Характерною рисою Новорічного святкування в Україні є щедрування – обхід садиб із побажаннями щастя та здоров’я членам сім’ї і розвитку господарства

Цей обряд супроводжувався «щедруваннями» у віршах чи піснях. Господарі радісно зустрічають посівальників, пригощають їх яблуками, пиріжками, цукерками, печивом та грошима.

У творі Бориса Харчука «Новолітування» яскраво описується святкування Нового Року: так і уявляєш собі стареньку хатинку, до якої підходить найстарший у сім’ї чоловік із житнім снопом і сіном, стукає у двері і гукає: «Не я йду, Новий Рік іде!». А родичі відповідають йому з хати: «Нехай іде… Нехай мирний, здоровий буде!»

Сьогодні ж в українців традиції дещо змінились – замість дідуха давно стала рідною прикрашена іграшками ялинка, а дітки беззаперечно вірять у Святого Миколая. Проте багато традицій залишаються і до сих пір. До святкової вечері так само, як і колись, подають дванадцять страв, а у перші дні нового року люди ходять у гості одне до одного із привітаннями. Засівання також залишились досить поширеною традицією, особливо у селах, де часто навіть так само зодягаються у новорічні костюми.

І головне, що залишилось і до сих пір, – це атмосфера сімейного свята та віра у те, що з настанням нового року прийде нова радість і життя принесе ще багато хорошого.

Про Новорічні святкування розповідає керівник Координаційного Центру допомоги воїнам АТО та їхнім сім’ям Вікторія Самойленко:

— Ми розпочали цей рік із відродження і втілення національно-народних традицій. Заходи «Різдвяна коляда» успішно пройшли 9 січня разом із громадою та владою міста. Колядки та щедрівки лунали у Криворізькому економічному інституті, Музеї Героїв АТО та в Координаційному Центрі, в Тернівській райраді, двох Будинках Милосердя, 7 міській лікарні.

Дитячий зразковий театральний колектив «Крок» музичної міської школи № 10 та ветеранський колектив «Вербиченька» з Металургійного району радували своїми талантами – неперевершеним народним співом.

А наприкінці ми дарували подарунки і пригощали смачними варениками зі сметаною всіх бажаючих. За день ми занурили багато різних людей в українську духовність, національні традиції, зробили щасливими – це і є велике родинне свято!

Наше об’єднання продовжує відроджувати культуру, розвивати місто. Запрошуємо всіх бажаючих і небайдужих долучатись до нас, адже ми одна єдина родина – Україна! Тільки разом – до Перемоги!« Повернутися

Інформаційні партнери