одно в голові все структуризувалося,  розклалося по поличках. Найбільш мені сподобався практичний бік заняття. Для себе вкотре визначила, що таке комунікація.

Сергій Алексєєв, студент 4-го курсу групи МЕ-15-1:

— Дуже цікава лекція. Особливо друга її частина. Перша була лекція, там більше теорії, а друга – більше практики. З цього я дізнався багато нового для себе і взагалі про критичне мислення. Було досить цікаво і я нітрохи не шкодуємо, що провів ту не одну годину. І це дуже цінно. Із задоволенням візьму участь і в наступних заняттях.

Отже, щодня життя підкидає нам чимало питань і проблем, які вимагають наших відповідей та ефективних рішень. Деякі з них прості, а деякі – не зовсім: як заощадити, не втрачаючи якості життя? За якого політика варто проголосувати? У який банк краще покласти гроші на депозит? Де і як знайти достойну роботу?.. Щоб обрати найкраще з рішень, слід увімкнути критичне мислення – це особливо результативний спосіб.

Людина, яка володіє критичним мисленням: легко знаходить потрібну й важливу інформацію, може її перевірити; уважно вивчає усі можливості; прискіпливо оцінює кожен варіант й робить власний вибір;

Для чого це потрібно?

Критичне мислення дає інструменти, щоб зробити власне життя більш осмисленим і успішним.

Що таке критичне мислення і хто такі критично мислячі люди? Це інтелектуально незалежні; чесні самі з собою; ними неможливо маніпулювати.

Вони уміють перемагати сумніви; ставити правильні запитання; шукати і бачити зв’язки між явищами і вчинками людей; вибудовувати судження на доказах.« Повернутися

Інформаційні партнери