— Є на кафедрі іноземних та української мов давня і добра традиція – запрошувати колишніх викладачів – ветеранів інституті – на всілякі заходи і свята. Це День освітянина, Новий рік, 8 Березня та ін. Ми відчуваємо, що ветерани зазвичай із великим задоволенням зустрічаються на кафедрі, спілкуються між собою. Ми вважаємо, що це є проявом того, що наші колеги самовіддано працювали, віддали багато років свого життя інституту, своїй улюбленій справі. Їм дуже приємно зустрічатися з тими колегами, які продовжують важливу справу навчання і виховання нової української генерації, — говорить завідувач кафедри іноземних та української мов, професор Сергій Олександрович Скидан.

Тож свято, яке влаштували наші співробітники, запросивши на нього ветеранів, стало справжнім святом, де добрим словом згадали минулі роки і колишніх своїх працівників – викладачів іноземних мов.

Так сталося і цього разу: у гостинному колі на кафедрі зібралися колеги старшого і молодшого поколінь з приводу Дня працівників освіти.

Дружні обійми, щирі посмішки, компліменти
і спогади, спогади, спогади… 

Володимир Антонович Бондаренко, колишній викладач кафедри:

— Ми, як завжди, радо зустрічаємось з нашими колегами, дорогими друзями.   Цього дня ми добрим словом згадали багатьох викладачів, а особливо — першу завідуючу кафедри Валентину Миколаївну Гунькіну, викладача німецької мови. Її колега Леута Людмила Омелянівна відзначила, що кафедра завжди була, є і, сподіваємося, буде на передових позиціях навчально-виховного процесу навчального закладу, оскільки має унікальну перевагу серед інших: весь викладацький склад – це професійні педагоги і спеціалісти з іноземних мов. Таке поєднання сприяє вирішенню головної мети – чому навчати і як навчати студентську молодь.

А ще згадали, як співробітники та студенти їздили на сільськогосподарські роботи у навколишні колгоспи і радгоспи, допомагаючи селянам збирати врожаї. Отже, спільна праця об’єднує людей, допомагає краще дізнатися один про одного, нарешті, потоваришувати. Працювали сумлінно, з вогником! Для багатьох студентів денного відділення це був чи не найперший власний трудовий заробіток, яким можна справедливо пишатися. Скільки несподіваних і кумедних подій там відбулось, що запам’яталися на все життя!

У навчальних закладах тієї пори багато часу приділялося суспільній і виховній роботі, ось і випадало нашим викладачам організовувати всілякі гуртки, творчі вечори, лекції та бесіди, зустрічі з цікавими людьми тощо. А чого тільки вартий «Клуб інтернаціональної дружби»!

Зараз можна по-різному оцінювати і ставитися до тієї пори. Але попри всілякі негативні явища і труднощі у суспільстві, викладачі кафедри тримали високу марку інтелігентності, культури і духовності. Тому й прищеплювали студентам із щирим серцем не тільки «європейські», а й суто загальнолюдські цінності: бути чесними, порядними, поважати старших і любити свою Батьківщину…

На окремі слова вдячності заслуговує завідувач кафедри, доктор наук, професор Скидан Сергій Олександрович. Багато років він очолює цей дружний колектив, а по суті, команду однодумців. Увага до кожного члена кафедри, його практична допомога науковця і керівника, і головне — бачення перспективи – викликають упевненість у наш непростий час і заслужену повагу з боку колег. Особливою турботою Сергія Олександровича є кадрове питання, як колись говорили: «Кадри вирішують все!». Завдяки його сприянню кафедра зміцніла викладачами з науковим ступенем: у різні роки захистили кандидатські дисертації Кіра Георгіївна Вишневська, Оксана Василівна Романенко, Людмила Сергіївна Коржова, Лариса Сергіївна Дзевицька, Тетяна Іванівна Царюк, Наталя Олександрівна Мирошниченко, Олена Володимирівна Катеруша.

Високі відповідальність і професійний рівень, особисті якості дозволили членам кафедри у різні роки обіймати посади: декана факультету міжнародної економіки і права (Сафонов Юрій Миколайович), заступника декана обліково-економічного факультету (Леута Людмила Омелянівна), заступника декана заочного факультету (Бондаренко Володимир Антонович), заступника декана факультету міжнародної економіки і права (Мирошниченко Наталя Олександрівна) та ін.

За ініціативою і власною участю Сергія Олександровича не один рік в інституті перебували і працювали волонтери Корпусу Миру зі Сполучених Штатів. Дирекція дбайливо створила для них необхідні побутові умови,  про що одностайно і неодноразово відзначали американські гості.  А кафедра на чолі з С.О. Скиданом створила унікальний проект “CampLEAD”, до речі, єдиний в Україні, в якому реалізовані країнознавчі, культурологічні, гуманітарні, пізнавальні та навчальні можливості з носіями мови.

Кафедра працює, живе і розвивається. З Днем освітянина!
Хай щастить Вам, дорогі друзі!

 

Аудіоінтерв’ю із Людмилою Омелянівною Леутою підготував студент 1-го курсу, майбутній журналіст-міжнародник Антон Алексанкін

 « Повернутися

Інформаційні партнери