Днями повернулися із подорожі по Україні наші студенти-першокурсники. Разом із ними були й викладачі. Своїми враженнями студенти, а це здебільшого майбутні журналісти-міжнародники, радо діляться із читачами.

Катерина Слюсаренко, завідувач кафедри міжнародної економіки, доцент:

— Ми зі студентами здійснили чудову пізнавально-туристичну поїздку Київ-Ніжин-Крути-Батурин.

Ніжин, у першу чергу, асоціюється з хрусткими солоними огірочками, але мало хто знає, що це одне з найбільш грецьких міст України, яке розквітло у XVII столітті завдяки переселенцям з Еллади.

Під час цієї поїздки ми прогулялися грецькими кварталами, оглянули стародавні українські та грецькі храми, нас радо зустріли «станційні доглядачки» унікального музею поштової станції, на якій зупинялися Шевченко й Гоголь.

Свої секрети ы скарби перед нами розкрив Ніжинський державний університет, в якому навчався Гоголь.

Подорож до станції Крути надала нам можливість у зрозумілій формі дізнатися більше про історію нашої країни. Про те, як закладалися бруківочки у боротьбу за незалежність та яку роль у ній зіграла молодь.

У 2006 році на станції Крути було створено «Меморіал пам’яті героїв Крут». Ми відвідали музей, який присвячений боротьбі за незалежність України 1917-1919 роках. Експозиція знаходиться у відтвореній залізничній станції та потязі з вагонами тих часів.

Батурин — двічі резиденція українських гетьманів — у «золотий вік» Гетьманщини (1669-1708) він послідовно був резиденцією гетьманів Лівобережної України Д. Многогрішного, І. Самойловича, І. Мазепи, а в 1750-1764 рр. — останнього гетьмана України К. Розумовського.

Столиця чотирьох гетьманів стала свідком політичних інтриг, любовних драм і військових трагедій. Тут розгоралася пристрасть Івана Мазепи та Марії Кочубей, тут писалися знамениті листи Василя Кочубея Петру Першому, тут відбулася помста карателів мужньому місту — і на довгі 300 років про славу Батурина нагадували лише руїни.

Незабутня поїздка, незабутні враження… Яка прекрасна
і багатогранна наша Україна!

Про поїздку мандрівники розповідали і на сторінках Фейсбуку, щодня викладаючи цікаві розповіді і ділячись своїми враження.

Вражаюча історія Героїв Крут — про мужність, гідність, відданість і любов до своєї країни! Дуже вдячні всі за надзвичайно цікаву екскурсію пані Примушко Наталі!

Легендарна гетьманська столиця Батурин — унікальний заповідник, що об’єднує безцінні пам’ятки історії та культури: палацово-парковий ансамбль Кирила Розумовського (останній гетьман України), будинок генерального судді Василя Кочубея, музей археології Батурина, Воскресенська церква-усипальниця гетьмана Розумовського, парк «Кочубеївський», цитадель Батуринської фортеці.

Цитадель Батуринської фортеці відтворена за часів президентства Віктора Ющенка.

Влад Кулєєв, першокурсник:

— Протягом цієї поїздки ми відвідали два міста Ніжин і Батурин і одне селище – Пам’ятне, але більш відоме як станція Крути. Ми відвідали музей «Битва під Крутами». Дуже гарна була екскурсовод, яка розповіла нам про бій, який відбувся багато років тому. Нерівність сил вражала: 6 тисяч радянських солдатів проти 600 студентів. Дуже цікава тут експозиція, вона знаходиться у старих вагонах ХХ століття. Там різні експонати (кулемет, шинель того часу), поруч стоїть монумент: червона колона з лавровим вінком, у якому знаходиться герб України. Її встановили за часів президентства Віктора Ющенка, і вона повинна нагадувати студентам про їхній навчальний заклад. Ця колона виконана згідно зі справжніми колонами, які є у навчальному закладі, де навчалися загиблі студенти. Біля підніжжя лежить кам’яна шинель із кульовими отворами (у вигляді пам’ятника). Тут зроблене озеро у вигляді хреста.

Ми були ще в Батурині. Там була цитадель – укріплення, у якому знаходилися головні будови для міста: скарбниця Івана Мазепи, дерев’яна церква, у якій був прохід на випадок нападу, для того, щоб вийти з фортеці, і його власний будинок. Особливо велике у мене враження від палацу Розумовського. Його велич захоплює. Там знамениті грецькі розписи, там статуї муз у натуральному розмірі, які виконані з білого алібастру. У Розумовського, виявляється, була велика сім’я – я не знав про це – і зараз є далекі родичі, які живуть за кордоном. Його нащадок досі носить гетьманський перстень на руці. Ми дізналися багато цікавих фактів і задоволені від поїздки. А в Ніжині, ми дізналися, навчався Микола Гоголь. Тут була його гімназія (тепер це університет). Тут є будинок Федора Лисянського, який мандрував із російським мореплавцем Іваном Крузенштерном. Вони прокладали маршрут для Російської імперії. Там ще є церква, де служив його батько. І парк з погруддям Лисянського, а довкола погруддя стоять колони, де написані місця і дати, де подорожував Федір Лисянський.

Аліна Кузьмич, голова ради студентського самоврядування КЕІ:

З 5 по 7 жовтня, на цих вихідних, ми відвідали Ніжин, Батурин і Крути. А ще ми були на екскурсії у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.

Нас зустрів голова студентської академічної ради Євген Нотевський, який провів екскурсію по університету, де наші студенти-першокурсники мали змогу побачити і дізнатися, що таке саме КНЕУ, відчути різницю і порівняти з нашим навчальним закладом. Коли голова студентської академічної ради повідомив, що вони збираються у наступному році відкривати зону відпочинку, а ми радо відзначили, що вона у нас вже є. На жаль, ми не змогли поспілкуватися зі студентами КНЕУ, бо це був вихідний, але незабаром буде нагода (наприкінці листопада) і ми завітаємо до КНЕУ і поспілкуємось зі столичною молоддю.« Повернутися

Інформаційні партнери