Грандіозний початок нового навчального року відбувся цієї п’ятниці!

Студенти, викладачі і співробітники Криворізького економічного інституту вирушили зранку до бази відпочинку «ЛУЧ УТОС», де для першокурсників відбувся захід «Початок історії твого успіху».

Як і зазначалося в оголошенні, цікава програма заполонила увагу наших наймолодших студентів. По-перше, вони познайомилися зі своїми одногрупниками – своєю академічною групою, деканами, майбутніми викладачами та студентськими кураторами. По-друге, поспілкувалися із фахівцями ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які представили для них цікаву рубрику «Крок до успіху». Потім була година спортивного активу (стрибки через скакалку, волейбол, гра в шашки і дартс), яку провели викладачі кафедри фізичного виховання. Дуже смачною була обідня перерва зі справжнім пловом, а потім – ритмічний флешмоб і вільний час для нетворкінгу.

— Декани підтримали задум провести виїзну посвяту в студенти першокурсників із великою охотою й долучилися до активної роботи, — розповідає завідувач кафедри міжнародної економіки Катерина Володимирівна Слюсаренко, автор цієї ідеї. – І ось відбулася імпровізована посвята у студенти із солодкими призами (смачними подарунками-пряниками, на яких написана назва факультету). Великою також була підтримка профспілкового комітету. Ми дуже вдячні нашому студентському самоуправлінню, яке взяло активну участь у підготовці до цього заходу. І особлива подяка нашим друзям — ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за виділені автобуси, на яких було перевезено студентів і співробітників.

К.В. Слюсаренко представила першокурсникам господаря цієї турбази, бази відпочинку і підприємства «УТОС», Парадовського Станіслава Петровича, який, до речі, теж у свій час навчався у Криворізькому економічному інституті, за надану можливість відпочити тут і гарно провести час.

Слово було надано Андрію Валерійовичу Шайкану, директорові Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». Він розпочав свій виступ із запитання: — Чому саме тут ми сьогодні проводимо цей захід? — І почули у відповідь:

— Хочеться спілкування щирого, відкритого – очі в очі. Щоб побачив кожен себе, якими ми є насправді. Щоб ми почули одне одного, щоб поспілкувались, побачили по-новому навколишній світ – світ цікавий, різноманітний, який потребує нашої уваги і нашого захисту. Всі ми різні і всі заслуговуємо на повагу. Ми в гостях у людей, які повинні від нас отримувати увагу, турботу, повагу й допомогу. А коли починаєш спілкуватися з ними, розумієш, що вони нам із вами можуть багато в чому допомогти. Виявляється, що світ не такий однозначний, яким ми сприймаємо його. Світ набагато різнобарвніший. У цьому світі є сенс і його треба почути, зрозуміти і дати зворотній зв’язок. Ось саме заради цього ми сьогодні тут, а не деінде інше. Це день, коли ми починаємо нову сторінку нашого розвитку, нашого життя. До нас прийшли нові студенти і ми маємо чудову можливість почати нову історію успіху з таким чудовим підприємством, як УТОС в особі його директора, помічників, усього колективу.

Після взаємних привітань двома сторонами було підписано меморандум про співпрацю. Це документ, який дозволяє шукати нові стосунки, ставити нові цілі й разом їх досягати.

— Ці цілі можуть бути при реалізації цікавим досвідом, — додав А.В. Шайкан, — і прикладом для масштабування по всій країні. Принаймні таку мету перед собою ми ставимо.

С.П. Парадовский у своєму виступі зазначив неформальний підхід до справ, які роблять у у вузі, подякував керівництво КЕІ і побажав студентам хорошого, щасливого майбутнього, бо саме юним доведеться розвивати нашу державу, яка чекає саме на таких молодих спеціалістів, якими вони стануть через декілька років.

