7 червня в аудиторії № 138 навчального корпусу № 2 відбувся вебінар із патентним повіреним патентно-правової фірми Prima Veritas Наталією Владимировою (м. Київ).

Тема розмови онлайн-лекції – особливості модифікації юридичної спеціальності в умовах глобалізаційних процесів і розвитку інформаційних технологій.

Під час бесіди розглядались актуальні проблеми інтелектуальної власності у процесі патентування новітніх технологічних досягнень і розробок, можливості поєднання розвитку комп’ютерних технологій з юридичною практичною діяльністю з метою підвищення рівня професіоналізму, ефективності та удосконалення процесу надання юридичних послуг.

Багато студентів із таким поняттям зустрічається вперше. Отже, кілька слів про технологію блокчейну і як вона використовується в житті йі на практиці…

Вікіпедія пояснює, що блокчейн, тобто ланцюжок блоків транзакцій (англ. Blockchain, Block chain[1] від block — блок, chain — ланцюг) – розподілена база даних, яка підтримує перелік записів, так званих блоків, що постійно зростає. База захищена від підробки та переробки. Кожен блок містить часову мітку та посилання на попередній блок хеш дерева. Така розподілена база даних закладена в основу криптовалюти Біткоїн (вона була описана 2008 і реалізована 2009 року), де слугує бухгалтерською книгою для всіх операцій. Таку базу називають Блокчейн.

Перед присутніми студентами, викладачами і співробітниками інституту з цікавими поясненнями виступили професори Ірина Петрівна Васильчук та Ігор Володимирович Шелевицький.

«Розуміння цих понять, — зазначали виступаючі, — повністю змінюють стиль життя. Люди хочуть спілкуватися у мережах і бути незалежними ні від кого. Це платформа, яка з часом повністю змінить світ. Можливості блокчейнів необмежені, вони дають змогу вести облік чесних фінансових операцій».

«Завдяки кешуванню і шифруванню, — сказав у своєму виступі Ігор Володимирович, — ми  зберігаємо інформацію».

Свою думку з цього приводу висловлює Анастасія Бруханська, студентка 4-го курсу:

«Я вважаю, що ця лекція була дуже корисною. Вона досить актуальна на сьогоднішній день, тому що чим раніше студент почне себе навчати, розвивати, реалізовувати, тим у подальшому йому буде простіше зайняти певну позицію на ринку праці і, відповідно, його заробітна плата буде вищою і він вдало реалізує себе у житті».« Повернутися

Інформаційні партнери