Студенти Криворізького економічного інституту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» стали активними учасниками свята – Дня фізичної культури і спорту, що відзначається сьогодні, 8 вересня.

Студентська молодь готувалася до марафону та інших спортивних змагань, але погода не посприяла цьому, тож усі із задоволенням пішли вболівати за наших велосипедистів, які взяли участь у веломарафоні.

8 вересня о 10:00 год. стартував веломарафон «Залізна сотня». За головний приз – велосипед – змагаються 432 учасники із 42 міст України. Організатори проклали два маршрути в 100 і 55 кілометрів по індустріальним ландшафтам Кривого Рогу. Веломарафон стартував на проспекті Поштовому. Найшвидшого учасника змагань чекає головний приз перегонів – велосипед Lapierre Edge SL 629. Фініш відсвяткують концертом рок-групи «Генеза» і «220 вольт».

        Кілька слів про  марафон «Залізна сотня»

Веломарафон ХСМ “Залізна сотня” відноситься до велосипедних змагань категорії крос-кантрі, метою якого є: розвиток і популяризації велосипедного спорту в Україні та Кривому Розі; розвиток і популяризації промислового туризму в Україні та Кривому Розі; розвитку масового велосипедного руху серед населення; підвищення спортивної майстерності; залучення молоді до занять спортом; пропаганди здорового способу життя та активного відпочинку.

Основний маршрут довжиною в 100 км переважно пролягає по стежках і дорогах зони промислової спадщини Кривого Рогу (кар’єри, відвали, “Долина кольорових пагорбів”, так звані “Марсіанські пейзажі), включаючи в себе заказник “Балка Північна-Червона”, Краматорський і Карачунівський лісовий масив. На маршруті передбачено п’ять офіційних КП та декілька секретних КП. На кожному з офіційних КП, для учасника передбачено наявність води і легкого перекусу (банани, яблука, печиво).

Маршрут для новачків довжиною у 55 км частково пролягає місцями індустріальної спадщини Кривого Рогу і є скороченою версією основного маршруту. Біля половини маршруту проходить у долині ріки Інгулець, уздовж Карачунівського водосховища  та через Карачунівський лісовий масив. Місце фінішу – у парку ім. Федора Маршавцева (газети «Правда»).

Переможцем вважається учасник, який швидше за усіх зі своєї категорії здолає дистанцію змагань, відзначиться на усіх КП та укладеться у встановлені ліміти часу. Усі учасники, які подолають маршрут і вкладуться у необхідний термін, будуть нагороджені пам’ятними грамотами і подарунками.

Насправді ж, переможці – це всі, хто взяв у веломарафоні участь і прийшов на свято Дня фізкультури і спорту.

                                                  Говорять учасники спортивного свята

Алім Батюк, завідувач кафедри фізичного виховання, к.соц.н., суддя міжнародної категорії з волейболу:

— За традицією, щорічно, в День фізкультурника наш інститут, як завжди, виставляє команду для участі в естафеті у змаганнях по  Центрально-Міському районі, тому що ми територіально відносимося до цього району. Наші студенти активно беруть участь у цих заходах, до того ж, із великим задоволенням. Так, ми не займаємо перші місця, здебільшого четверті й далі, але для нас головне – це взяти участь і бути здоровими. Тож всіх вітаю зі святом і бажаю успіхів у спорті і навчанні!

Едуард Кайда, викладач кафедри фізвиховання:

— Вітаю всіх наших спортсменів, учасників змагань зі святом – Днем фізкультурника. Всім – найголовніше! – бажаю міцного здоров’я і щоб активно займалися спортом, а не сиділи вдома на дивані. Бажаю, щоб вели активний спосіб життя.

Алла Максимова, голова профкому інституту:

— Я від усієї душі вітаю всіх із Днем фізкультурника, особливо викладачів кафедри фізичного виховання, які опікуються фізичною культурою і фізичним вихованням у нашому інституті серед студентів, викладачів і співробітників. Хочу всім побажати, щоб займалися фізкультурою задля свого здоров’я, а це надасть наснаги для плідної праці і подарує хороший настрій. Наші студенти беруть, крім велопробігу, участь у легкій атлетиці, варкауті й легкоатлетичному кросі. Участь у велопробігу взяли Антон Рибачук, Георгій Бачуашвілі та Аліна Кузьмич.

Враження від спортивного свята висловлює Антон Рибачук, другокурсник юридичного факультету:

— Перший велопробіг розпочався ще в 2008 році. Він стартував від пам’ятника воїну в Другій світовій війні,  який знаходиться біля Георгіївської дзвіниці. З того часу щороку я беру участь у цих змаганнях. Кількість учасників із кожним роком збільшується, і вже не тільки криворізькі спортсмени беруть у цьому участь, а й приїжджі з інших міст і сіл. Сьогодні – велопробіг присвячений Дню фізкультури. Вже не пам’ятаю, скільки разів я брав участь у цих пробігах. Я завжди за цей движ… Настрій у мене хороший, бадьорий, тому всім бажаю такого.

Денис Абрамов, першокурсник:

— Ми прийшли бігати, але був дощ і ми… не бігаємо. У мене сьогодні день народження. Мені виповнилось 18 років. Тож свято для мене сьогодні подвійне. Настрій – чудовий.

Олександр Мірошниченко, третьокурсник:

— І в мене сьогодні день народження. Мені виповнилося 20 років. Всі мене вже зранку привітали: і рідні, і друзі по інституту. Я прийшов на свято, щоб бігти разом зі своїми друзями естафету. А ще я тренуюсь у спортивному клубі «Олександр», де займаюсь тайським боксом. І сьогодні у мене там теж відбудуться тренування.

Вітаємо наших іменинників із днем народження. Здоров’я і успіху вам, юнаки!« Повернутися

Інформаційні партнери