— Зустріч із унікальною людиною відбулася у нас сьогодні, – розпочала свій виступ голова Криворізької регіональної організації НСЖУ, заслужений журналіст України Людмила Тіміргалєєва, яка стала ініціатором проведення такого заходу перед відправкою чергової роботи В.Й. Пілки за кордон

Вона із захопленням говорить про Василя Йосиповича Пілку і його творчість:

— Він відкритий для людей, спілкується з усіма нарівні. Він із того краю, де чарівні ліси, чудова природа, незвичайне місце. Воно, видно, й дало поштовх і надихає його на творчість, хоча все життя він живе у Кривому Розі.

Перед своєю поїздкою до Баден-Бадену (Німеччина) Василь Пілка не зміг не зустрітися зі своїми друзями – викладачами і студентами Криворізького економічного інституту, журналістами, не показавши їм свою нову роботу – вирізьблений на склі герб США.

— Я не міг вивезти свої роботи з рідного міста, не показавши їх криворіжцям, — говорить він. — Мої роботи тут народились, і звідси вже йдуть у світ. Це моя принциповість, і я завжди повертаюсь додому, бо тут моє коріння, тут мій рід, — говорить майстер.

Цього разу він повезе із собою і вирізьблену на дереві картину Альбрехта Дюрера «Лицар, Смерть і Диявол» свого друга, який виконав її на білій березі, – хай знають наших талановитих українців по всьому світу.

Про талановитого майстра говорять гості


Надія Косяк, головний спеціаліст управління преси, інформаційної діяльності та внутрішньої політики виконкому Криворізької міської ради, член Криворізької регіональної організації НСЖУ:

— Я дуже глибоко поважаю людей, які займаються творчістю, які створюють щось своє і залишають у цьому світі для інших людей корисне, цікаве, значиме і знакове. Василя Йосиповича я знаю не так давно, але глибоко пройнялась його роботами, його шедеврами. Це велика праця і велика майстерність не лише рук, а й душі, серця, розуму. Він відомий у всьому світі, але продовжує залишатись українцем, криворіжцем, патріотом свого міста і своєї країни. Це його громадянська позиція. Тому я глибоко поважаю людей, які розуміють, що найважливіше у житті – це те, що ти залишаєш нащадкам, як це на них вплине, як зробить їх духовно багатшими, красивішими. Він прославляє Україну у своїх роботах. Я горда тим, що знайома з цією великою людиною. Таких людей дуже мало у світі. В Україні він єдиний, який працює в такій техніці. Перед тим, як займатися різьбленням картин Альбрехта Дюрера, він вивчав біографію, його життя, прагнув увійти в його моральний і творчий стан – і тому в нього це виходить. Та найголовніше, Василь Йосипович – людина духовна, людина віруюча. Залишаючись християнином, він з повагою говорить студентам, які навчаються у КДПУ і прийшли на зустріч із ним, таджикам, про їхні святині: Коран, їхнього пророка Магомета. Він поважає всі релігії, адже Бог єдиний.

— Він нас створив для чогось різними, але у всіх у нас одна потреба – бути щасливими, жити на рідній землі, мати повагу і пошану від інших людей, знайти свій шлях, де ти можеш зреалізувати все, для чого й прийшов у цей світ, — говорить поетеса Надія Косяк. — І це найголовніше і найважливіше. Тож нехай йому Бог допомагає, дає здоров’я і хай ще хтось пробує працювати в цій техніці, поки Василь Йосипович може свою майстерність передавати. До цього я закликаю молодь – шукати себе і свій шлях… і залишатись українцями.

Більше 500 пісень написала Надія Косяк, які йдуть у світ і несуть людям радість. Вона й сьогодні проспівала пісню, присвячену Василю Пілці і його таланту. (Цю пісню, пообіцяв майстер, він повезе за кордон і використають її у фільмі, який готують американці про нього).

— На моїй новій роботі представлена геральдика – герб США на фоні супутникової сумки континенту нічної Америки, — говорить він. — В основному, це категорія геральдики, гербова. Це офіційний герб США. Коли я його зробив, довелось добавити Америку, місяць, супутник. Це вже було, власне, додатком. Один мій товариш запропонував додати місяць, інший – супутник, а я вже зірки на небі доробив.

Бажає подальших творчих злетів В.Й. Пілці Олег Кононенко, студент 1-го курсу КДПУ (українська філологія):

— Моя одна із найулюбленіших цитат Гіппократа – «Мистецтво довговічне, а життя коротке». Я побачив сьогодні на власні очі унікальну людину, яку я буду згадувати завжди. Він продемонстрував свої здібності, представивши свою картину. Майстер надихає і нас на творчість. Не так часто ми зустрічаємо таких феноменальних людей, тим більше маємо таку нагоду, щоб поспілкуватися з автором і побачити його роботи. Василь Пілка – постать неординарна, і що мене дуже вразило, це те, що коли є мета, то ніщо не стає на заваді творити. Він дивує нас своїм талантом. Я хочу побажати шановному Василю Йосиповичу, щоб ніколи не зупинявся він у своєму творчому пориві і залишив після себе той скарб, який ми будемо показувати наступним поколінням.

Наш власкор першокурсник Влад Кулєєв взяв інтерв’ю в одного із гостей.« Повернутися

Інформаційні партнери