Ну, що ж, друзі, розповімо вам про один день нашої програми в Ізраїлі

Він був дуже насиченим! Сьогодні відбулася основна подія — IUForum «Collaboration Inspires Innovation», а також ми мали оглядову екскурсію по Tel Aviv University

Отже, Форум відбувся в одному з популярних закладів освіти в Тель-Авіві Seminar Hakibbutzim College. Вітальне слово мали пан Геннадій Надоленко — Посол України в Ізраїлі та пан Роман Греба — Заступник Міністра МОНУ.

Пан посол зазначив, що зараз кількість українських інженерів, що працюють в Ізраїлі, досягла 11000 – і цифра постійно зростає. І саме якість нашої освіти є запорукою цьому. Зі своєї сторони, пан заступник міністра повідомив, що загальна кількість іноземних студентів в Україні складає 75000, але потужності наших ЗВО дозволяють значно її збільшити. І зараз мета України — «Internalisation of education».

Багато обговорень на форумі було присвячено комерціалізації наукових інновацій, адже Ізраїль у цьому – одна із провідних країн. Основні тези:

— важливо ввести посаду інноваційного менеджера при університеті, котрий розуміє коли, куди і кому можна запропонувати ту чи іншу технологію;

— не зневажати дослідницьку складову університету на користь навчальної;

— йти до компаній/підприємств – цікавитись їх проблемами – створити специфікацію потреби – знайти технологічне рішення – запропонувати його;

— думати паралельно не лише над науковою складовою, але й над комерційною і юридичною.

Надзвичайно цікавим став виступ пана Шай Моше Пірона – колишнього міністра освіти Ізраїлю, а нині радника з освітніх питань. Основні тези:

— найкращим екзаменом є не той, де відповідають на питання, а той, де їх ставлять. Якщо студент не здатен поставити вам 4 НОВИХ питання на визначену тематику, значить, ви не підготували його до життя у ХХІ столітті;

— не ускладнюйте. Просто чесно дайте собі відповідь на запитання: «Як ви можете навчити студента зі смартфоном в руках тими ж методами, якими вчили його бабусю?»

— якщо лікар із минулого заснув би на 100 років і прокинувся в 2019-му, то він би не знав, що зараз робити у цій професії. Якби так же заснув викладач, то, в принципі, справився б – та сама кафедра в аудиторії, ті самі методи. Вам не здається неправильною така ситуація?

— 85% слів, що ми використовуємо щодня, ми ПИШЕМО в різних месенджерах. Із них 50% для людей 10-25 років трансформуються в емоджі;

— STEM абревіатура уже відходить у минуле. Якщо ви дивитесь у майбутнє, то до неї треба додати ще H – Humanity, A – Art, I – Identity, оскільки ми маємо справу з новим поколінням, для яких це обов’язкові складові. Подив з трибуни і висоти вашого PHD з ними не спрацює. Лише ставши поруч, ви зможете відкрити справжні таланти.

Візит до Tel Aviv University справив враження на всю українську делегацію. Адже це просто міні-держава! Інновації та технології – це про них. Університет має власний потужний R&D центр, і цього року вони приймають у себе Cyber Week’2019 – щорічну міжнародну конференцію з кібербезпеки. Загалом, університет – це територія 15 гектарів, 30000 студентів, 1250 професорів, 127 профільних центрів і 9 факультетів.

Цікаво, що на території закладу є унікальна будівля у формі Ноєвого ковчегу, де зібрані усі без винятку різновиди флори і фауни Ізраїлю.

Дивіться фото. А нас завтра чекає новий, цікавий день – про все вам неодмінно розповімо.

 Центр розвитку корпоративної соціальної відповідальності.« Повернутися

Інформаційні партнери