З 6 по 8 червня 2018 року Асоціацією юридичних клінік України спільно проведено моніторинг діяльності Юридичної клініки Криворізького економічного інституту на предмет дотримання Стандартів діяльності юридичних клінік, затверджених у 2014 році на Всеукраїнському з’їзді АЮКУ.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Юридична клініка КЕІ була прийнята до Асоціації юридичних клінік України, що відкрило для нас нові можливості та поставило високі вимоги до організаційної, освітньої, правозахисної та правопросвітницької роботи ЮК нашого інституту.

Моніторинг відзначив, що Юридична клініка КЕІ є однією із «наймолодших» клінік в Україні. Активну роботу розпочала у вересні 2017 року. При цьому керівництво юридичної клініки одразу спиралися на Стандарти АЮКУ як основу своєї діяльності, що дозволило досягти значних результатів уже в перший рік роботи.

Моніторинг здійснювали: Юлія Ломжець, завідувач юридичної клініки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, член правління Асоціації юридичних клінік України, керівник моніторингової групи; Ольга Осінська, державний експерт експертної групи з правової освіти Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України; Шавкат Давлатов, керівник юридичної клініки Університету митної справи та фінансів м. Дніпро.

 Розповідає Катерина Дацко (декан ЮФ):

 «Розпочинаючи свою роботу на факультеті, налагодження роботи юридичної клініки стало для мене одним із основних завдань, адже це важливий елемент формування практичних компетентностей правника.  Протягом двох днів проходила робота, направлена на визначення як організована та працює Юридична клініка КЕІ. На завершення ми провели, як на мене, досить вдалий публічний захід із залученням наших партнерів – Першого центру безоплатної вторинної правової допомоги, ГО «Криворізьке міське правозахисне товариство», ГО «Набат Кривбас» і колег із юридичних клінік закладів вищої освіти м. Кривого Рогу. Я дуже вдячна Асоціації за надану можливість показати результати роботи нашої Юридичної клініки. Особисто для мене, даний звіт є путівником у подальшій роботі та підтвердженням, що ми на вірному шляху й у нас чудова команда. Адже вітчизняна юридична освіта вимагає підвищення її якості через формування практичних компететностей спілкування з клієнтами, роботи з процесуальними документами та проведення правопросвітних заходів».

 Наталя Шелудякова (заступник декана юридичного факультету):

«Моніторинг нашої Юридичної клініки приніс чимало різноманітних емоцій: від розгубленості (а що ж у нас будуть перевіряти?) до тремтливого задоволення нашою спільною маленькою (але такою важливою!) перемогою – перш за все перемогою над власною невпевненістю. Моніторинг Асоціації юридичних клінік України став важливою подією на факультеті, адже дав зрозуміти, що ми рухаємося у вірному напрямку і робимо правильні речі. Окрім того, ці три дні  були сповнені цікавимі змістовним спілкуванням із представниками інших юрклінік, обміном досвідом, розмірковуваннями над власними недопрацюваннями і планами на майбутнє, які, я впевнена, з успіхом будуть реалізовані потужною командою Юридичної клініки КЕІ».

Микита Водзянський (студент-клініцист, голова ради студентського самоврядування ЮФ):

«Ось і завершився триденний моніторинг Юридичної клініки КЕІ, який мав на меті оцінити нашу діяльність і дати поради по подальшому розвитку. Логічним завершенням була проведена в останній день зустріч-презентація результатів моніторингу, на якій ми разом із поважними колегами з моніторингової групи, представниками адміністрації КЕІ, командою Юридичної клініки КЕІ, нашими партнерами з центрів БВПД і громадських організацій обговорили результати «перевірки», розвиток юридичної клініки на сучасному етапі, наші основні помилки та успіхи, а також майбутні проекти. В цілому й сам процес перевірки, і результати були дуже вдалими. Як член команди Юридичної клініки нашого інституту, я разом з іншими студентами тепер розумію, що треба робити далі, та як підвищити нашу ефективність. Тепер, орієнтуючись на результати моніторингу Асоціації юридичних клінік України, ми будемо виводити юридичні консультації на новий рівень і розпочинати активну правопросвітницьку діяльність по всьому місту».« Повернутися

Інформаційні партнери