11-12 квітня 2019 року відбувся II Міжнародний науковий конгрес SMART SOCIETY 2019 в Академії Полонійній у Ченстохові (Польща)

Міжнародний науковий конгрес об’єднав роботу чотирьох конференцій:

 ІV Міжнародна наукова конференція «Глобальні аспекти світового господарства та міжнародних відносин в умовах нестабільності економіки»;
 V Міжнародна наукова конференція «Стратегії міжкультурної комунікації в мовній освіті сучасних університетів»;
 ІІ Міжнародна наукова конференція «Екологія та проблеми здоров’я».

Треба відзначити, що з року в рік зростає не тільки кількість учасників, а й кількість країн, які беруть участь у конгресі, а також вузів-партнерів.

Oрганізаторами конгресу стали:

POLONIA UNIVERSITY IN CZESTOCHOWA (POLAND)

KRYVYJ RIH ECONOMIC INSTITUTE OF KYIV NATIONAL ECONOMIC UNIVERSITY NAMED AFTER VADYM HETMAN (UKRAINE)

REZEKNE ACADEMY OF TECHNOLOGIES (LATVIA)

PETRO MOHYLA BLACK SEA NATIONAL UNIVERSITY (UKRAINE)

DROHOBYCH IVAN FRANKO STATE PEDAGOGICAL UNIVERSITY (UKRAINE)

TASHKENT BRANCH OF M. V. LOMONOSOV MOSCOW STATE UNIVERSITY (UZBEKISTAN)

Учасниками конгресу у Польщі стали науковці та студенти з Польщі, України, Латвії, Узбекистану, Румунії, Камеруну, Тунісу, Люксимбургу, Португалії.

В рамках панельних дискусій та засідання секцій обговорювалися такі актуальні тенденції і питання:

*які цифрові рішення потрібні компаніям для роботи на національному та міжнародному рівні;
*як вже сьогодні застосовувати блокчейн-технології в бізнес-процесах;
*які перспективи відкриваються для бізнесу в сфері e-commerce;
*що таке E-finance та можливості радикальної трансформації банківської та фінансової сфери;
*як на практиці застосовувати алгоритми штучного інтелекту для обробки даних і автоматизації;
*як ми можемо оптимізувати мережу між університетами, бізнесом та інвесторами, створювати державні і приватні програми, розвивати інкубатори та екосистеми, а також центри і кластери конкурентоспроможності;
*питання, пов’язані з передачею електронних знань, електронною педагогікою, цифровізацією навчання і викладання та ін.

Особливістю цьогорічного конгресу стало проведення конкурсу бізнес-проектів серед студентів Академії Полонійної, Криворізького економічного інституту ДВНЗ «КНЕУ ім. В. Гетьмана», філії Московського державного університету імені М.В. Ломоносова (Узбекистан), Резекненської технологічної Академії та Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Свою гостинність організатори виявили в чудово організованій екскурсійній програмі для учасників Конгресу. 10 квітня 2019 року учасники конгресу відвідали Ойцовський національний парк і замки та фортеці, що входять до туристичної траси «Траса орлиних гнізд». Учасники конгресу також мали можливість доторкнутися до духовної спадщини Республіки Польщі – відвідати всесвітньо відомий монастир на Ясній Гурі, де знаходиться ікона Божої Матері Ченстоховської.

Враженнями від екскурсій поділилися учасники конгресу

*Історія відомого монастиря на Ясній Гурі починається в далекому 1382 році, коли князь Владислав Опольчик запросив кількох монахів Паулінів з Угорщини для того, щоб вони просували справу поширення християнства на польських землях. До заснованого нового монастиря, зусиллями того ж князя, була перенесена ікона Божої Матері з Белза, міста, яке сьогодні перебуває в Україні, на Львівщині. Сьогодні це один із найбільш шанованих образів у світі. Причому, шанованих, як католиками, так і православними.

*На завершення перебування у Польщі, незважаючи на ранковий суботній сніг, найсміливіші учасники конгресу побували у Кракові. У ці дні тут проходив традиційний Великодній ярмарок. Ми мали змогу скуштувати традиційні польські страви. Наприклад, супи (журек) та вареники за стародавніми рецептами: з гречкою, капустою та грибами, м’ясом або ж рульку та хліб зі смальцем і квашеним огірком. Солодощів теж не забракло.

*Ярмарок супроводжувався мистецькими заходами. Були представлені пасхальні обряди, конкурс на традиційну пальмову гілку тощо. За краківською традицією, на Ринку буде Великодній стіл, біля якого о 12:00 год. посвятять кошики. А в Поливаний понеділок з’явиться Сюда-баба, яка намагатиметься вимазати дівчат сажею та шукати собі спадкоємицю.

*10 квітня учасники конгресу під час екскурсії відвідали Ойцовський національний парк. Це найменший національний парк у Польщі, зате із безліччю вапнякових скель казкових форм різноманітної величини, з печерами і старовинними пястівськими замками. Парк розташований недалеко від Кракова і сьогодні, як і колись, славиться, насамперед, багатством геологічних форм. На території парку знаходяться скелі і кам’яні стовпи природного походження з вапняку Юрського періоду. Над долиною річки Прондніка на скелі височіє вежа і зруйновані стіни замку Ойцов, побудованого королем Каземиром Великим.

*Після Ойцовського замку ми відвідали другий замок – замок у Пєсковій Скелі. Колись дуже давно, в середні віки, король Казимир Великий на кордоні Польщі та Чехії побудував мережу замків для оборони Кракова від нападу чехів. Однією з найвідомішою є Пєскова Скала. Ці фортеці розміщувалися на вершинах скель і їх називали «орлині гнізда». З кожної такої фортеці видно сусідню фортецю. Це пов’язано з тим, що в середні віки повідомлення передавали за допомогою світлових сигналів. Тому якщо в цих прикордонних землях з’являлися війська противника, то про них швидко ставало відомо у Вавелі.

*Ще багато цікавого ми дізналися під час екскурсії по Силезії International Scientific Congress Smart Society 2019.

Інформацію надала завідувач кафедри міжнародної економіки доцент Катерина Володимирівна Слюсаренко.« Повернутися

Інформаційні партнери