5 червня в бібліотеці інституту відбулося нагородження учасників вікторини, питання якої були надруковані на сайті КЕІ. Відгукнулись на неї не тільки співробітники інституту, а й студенти і навіть пенсіонер. Цей захід був присвячений Дню міста. Серед нагороджених: Геннадій Єгоров, Наталя Багашова, Ганна Пурій, Ярослав Ізмайлов, Ірина Єгорова, Даша Коцюмбас (група ЕК-17). Вітаємо переможців! Бажаємо подальших успіхів!

Розповідає Олена Олексіївна Картечева, завідувач бібліотеки:

«Пізнання краю, в якому ми живемо, завжди дуже захоплююче. І вікторина, яку ми провели, я вважаю, була дуже корисною. Я рада, що люди не залишились байдужими, відгукнулись і що вони завдяки нашій вікторині відкрили для себе нові сторінки у вивченні Кривбасу. Сподіваюсь, що й надалі ми будемо проводити подібні заходи, не тільки по Кривому Рогу. Сподіваюсь, що будуть відгукуватися на наші заклики і викладачі, і студенти, і співробітники. І будуть завжди проходити на наші заходи».

Наталя Багашова, учений секретар:

«Участь у заочній вікторині «КРИВИЙ РІГ: ТАКИЙ РІЗНИЙ І ТАКИЙ УЛЮБЛЕНИЙ» дозволила мені оцінити, наскільки я знайома з історією Кривого Рогу – міста, в якому я живу вже тридцать років, і відкрити для себе щось нове. Кривий Ріг дорогий мені, тому що тут народилися мої діти і онучка. Тут я зустріла любиму людину. Тут живуть мої друзі і колеги, з якими прожито разом багато суму і радості, падінь і злетів… Я люблю Кривий Ріг і бажаю нашому місту процвітання! Хочу, щоб окрім видобутку природних ресурсів, у Кривого Рогу з’явилися нові промислові можливості, перспективи досягнення екологічної рівноваги і культурного зростання, і щоб ми всі брали участь у життєстверджуючому літопису нашого міста Кривий Ріг».

Геннадій Олександрович Єгоров, пенсіонер:

«Мені як ветерану Кривбасу (я у гірничорудній промисловості 60 років пропрацював) багато відомо про наше місто, але я дещо нове й цікаве дізнався, беручи участь у цьому конкурсі. Я зі списку видатних людей Криворіжжя багатьох знав особисто, з деякими працював разом чи був знайомий по громадській роботі. Тому цей конкурс став для мене дуже пізнавальним. Я із задоволенням відгукнувся на пропозицію взяти участь у ньому і думаю, що буду й надалі брати участь у всіх подібних заходах інституту. Вдячний працівникам бібліотеки за такий цікавий захід. Бібліотека – це джерело знань, що б там не говорили. Інтернет – це добре, але коли читаєш книгу, більше отримуєш задоволення».

Ганна Пурій, доцент:

«Хотілось би подякувати Олені Олексійївні за такий чудовий конкурс, який вона підготувала. Це стало не тільки перевіркою наших знань, а й дало можливість дізнатися й пізнати щось нове, цікаве і це долучило нас до історії міста Кривого Рогу. Цей конкурс був дуже цікавим і пізнавальним, і ми відкрили для себе багато нового. Я думаю, й надалі будемо пізнавати про наше місто більше. Я зрозуміла, що ще багато чого треба пізнавати з історії міста – і це дуже цікаво й корисно. Дякую за подарунок, за цей цікавий конкурс і надалі буду брати участь у подібних конкурсах, залучаючи до них і наших студентів».

ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ ВІКТОРИНИ

1. 27 квітня (8 травня) 1775 р.
2. Олександр Миколайович Поль.
3. Вклад Кривого Рогу в 2018р. – близько 9 % ВВП.
4. Залізна руда, залізисті кварцити, марганцеві руди, боксити, буре вугілля, каоліни, сланці, графіт, вапняк, доломіт, будівельний пісок, кристалічний будівельний камінь, мінеральна сировина для виробництва барвників.
5. Населення Кривого Рогу на 1 січня 2018 року становить 637, 532 тисяч чоловік.
6. Олександр Поль – дослідник покладів залізної руди Кривбасу, ініціатор промислового розвитку регіону; Яків Вєсник – начальник будівництва і перший директор комбінату «Криворіжсталь»; Євген Вєсник – народний артист СРСР, син першого директора «Криворіжсталі»; Павло Глазовий – український гуморист; Володимир Маслаченко – футбольний воротар, спортивний коментатор; Геннадій Удовенко – екс-міністр закордонних справ України, Президент 52-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (1997-1998); Сергій Фесенко – олімпійський чемпіон з плавання; льотчики Дмитро Глінка і Василь Михлик – двічі Герої Радянського Союзу; Валерій Маренич – один із учасників колективу «Тріо Мареничів»; Володимир Малахов – художній директор і провідний танцюрист балетної трупи Німецької державної опери в Берліні; Тетяна Піскарьова – співачка, заслужена артистка України; Володимир Зеленський – телеведучий, шоумен, капітан команди КВН «95 Квартал»; Євген Хитров – переможець чемпіонату світу з боксу; Анатолій Яцечко – телеведучий каналу 1+1.
7. Карачуни.
8. Парк культури і відпочинку ім. Федора Мершавцева (стара назва – Парк культури і відпочинку ім. Газети «Правда»). Заснований ув 1932 році, розташований у місці злиття двох річок Інгулець і Саксагань. Цей парк радує своєю красою і свіжістю жителів і гостей міста. Його будували упродовж десяти років.
9. «Скелі МОДРу».
10. № 1 – вул. О. Поля (колишня Жовтнева); № 2 – Перші багатоповерхові будинки нового житломассву «Соцмісто», які виросли у безлюдному степу на початку 30-х років минулого століття; вулиця Степана Тільги (колишня Революційна); № 3 – вулиця Пушкіна. Один із довоєнних корпусів гірничорудного інституту (зараз транспортний факультет КНУ); № 4 – площа Визволення (пл. Сталіна, пізніше пл. Миру).
11. У вересні 1941 року створюється підпільна група Миколи Решетняка; Листопад — грудень 1941 року – підпільний комсомольський комітет під керівництвом І. І. Остроушка; листопад 1941-го – комсомольсько-молодіжна організація під керівництвом Ю. М. Козаченка; у лютому 1942-го починає свою підпільну діяльність група «Червоногвардієць»; у листопаді 1942 року була створена ще підпільний група — «Дзержинець».
12. Шахта»Тернівська» (колишня імені Леніна) офіційно визнана не лише найглибшою в Європі (1605 метрів), але і найглибшою серед діючих залізорудних шахт у світі.
13. «Саксагань». Перший номер «Саксагані» вийшов у 1991 році. Першим головним редактором журналу був Анатолій Липицький, який і сформував це літературне видання.
14. 1978 р. – Юдін Віталій Леонтійович. Премія у складі групи за Кримський обласний укр. муз.-драм. театр у Сімферополі; 1992 р. – Синиця Григорій Іванович. Премія за відродження української колористичної школи монументального живопису і твору останніх років; 2006 р. – Гусейнов Григорій Джамалович. Премія за художньо-документальний життєпис у десяти книгах «Господні зерна» (2000-2005); 2008 р. – Голота Любов Василівна. Премія за роман «Епізодична пам’ять».
15. Олександр Васякін, криворізький скульптор.
16. Перший – літак марки «ТУ-154», який знімався у культовому радянському фільмі «Екіпаж». Другий – «Ту-114», на якому було встановлено 32 світових авіаційних рекордів. Він є найбільшим і швидкісним у світі турбогвинтовим пасажирським літаком. Усього було побудовано 31 екземпляр серійних літаків «ТУ-114». На даний момент залишилися тільки 3 літаки: в Москві, Ульяновську і Кривому Розі.
17. Сергій Фесенко. Олімпіада-1980. Москва. Плавання.
18. 7 грудня 1924 року.
19. Комерційна (колишня вул. Янова). Довжина близько 300 метрів.
20. Волгоград, Москва, Ростов-на-Дону, Київ, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Чернівці, Нікополь. Кропивницький, Горлівка.« Повернутися

Інформаційні партнери