«Стань на один день студентом!» – закликало всіх старшокласників середніх шкіл і коледжів оголошення, виставлене на сайті нашого інституту.

І, справді, 28 квітня зібралося їх декілька команд, яких супроводжували в різних локаціях наші студенти. І все заради цікавих і змістовних заходів, які придумало їм студентське самоврядування КЕІ. Ініціативу активістів підтримали керівництво інституту і профспілковий комітет.

Ранок почався із веселої, закличної пісні про наш славний, колоритний Кривий Ріг, слова якої написала голова Криворізької міської організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України Людмила Миколаївна Тіміргалєєва. Вона і стала шановною гостей урочистого зібрання. Не змовляючись, студенти всі разом підспівували веселий приспів до написаних слів пісні: «Це наш Кривий Ріг», який рефреном повторювався після кожного куплета. У пісні оспівувалися наші відомі назви: Мудрьона, Карнаватка, Божедарівка, Червона та інші знаменні назви нашого міста.

Для молодших друзів, яких запросили на свято студенти КЕІ, підготували п’ять локацій. Отже, починається відлік часу: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 – і всі, згуртовано зібравшись навколо старшокурсників, розлетілися по своїх локаціях: моя тусовка, на парах, аллоха, общага, сесія – і студентський день розпочався.

Привітав гостей директор КЕІ ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» д.е.н., професор Андрій Валерійович Шайкан. Він наголосив на тому, що всі тут чекали на гостей і що в нашому інституті є всі можливості для реалізації талантів кожного студента – і в навчанні, і у заняттях спортом, і в участі у «Студентських веснах».

Сьогодні все це дійство присвячувалося нашій колишній студентці Ірині Кудіновій, яка прийшла до нас на свято. Вона мужньо переборола свою тяжку хворобу, про що сповіщали ми минулого року, допомагаючи зібрати кошти на її лікування. Чудовий букет квітів і концерт – для неї.

Наші артисти щойно повернулися з Києва, де брали участь у «СтудБумі» головного нашого вузу. Там своїм талановитим виступом вони підкорили серця слухачів. Щасливе місто щасливих людей – головною була тема їхнього концерту. – А ще прозвучала фраза: «Нам не відомо, про що ви мрієте, але все одно МРІЙТЕ!»

Звучить вітання директора в актовій залі: «Маю надію, що вам з нами сподобалось, як і нам із вами», — звернувся він до наших юних гостей. Голова профспілкового комітету Алла Василівна Максимова також привітала наших студентів-артистів за святковий настрій, що вони подарували усім.

«Ми пишаємося вами! – сказала вона. – Окрім того, що ми готуємо кваліфікованих фахівців: економістів, юристів, менеджерів, фінансистів та ін., ми допомагаємо кожній молодій людині розвиватися як особистість».

Алла Василівна Максимова і Аліна Кузьмич привітали й нагородили найкращих студентів: Вероніку Новохатько, Марину Нечай, Яну Афанасьєву, Наташу Вовненко, Владислава Куртекова, Микиту Лісняка і наших випускників Олю Борисову та Ігоря Деркача. Аліна Кузьмич разом зі своїм молодшим братом розіграли призи, які отримали наші майбутні абітурієнти: авторучки, флешки і багато інших цікавих речей, необхідних у роботі і навчанні.

Послухаймо, про що говорять учасники студентського дня

Людмила Миколаївна Тіміргалєєва, заслужений журналіст України, голова КМО НСЖУ: «Враження від заходу чудове – приємно бачити оці юні обличчя, які прагнуть до знань… Мені так хотілося б, щоб ці люди, які вступили і вступають до інституту, які вчаться тут, щоб вони залишились в Україні, і щоб саме вони піднімали нашу державу, оновлювали економіку, промисловість, сільське господарство. Спеціалісти в будь-якій галузі нам потрібні – від них залежатиме дуже багато. Я вважаю, що ті, які навчаються тут, у Кривому Розі, це ті патріоти, які люблять свою країну і вони працюють на благо нашої держави. Часи зміняться, не все так буде у нас погано. Я вірю, що молодь, яка зараз навчається, прийде з часом до влади і все зміниться у нас на краще.

Коли я зайшла до інституту, звучала пісня на мій текст і молодь танцювала під цю пісню. Мені стало дуже приємно, що вони сприйняли її. І пісня вийшла така ритмічна, емоційна, запальна. Молодці! І, взагалі, адміністрація вузу (це мене приємно вразило), по-перше, всі молоді, по-друге, мають такий одяг молодіжний і немає у них офіціозу, такої напускної статечності. У керівників інституту такі ж яскраві очі, як у молодих. Їх не відрізнити від студентів. Показово, що вони організували таку незвичну обстановку. І оці різнокольорові стрічечки у кожного з учасників – це так цікаво і так єднає усіх. Це говорить про те, що вони налаштовані на такий підхід до юнаків і дівчат – по-молодіжному, по-сучасному, по-студентськи, відкрито, але разом з тим, безумовно, тримаючи певну дистанцію, яка дає їм право бути на висоті і разом з тим, триматися такої спільності і єдності».

