8 вересня у навчальному корпусі № 1 по проспекту Поштовому, 64, о 10:30 год. в аудиторія 405 відбулася відкрита лекція «Історичні та сучасні аспекти розвитку національної банківської системи і економіки Португалії та Європейського Союзу». Лекцію прочитав професор Жозе Бутелю з Португалії, якого представив студентам професор КЕІ Володимир Кулішов.

Ця незвичайна подія свідчить про наші наукові стосунки з викладачами Європейського Союзу. На запрошення адміністрації інституту і кафедри міжнародної економіки професор Бутелю дав згоду взяти участь і прочитати лекцію для наших студентів. Лектор розповів про розвиток і місце своєї країни серед інших країн ЄС, і, зокрема, зупинився на банківській системі.

Після лекції у студентів виникло багато запитань. І хоч часу вже пройшло чимало, ніхто не спішив залишати аудиторію.
«Лекція дуже актуальна, — підбив висновки професор В.В. Кулішов. – Україна підписала політичні й економічні блоки питань з Євросоюзом. Наша держава з часом приєднається до європейських правил і буде працювати у нових стандартах ЄС». Володимир Васильович нагадав студентам про можливість навчатися за програмою «Подвійний диплом», адже при закінченні навчання кожен із бажаючих зможе працювати в країнах Євросоюзу.

Від свого імені і від усіх викладачів і студентів, присутніх на лекції, він щиро подякував професора з Португалії за проведену лекцію і на пам’ять про цю зустріч подарував йому картину криворізької художниці О.Плотнікової «Човникова станція» (наша «візитівка»), а пані Наталі – квіти.

Євгеній Шаталов, студент групи МЕВ-17-1м:

«Тема лекції досить актуальна, і розкрита лектором зрозуміло і дохідливо. Деякі з моїх знайомих знаходяться в Португалії і там працюють. Країна розвивається і, як було сказано, там дуже багато наших співвітчизників. Інформація, надана паном Жозе, для мене дуже цікава, особливо з приводу того, яке у них податкове навантаження – що актуально й для нас (за прогресивною ставкою), і як забезпечується населення пенсією. Цікавий також момент: як здійснюється контроль за банківською системою».« Повернутися

Інформаційні партнери