В останній день закінчення реєстрації на пробне зовнішнє незалежне оцінювання, 31 січня 2018 року, була проведена перевірка готовності пункту реєстрації ЗНО, який знаходиться у читальній залі бібліотеки навчального корпусу № 2 Криворізького економічного інституту 

Комісія у складі головного спеціаліста управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради Вікторії Ярославівни Полякової і представника Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти заступника директора Олександра Юрійовича Зіньковського мала нагоду ознайомитися з роботою пункту, який почне функціонувати з 6 лютого 2018 року до 19 березня 2018 року, за адресою: вул. Медична, 16,
де й відбуватиметься реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання.

«Пункт до роботи готовий і відповідає необхідним стандартам», — таким було рішення комісії.

За більш докладною інформацією про роботу консультаційного пункту реєстрації ЗНО ми звернулися до відповідальної за пункт Раїси Олексіївни Дрьоміної:

— Коли розпочинається пробне зовнішнє незалежне оцінювання?

— Реєстрація для участі в пробному ЗНО завершилася 31 січня 2018 року, а пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з англійської, іспанської, німецької, французької мов, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії – 31 березня.

Наголошую, що реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (основна сесія) розпочнеться 6 лютого 2018 року і триватиме до 19 березня 2018 року. Змінити реєстраційні дані буде можливо до 2 квітня.

Одним з обов’язкових документів для реєстрації є реєстраційна картка, формування якої здійснюється за допомогою сервісу «Зареєструватися», розміщеному на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua). Створити реєстраційну картку можна самостійно або звернутися до одного з пунктів реєстрації.

— Скільки предметів можна буде обрати ?

— Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, як і в попередні роки, особа може обрати не більше чотирьох навчальних предметів.

Випускники закладів загальної середньої освіти поточного року під час реєстрації також мають зазначити, з яких обраних ними навчальних предметів результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію. При цьому має бути враховано, що як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти зараховують результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів:

  • українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);
  • навчальний предмет за вибором випускника з такого переліку: математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька мови, біологія, географія, фізика, хімія.

Для проходження державної підсумкової атестації можна обрати й математику, й історію України.

Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають складати державну підсумкову атестацію з української мови, проходитимуть її у формі зовнішнього незалежного оцінювання, про що мають вказати під час реєстрації.

— Які подальші дії?

— Після оформлення реєстраційної картки необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його до закладу освіти, в якому навчаються (особи, які складатимуть ДПА у формі ЗНО), або надіслати (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, вказану в контрольно-інформаційному листі.  Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, в якому вони навчаються, іншим категоріям – за адресою, вказаною під час реєстрації.

Для успішної реєстрації на ЗНО основним документом, який посвідчує особу, є паспорт. Саме його копію має вкласти до комплекту документів майбутній учасник. Норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в ЗНО особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в тестуванні, вилучено. Зміни відбулися відповідно до вимог чинного законодавства (паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку).

— Що необхідно для внесення можливих змін?

— Для того, щоб змінити реєстраційні дані (персональні дані або перелік предметів), особа має пройти перереєстрацію, яка триватиме до 2 квітня. Також  перереєстрацію можуть пройти особи, яким відмовлено в реєстрації. Для цього їм треба усунути недоліки, допущені під час реєстрації, повторно сформувати комплект реєстраційних документів і надіслати його до регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

— Якщо потрібні особливі умови для проходження тестування, як діяти тоді?

— Особи, які потребують створення особливих (спеціальних) умов для проходження тестування, повинні отримати медичний висновок (форма 086-3/о) та під час формування реєстраційної картки зазначити його номер і дату видачі.

Також цього року пройде апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання рельєфно-крапковий шрифт Брайля. Апробацію буде проведено з української мови і літератури, математики, історії України під час додаткової сесії. Зареєструватися для проходження ЗНО такі особи мають під час основного періоду реєстрації.

— Які документи потрібно подавати для вступу до закладу вищої освіти?

— У 2018 році для вступу до закладу вищої освіти абітурієнти можуть подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 (окрім результатів з іноземних мов) та 2018 років. Основну сесію ЗНО буде проведено з 22 травня до 13 червня, додаткову – з 2 до 11 липня.

— Які маємо в цьому році нововведення?

— Найсуттєвішими нововведеннями у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році стали:

запровадження ДПА з української мови у формі ЗНО для учнів (студентів) закладів професійної та вищої освіти;

визначення результатів ДПА з іноземних мов за двома рівнями (стандарт і профільний);

запровадження перевірки розуміння мови на слух у тестах з іноземних мов;

апробація технології проведення ЗНО для осіб з порушеннями зору, які використовують у процесі навчання шрифт Брайля.

Наразі з 06 лютого починає свою роботу консультаційний пункт реєстрації ЗНО, який знаходиться у читальній залі бібліотеки навчального корпусу № 2 Криворізького економічного інституту за адресою: вул. Медична, 16. Ласкаво просимо завітати до нас осіб, які бажають зареєструватися та ознайомитися з процедурою проведення ЗНО. Телефон для довідок: (098) 207-36-48« Повернутися

Інформаційні партнери