Алла Василівна Максимова, голова профспілкового комітету інституту: «Ми гордимося нашими студентами, які показали свою творчість на виступі в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана», представили наш інститут на високому рівні майстерному рівні. Ми пишаємося ними. Вони є найкращими студентами, найкреативнішими. Ми дуже раді бачити їх на нашій сцені. Профспілковий комітет із радою студентського самоврядування прийняли рішення про відзначення найбільш активних, яким будуть вручені подарунки. Приємно також відзначити, що у підготовці театралізованої вистави брали участь і наші випускники – Борисова Оля і Деркач Ігор. Оля, як завжди, виконувала одну з головних ролей на сцені, а Ігор відзначився як сценарист нашої команди КВК. Хотілось би ще відзначити нашого директора культурно-мистецького центру Наталю Ігорівну Крюкову, яка вже третій десяток років віддає все своє уміння і свій час нашим студентам, навчає їх, як поводитися на сцені, культурі виконання. За це їй велике спасибі. Вона вносить великий вклад у виховання нашої студентської молоді, яка є нашою надією і опорою у майбутньому».

Катерина Павлівна Дацко, декан юридичного факультету: «Юридичний факультет сьогодні вирішив запропонувати майбутнім студентам (вважаю, саме наших студентів) визначитися, наскільки вони орієнтуються в правах людини. Нами було запропоновано теми з мультфільмів (можливо, які вони вже трішки і під забули), але дійсно навіть у мультфільмах ми бачимо порушення прав людини, наприклад, у «Ну, постривай!». Це досить актуальна тема, проте діти орієнтуються і правильно все розуміють. Наприклад, є така у мультфільмі сцена, коли перерізає Зайчик канат, яким спускається зверху Вовк. Це є порушенням закону – навмисне причинення шкоди здоров’ю чи життю. Є мультфільми, де прослідковуються такі елементи, коли ти не такий, як усі, прослідковується і гендерна нерівність, і безпосередньо расова дискримінація. Діти це бачать, знають, правильно орієнтуються і находять ці ознаки».

Микита Водзянський, студент 3-го курсу («Право»): «Наша локація складається з трьох частин: перша частина, коли наша студентка Віка Коцуба розповідає, як збирати сміття і як дбати про екологію, друга частина – ми показуємо модель літака з конструктора і учні повинні подивитись на нього 10 секунд, запам’ятати і потім скласти так само; третя частина – пройти лабіринт».

Віра Пироженко, фахівець відділу канцелярії: «На мою думку, коли молода людина вступає до вишу, ця подія в житті має бути максимально зважена та рішуча. Тому якщо навіть ви себе не знайшли, але чітко знаєте, чого чекаєте від спеціальності, на яку вступаєте, які компетенції отримаєте, коли будете з неї виходити, це значно зробить ваше життя усвідомленішим і значно полегшить ваш вибір. Тому такі заходи надзвичайно важливі саме для того, щоб спонукати нашу молодь до свідомого вибору майбутньої професії. А саме звідси, з усвідомлення своєї професії, народжується справжні професіонали своєї справи».

Олексій Горобець, гість інституту: «Якби це було пару років тому, я б обов’язково подав заяву на навчання у Криворізькому економічному. Я просто у захваті від свята. Хотів би тут навчатися, але вже визначився з країною і зібрався їхати працювати за кордон. Тут працював у магазині, тепер буду заробляти для свого подальшого життя».

Вікторія Кушніренко, випускниця коледжу економіки і управління: «Мені в Криворізькому економічному інституті дуже сподобалось. Тут дуже позитивні й уважні люди – гарні викладачі, відчувається, що вони добре знають свою справу. Тут дуже багато нового, що мені цікаво. Я планую вступати до КЕІ на заочне відділення на третій курс».

Олександр Байрамов, студент 1 курсу юридичного факультету: «Наша команда називається «Убойная сила». У нас підібралася активна молодь – тут усі з різних шкіл, із різних районів міста. Розумні, все знають, розгадують усе – молодці!»

Ольга Іванівна Архіпченко, вчитель математики СШ № 103: «Мої учні ще маленькі. Вони навчаються у восьмому «А» класі. В інституті вони відчули й побачили студентське життя. Вони у нас не люблять контрольні роботи, а ось така, інша форма навчання, їм набагато цікавіша. Бачу, які вони натхненні і їм це подобається. Можливо, з часом вони і прийдуть навчатися до економічного інституту. У нас у класі більшість хлопчиків. Якщо тут спорт на висоті, їм це дуже сподобається. Вони у нас майбутні спортсмени».

Дарина Шелестій: «Я навчаюсь в коледжі економіки та управління на другому курсі на спеціальності «Діловод». Після закінчення коледжу я не планую йти навчатися чи працювати за своєю спеціальністю. Я хочу навчатися в юридичному університеті на спеціальності прокурора. А сюди я прийшла познайомитися з Криворізьким економічним інститутом зі своїми подругами Дариною Гаркушею та Іриною Зелізник. Можливо, ми й станемо у майбутньому студентами КЕІ».« Повернутися

Інформаційні партнери