Студенти економічних спеціальностей разом із викладачами 21 березня зустрілися з головою парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніною Петрівною Южаніною

У ході зустрічі, на якій також були присутні підприємці міста, представники податкової служби, громадські діячі, Н.П. Южаніна доповіла про результати діяльності комітету в сфері реформування податкового та митного законодавства. Цікава дискусія розгорнулася щодо проблем функціонування спрощеної системи оподаткування, адміністрування податків і зборів та ін.

Розповідає Т.Ю. Бондаренко, доцент кафедри обліку і оподаткування:

— Такий формат спілкування дуже актуальний і ефективний. У залі було багато наших колишніх випускників, які займаються середнім і малим бізнесом. Добре, що студенти мали можливість почути про податкову політику держави від першоджерел.

А. Сафіна, магістр 1-го року навчання, ОіОП-18-1М:

— Доповідь була цікава, але коли почали задавати питання до Ніни Петрівни, стало більше зрозумілих моментів. Ми почули, що зараз закладений фундамент податкових змін, результатів від яких ще треба почекати. А краще попрацювати на їх виконання.

М. Голованова, студентка 2-го курсу, ОіОп-17-1:

— Мені було цікаво почути приклади про оподаткування у європейських країнах, порівняння ситуацій і хто як виходить із кризи.

Своїми думками про зустріч поділилась О.М. Кондратюк, доцент кафедры обліку і оподаткування:

— З виступу Н. Южаніної зрозуміло, що вона та її комітет у тісній співпраці з місцевими радами та громадськими активістами здійснюють суттєву роботу щодо внесення змін у податкове законодавство. Н. Южаніна є автором і співавтором чисельних законодавчих ініціатив, багато з яких вже стали законами. Метою своєї роботи, в першу чергу, вбачає підвищення податкової культури в Україні. Працює над удосконаленням порядку адміністрування податків, окремих аспектів оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком, нарахування ЄСВ і митних платежів, усуненням перешкод для інвестування, в т.ч. покращення інвестиційного клімату для внутрішніх інвесторів. Цікаво було спостерігати, як ділова, водночас, тендітна жінка говорить про значні зрушення, як у спрощеній системі оподаткування, так і в оподаткуванні великого бізнесу та шляхи його детінізації.

Після зустрічі залишились у всіх лише позитивні враження.

 « Повернутися

Інформаційні партнери