10 листопада багатий на події. Це і Всесвітній день молоді, і Всесвітній день науки та ще й
Міжнародний день бухгалтера

Напередодні цього дня, 9 листопада, зібралися студенти факультету обліку, фінансів та інформаційних технологій, щоб гідно зустріти своє професійне свято. На зустріч були запрошені всі викладачі і студенти 1-4 курсів спеціальності «Облік і оподаткування».

Студентська молодь з великою увагою прослухала цікавий історичний екскурс про цю потрібну у всі часи професію, про бухгалтерів, який розповіла доцент Тетяна Юріївна Бондаренко. Студентам було вручено грамоти за успіхи в навчанні і був проведений майже справжній «іспит» (шпаргалками не користуватися!), на якому молодь давала відповіді на поставлені питання та розгадувала назви, що стосуються цієї професії, у кросворді. Серед кращих були Микола Щуренко, Наталя Ратушна, Вероніка Коваленко, Анастасія Бажан та інші.

Привітали присутніх на урочистості завідувач кафедри обліку і оподаткування доцент Олена Віталіївна Руденко, декан факультету обліку,  фінансів та інформаційних технологій Дмитро Петрович Волков, перший заступник директора з науково-педагогічної і навчальної роботи, професор Сергій Володимирович Гушко.

«Зустріч ця тематична, — говорили виступаючі. – Те, що існує у нас таке свято, говорить про важливість цієї професії у світі. Це професія дуже відповідальна і вона, звичайно ж, для ділових і динамічних людей».

«Не кожне свято відзначається двічі – на регіональному й міжнародному рівні, — сказала О.В. Руденко. – Не можна уявити собі жодне підприємство без цієї професії. Отже, свято варте того, щоб бути червоною датою у календарі».

Виступаючі побажали всім безлімітного щастя, взаємозаліків у стосунках і невичерпних джерел фінансування!

Кузнею кадрів назвав кафедру обліку та оподаткування перший заступник директора, професор Сергій Володимирович Гушко і побажав молодим зробити свідомий вибір у професії. Адже знаючи й вивчаючи облік і аудит, можна бути менеджером і сформуватися у майбутньому як справжні фахівці в рамках своєї професії.

Трохи історії

Про професію бухгалтера, заглибившись у минулі століття, розповідає к.е.н., доцент Тетяна Юріївна Бондаренко:

Ідея відзначати загальне міжнародне професійне свято бухгалтера обговорювалася давно, адже майже в кожній країні існує національне професійне свято фахівців з обліку. І цю дату обрали не випадково.

10 листопада 1494 році у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрію і пропорції», автором якої був Лука Пачіолі.

Луку Пачолі називають «батьком бухгалтерії», хоча він не був ні автором, ні розробником системи бухгалтерського обліку. Він всього лише описав методи, які використовували у своїй роботі венеціанські торгівці в період епохи Відродження. Лука Пачіолі зробив прогноз, що бухгалтер не зможе спокійно лягти спати до тих пір, поки актив не зійдеться з пасивом.

Якими були бухгалтери в минулому? 4000 років до н. е. в управлінні фараона Менаса існував особливий клас урядовців – писарі, які робили записи на згортках про майно фараона. Писарі були одними з найповажніших класів чиновництва, отримували високу заробітну плату. За помилки існували санкції: биття різками, садження на ланцюг, зняття з роботи і вища міра покарання.

1498 рік. Імператор Священної Римської імперії Максиміліан I підписав указ: «Наказуємо діловода нашої палати, довіреного і старанного писаря, який веде книги, відтепер називати бухгалтером».

Наприкінці XV століття в Італії жінки досить широко працювали в торгівлі. З того часу до нас дійшла фраза: «Якщо чоловік купець, то дружина у нього бухгалтер». У різні часи на допомогу обліковцям приходили різні гаджети: камінці, папірус, глиняні таблички.

Ще півстоліття тому бухгалтер був банальним рахівником. Дуже рідко його залучали до прийняття управлінських рішень. Із набуттям Україною незалежності однією з найбільш високооплачуваних категорій працівників на підприємствах, крім керівництва, стали працівники бухгалтерій.

Сучасні вимоги, висунуті до облікової професії, досить високі. У бухгалтера повинен бути сильний розум, послідовні практичні цілі. Сучасний бухгалтер – це перша людина після керівника. А це не тільки відповідальність, але й авторитет.« Повернутися

Інформаційні партнери