Освітній ступінь «Молодший бакалавр» з’явився в Україні відповідно до Закону України
«Про вищу освіту» від 2014 року

Ступінь молодшого бакалавра виникає як необхідність зміни системи закладів спеціальної освіти та відміни ОКР «Молодший спеціаліст». Скасування цього освітнього рівня пов’язано зі змінами до Закону «Про вищу освіту», а саме впровадження нових ступенів вищої освіти: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії та доктор наук. Отже, «молодшого спеціаліста» має замінити «короткий цикл вищої освіти» за ступенем «молодший бакалавр».

Поняття «молодшого бакалавру» не є унікальним, зокрема, освітньою політикою ЄС також передбачається така програма.

Отже, згідно з Законом «Про вищу освіту» від 2014 року, впроваджується ступінь молодшого бакалавра; за проектом Закону «Про професійно-технічну освіту», «молодші спеціалісти» повністю переходять до сфери професійно-технічної освіти.

Не дивлячись на досить давнє визначення та обговорення цього освітнього ступеня, вперше набір на молодшого бакалавра здійснюється у 2019 році. Він здійснюється лише на небюджетні конкурсні пропозиції.

Особа має право здобувати ступінь молодшого бакалавра за умови наявності в неї повної загальної середньої освіти.

Криворізький економічний інститут у 2019 році єдиний у місті пропонує підготовку на основі повної загальної середньої освіти на освітньому ступені «Молодший бакалавр» за спеціальностями «Психологія», «Право», «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Облік і оподаткування».

Суттєвою перевагою для вибору є вступ на основі двох сертифікатів ЗНО. Особливо цікавою така пропозиція є для тих, хто бажає навчатись у закладі вищої освіти, долучитись до студентського життя, але при цьому найскоріше приступити для професійної діяльності. Отримавши диплом молодшого бакалавра за 2 роки, можна займати первинні посади у різних сферах професійної діяльності. Але також студент може продовжити навчання, поглиблюючи свої професійні навики та уміння, вступивши на 3 курс за відповідною спеціальністю на денну або заочну форму навчання.

Ольга Володимирівна Смирна,
заступник відповідального секретаря відбіркової комісії
з питань оформлення документів оформлення документів
абітурієнтів, які вступають на освітній ступінь «Бакалавр».« Повернутися

Інформаційні партнери