У весняну пору, а саме 9 березня, народився Т.Г.Шевченко – великий син великого народу, відомий художник і геніальний поет, якого називають Кобзарем і
національним Пророком

І у цю ж пору, 10 березня, на 47-ому році життя він відійшов у вічність, віддавши людям свій неперевершений талант і велике серце, сповнене любові до своєї землі і свого народу. Із 47 років поет прожив 24 роки у кріпацтві, 10— на засланні, а решту— під наглядом жандармів. Але велич його духу, любов до України, віру в її щасливе майбутнє не зламали ні переслідування, ні заслання, ні життєві поневіряння.

З метою вшанування пам’яті великого Кобзаря, в Україні відзначаються Шевченківські дні.

Дата народження Т.Г.Шевченка була внесена до календаря пам’ятних та знаменних дат ЮНЕСКО і відзначається також у всьому світі.

***

«Народ знає Тараса, любить Тараса, співає його пісні, пересилає з уст в уста оповіді про нього, як про живого сучасника і учасника нашої дійсності», — писав про великого генія Максим Рильський

Саме сьогодні українці відзначають 205-у річницю народження великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Він зумів стати пророком долі цілої нації, оволодів таємною силою слова, яка сьогодні торкає душі людей з багатьох куточків світу.
Шевченко мав нелегку долю, але мав велику силу духу та неабиякий талант, що подарував йому вічне життя в рядках його поезії.

Вшануймо пам’ять Кобзаря, який став душою українського народута вказав своїми рядками дорогу до волі і незалежності!

Дякуємо за ідею цього відео Казакову Олексію Олександровичу!

Ваші #РСС_КЕІ 💙« Повернутися

Інформаційні партнери