14 травня оголошення біля актової зали запрошувало всіх студентів, які навчаються на юридичному факультеті, на відкриту зустріч студентів міста з представниками ліги студентів Асоціації правників України.

В актовій залі зібралася студентська молодь, викладачі та співробітники інституту, щоб дізнатися щось нове у юридичній сфері.  Привітав майбутніх правників директор КЕІ, д.е.н., професор Андрій Шайкан.

Він, зокрема, відзначив, що сьогодні набирає обертів спілкування професіоналів, шириться коло однодумців-колег, які сміливо реалізують свої проекти. Такі зустрічі покликані, щоб створити майданчик для спілкування і підняти свій професійний рівень, побачити обрії і йти до них.

 

 

На екрані висвітилося питання: «Давайте відкривати світ можливостей разом?» і, звичайно ж, стверджувальна відповідь на нього: «Давайте відкривати світ можливостей разом!»

Хто ж такі ці молоді амбітні люди?

Це ліга студентів АПУ – а це значить, що для них відкритий шлях до успішної кар’єри вже з перших днів навчання у вузі. І все це необхідно для їхнього професійного зростання. А це, в свою чергу,  допоможе молодим юристам налагодити контакт один з одним по всій Україні. І, головне, звичайно, це обмін професійними знаннями.

Дуже цікавими не тільки для студентів, але й для усіх учасників панельної дискусії «Майбутнє юридичної освіти» стали поради та досвід судді Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області О.І. Євтушенка. Олексій Іванович підкреслив, що сучасний юрист повинен володіти навиками медіації, знати іноземну мову, яка додає впевненості та розширює можливості для обміну досвідом і співпраці.

                                                  Про захід розповідають учасники зустрічі

Катерина Дацко, декан юридичного факультету:

«Сьогодні ми зробили дуже важливі речі. По-перше, створили в Криворізькому економічному інституті Криворізький осередок Ліги студентів правників від Асоціації правників України, що дає нашим студентам можливість розширення своїх зав’язків, обміну досвідом і формування правничих компетентностей. По-друге, у діалозі з роботодавцями та студентами сформували портрет сучасного випускника-юриста: обізнаний, сучасний, мотивований своїм майбутнім успіхом».

«Мене звуть Микола Касьян – я директор другого Криворізького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, адвокат. Взагалі, дякую, що запросили мене на цю подію. Сьогодні відбулася презентація ліги студентів – Асоціації правників України. Будемо говорити про майбутнє юридичної професії: то взагалі, перш за все, робота зі  студентами, з точки зору центру правової допомоги, також і адвокатів. Вона є дуже важливою в плані того, що формує майбутнє в юридичній професії як з теорії, так і практики. А це безпосередня участь у роботі, або в дискусіях із професійними  адвокатами, людьми, які надають правову допомогу. Це все формує у студентів не лише теоретичні уявлення, а й практичні навички.  Крім того, якраз коли вони стикаються із практичним застосуванням норм, прав, інструментів, здобутих у процесі освіти, студенти починають розуміти, чому й навіщо вони це вивчають. Тому, вважаю, що в Криворізькому економічному інституті на юридичному факультеті є великий для цього потенціал. У нашому центрі працюють декілька студентів, які закінчили тут навчання. І я хочу сказати, що це гарні професіонали».

Оля Черниш, першокурсниця юридичного факультету:

«Для мене така зустріч відбувається вперше. Я знаходжу цей захід дуже цікавим, потрібним, суто з професійного боку. Особливо для мене як студентки, що вивчає професію юриста. Зустріч має пізнавальний характер. І це дуже добре, що в стінах нашого інституту проходять такі пізнавальні засідання. Можна вступити до цієї асоціації, а це надасть більш широкі можливості, дасть можливість познайомитися з іншими людьми, співпрацювати з професіоналами у цій справі, одним словом, розвиватися. Це, звичайно, допомагає розвитку молодої людини».

 «Сьогодні ми взяли участь у презентації діяльності молодіжного крила Асоціації правників України. Я представник системи безоплатної правової допомоги першого криворізького місцевого центру Наталя Кожумяка. Безпосередньо я беру активну участь  у залученні студентів до діяльності в юридичних клініках – в обміні досвідом між студентами-правниками і студентами, вірніше, юристами-практиками. Ми проводимо спільні заходи, де студенти беруть участь у роботі семінарів з різних напрямків. Це дуже актуально для Кривого Рогу. Чому? Тому що у нас, скажімо, мінімум є вже чотири заклади вищої освіти, які готують студентів-правників. Вони отримують певну теоретичну базу у своїх вишах, а ми їм забезпечуємо  можливість поспілкуватися з живими людьми, взяти участь у консультаціях,  у розробці цікавих методичних матеріалів і, таким чином, допомагаємо теоретичні знання застосувати на практиці. Ми розуміємо, що без практики можна вивчитись на юриста, але не стати ним.  Сьогодні перед студентами виступали регіональний представник південного регіону Асоціації правників України і заступник молодіжного крила цієї асоціації. Вони ознайомили присутніх із напрямками роботи цієї організації, і коли ми їх послухали, зрозуміли, що ми дуже багато  спільного робимо у Кривому Розі для його жителів – саме в безоплатній правовій допомозі. Це наштовхує на думку, що ми повинні й надалі продовжувати нашу роботу для того, щоб була можливість донести людям основний зміст законів – зрозуміти їх. Це і є правова обізнаність не тільки для студентів, а й для всіх, хто потребує правової допомоги».    « Повернутися

Інформаційні партнери