Ідея провести виїзне вручення студентських квитків належить нашим деканам, профспілці, а, головне, Слюсаренко Катерині Володимирівні. Була думка: чи не пора вже щось змінювати у нашому житті? Скільки можна проводити одне й те саме, адже це не відповідає запитам наших студентів? Вони бажають чогось іншого… Зустріч із людьми з обмеженими можливостями соціалізує всіх нас: і студентів, і викладачів, і співробітників. Молодь вчиться бачити, що навколо них є інше життя. І це правильно, і за цим майбутнє.

Дійсно: час змінюється, змінюється простір навколо нас і тому треба шукати нових устремлінь. При спілкуванні між колегами, як було вже зазначено, й народилася ця ідея: покликати всіх на природу і неформально поспілкуватися разом. Адміністрація інституту цю ідею підтримала, і студентське самоуправління взяло найактивнішу участь у цьому заході.

Відразу після прибуття на турбазу першокурсників познайомили з деканами факультетів, які протягом наступних кількох років будуть дбати про них. Це Катерина Павлівна Дацко, декан юридичного факультету; Дутчак Руслан Романович, декан факультету економіки і управління; Супрун Анатолій Анатолійович, декан факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій, познайомили з головою профспілкового комітету Максимовою Аллою Василівною і головою ради студентського самоуправління Катериною Лозівець. Про значимість у сучасному світі вивчення іноземних мов розповів присутнім професор Сергій Олександрович Скидан і закликав молодь вивчати і знати якомога більше їх.

Всі виступаючі побажали присутнім гарного й веселого дня, щоб цей день став натхненням для всього навчального року, побажали великих досягнень і успіху.

Надовго заволоділа увагою першокурсників начальник управління з навчання і розвитку персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Залозних Катерина. Її помічниці Рябінкова Ірина і Коцуба Вікторія, хоч і стояли осторонь, всіляко допомагали їй.

Цікавим і пізнавальним було ток-шоу «100 запитань професіоналу (100 запитань дорослому)». Це ток-шоу, на якому молоде покоління ставить питання дорослим, експертам у своїй сфері діяльності. Будь-які запитання, на будь-які теми, професійні й особисті. На них мужньо відповідали Алла Прокуда, менеджер з контролю виконання корпоративних політик у постачанні, і Віталій Мартинов, начальник відділу загального правового забезпечення. Незвичні питання й компетентні відповіді не лишили байдужими наших першокурсників, які показали, що вміють не тільки уважно слухати старших товаришів, а й ставити досить непрості і серйозні, як на їх вік, питання. За найбільш цікаві запитання вони отримали подарунки.

На завершення зустрічі шановні гості побажали нашим студентам усього найкращого, знайти себе у житті, реалізуватись у своїй професії.

— Всі ми прагнемо і народжені для того, щоб бути щасливими, — сказав Віталій Мартинов. – А щастя у моєму розумінні – це бути задоволеним і отримувати радість від того, що маєш. Будьте вдячними тим людям, які дарують вам це відчуття щастя. З висоти свого досвіду порекомендую вам виховувати в собі самодисципліну. Іноді треба робити те, що потрібно, незважаючи на те, хочеш ти цього чи не хочеш…

— А я хочу додати: завжди і в усьому, навіть якщо ви і згодні з кимось, висловлюйте свою власну думку, адже кожен із нас унікальний, — сказала Алла Прокуда. – Бажаю вам позитиву, знаходьте позитив у всьому, що вас оточує. Бажаю вам отримувати задоволення від того, чим займаєтесь і що робите. Робіть себе щасливими!

— Все у ваших руках, — емоційно доповнила своїх колег Катерина Залозних. — Ви відповідальні за свій вибір. Ви обрали спеціальність, ще не розуміючи, що вас чекає протягом 4-5 років навчання. Бажаю закохатися у майбутню професію, дорожити кожним днем, брати участь у максимальній кількості заходів. Повірте, студентські роки не повернуться назад. Другого шансу в житті не буде. Ви живете одне життя, один раз і ви сьогодні створюєте своє майбутнє. Бажаю вам удачі й ентузіазму і щоб ви разом із нами стали нашою дружною командою, а разом із вами ми будемо створювати майбутнє.

