4 жовтня о 12.30 год. на запрошення адміністрації Криворізького економічного інституту до студентів-магістрантів спеціальностей «Підприємництво, торгівля та бізнес», «Економіка», «Менеджмент» і «Публічне управління та адміністрування» завітала Катерина Руденко, консультант з розвитку малого бізнесу та застосування креативних методів при здійсненні підприємницької діяльності

Зі вступним вітальним словом перед початком тренінгу виступив декан факультету економіки та управління О.Ю. Астаф’єв і завідувач кафедри економіки та підприємництва, д.т.н., професор О.А. Темченко та побажали плідної роботи на зазначеному заході.

Катерина Руденко ознайомила студентську молодь і присутніх викладачів інституту з тим, що відбувається сьогодні в міжнародному бізнесі, а також провела тренінг-курс зі студентами. Останнє викликало велику зацікавленість, адже на прикладах і звичайних тренувальних вправах, які були досить неординарними, студенти виявили свою креативність та уміння, спробували розібратися, здавалося б, зі звичайними речами, застосовуючи нестандартні підходи.

Тема заняття цікава і актуальна – «Застосування креативних методів при організації підприємницької діяльності», на якому розглядалися психологічні вправи типу:

як примусити людину робити те, що хоче інша людина? – запропонувати їй щось нове, цікаве, незвичне, надати ідею;

як підвести поведінку людини до того, щоб вона робила те, що потрібно? – рухатися вперед, ведучи її за собою.

Студенти жваво обговорювали тему, висловлювали свої думки з приводу специфіки підприємництва, дизайну мислення, заглиблюючись у нові поняття і терміни (емпатія, прототип, тест, оцінка, scamper і т. ін.). Все це допомагало їм поглибити свої знання, переосмислити суть бізнесу, зрозуміти потребу клієнтів, знайти свою нішу для старп-ап, створити благодійні проекти, соціальний бізнес.

«Головне, — наголошувала лектор, — уміти взаємодіяти з людьми, інтуїтивно відчувати підхід на основі дизайн-мислення. А ще важливо залучати креативне мислення, створювати творче середовище на основі підтримки однодумців».

На кінець заняття було завдання-розминка: створити із розрізаного паперу квадрат і трикутник. Завдання не з простих, для цього необхідні були гнучкість і творче мислення.


«Мені подобається Ваше місто, — говорить наостанок Катерина Георгіївна, звертаючись до студентів. – Я сама із Кривого Рогу, хоча проживаю в Ізраїлі. Якщо Вас зацікавили креативні підходи з організації підприємництва в умовах економічної нестабільності та невизначеності, буду дуже рада. Я веду бізнес по Причорноморській лінії, маю понад 10-річний досвід і займаюсь розвитком малого підприємництва. Бажаю вам чути тільки себе й оточувати себе людьми, які вас розуміють і підтримують. Головне, упевненість у собі. Це дасть можливість розпочати власну справу і повести за собою інших, які будуть іти поруч і підтримувати Вашу ідею і потім разом ви будете втілювати її в життя».

По закінченню заходу Катерина Руденко отримала почесну грамоту – подяку від декана факультету ЕтаУ та підтвердила готовність продовження співпраці з інститутом у наступному році, в тому числі шляхом створення і проведення курсів для зацікавлених осіб щодо здійснення підприємницької діяльності в умовах обмежених фінансових можливостей в Україні та кризових явищ у глобальній економіці.« Повернутися

Інформаційні партнери