Про свято розповідають студенти

Ганна Демченко, студентка ПР-17-3, голова студентського самоуправління юридичного факультету:

— Дуже радісно, що наш КЕІ започаткував таку чудову традицію, як день першокурсника, не в межах інституту, а поза його межами. Тут ми можемо познайомитися з новими нашими студентами вже більш у теплій атмосфері і разом провести час. Дуже цікаво було слухати представників із ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», коли вони відповідали на всі актуальні для наших першокурсників питання. Хочу відзначити, що дуже розумні питання ставили першокурсники. Вони вразили нас своїм бажанням дізнаватися щось нове, своїм інтелектом. Це був приємний сюрприз. Спасибі за такий насичений день. Я думаю, всім дуже сподобалося.

Говорять нинішні першокурсники

Максим Григорович: — Я обрав Криворізький економічний, тому що мені сподобалася професія, яку я зможу здобути тут. Мені подобається вивчати економіку. Я закінчив 11-ть класів 32-ї школи, яка знаходиться на мікрорайоні Зарічному. Подавав я документи до Львівського, Дніпропетровського, Криворізького університетів, але свій вибір зупинив саме на Криворізькому економічному! Настрій у мене чудовий, я налаштований позитивно. Все ОК!

Дмитро Колесник: — Я щойно отримав студентський квиток і дуже радію цьому – тепер я студент КЕІ. Цього року я закінчив 128-у школу. Хочу навчатися на спеціальності ІПЗ. Цим я захоплювався ще зі школи. Вже з 9-го класу мене більше за все цікавила інженерія, створення програм. Я прагну навчитися, як їх писати, як їх створювати. І певні «ази» вже маю. А сьогоднішня нетрадиційна обстановка – це дуже класно! Ми всі познайомилися один з одним і тепер будемо разом навчатися.

Вікторія Лисенко: — Я обрала вивчення права. Обрала цю спеціальність тому, що мені вона дуже подобається і давалась у ліцеї, де я навчалась, легко. У нас дуже добре її викладали, і я хочу й надалі розвиватися у цій сфері. У мене був вибір між різними інститутами, куди вступати. Спочатку я хотіла вступити до Криворізького національного університету, або поїхати навчися в інше місто, та все-таки обрала КЕІ. Я почитала відгуки про економічний і мені порадили саме сюди вступати. Тут дуже цікаво навчатися, до того ж викладачі тут дуже хороші.

Вікторія Толпеко: — Мені дуже сподобалася атмосфера сьогоднішнього заходу. Дуже приємні люди, дуже цікаві нові знайомства. Викладачі сподобалися. Я навчалась у 117-й щколі. А обрала спеціальність «Право», тому що хочу захищати як свої права, так і права інших людей. Я багато чого вмію і мені багато що подобається. Немає такого, що б мені не подобалося. Одним чимось я не можу займатися. А тут, я думаю, реалізуюсь сповна.

— Мене звати Єлизавета Вовк. Я теж із 117-ї школи. І теж обрала «Право»… У школі воно мені дуже добре давалось – я брала участь в олімпіадах. Я його розумію і воно мені подобається. Я порадилась із мамою й обрала Криворізький економічний інститут ще й тому, що дізналась, що тут навчався нинішній Президент України Володимир Зеленський (а ми з мамою любимо дивитися «95 квартал»), то й вирішили: все, точно, піду навчатися в КЕІ. А ще мама не захотіла мене відпускати в інше місто. «Повчишся тут, а якщо захочеш в інше місто, поїдеш», — сказала вона. Мені сподобалось ще й те, що в інституті є багато можливостей для розвитку молодої людини. Крім того, що тут здобувають професію, можна отримати ще масу корисної інформації. Наприклад, я в школі займалась у прес-центрі, ми випускали стінгазети, була я шкільним кореспондентом. Це дуже цікаво: ти фіксуєш події, що відбуваються, і можна цікавитися думкою людей, а потім редагувати текст, офомляти його по-своєму – і виходить цікава стаття. Людям потім буде цікаво її читати і дізнаватися про всі новини.« Повернутися

Інформаційні партнери