Заняття розпочинається, як завжди, за дзвінком. Студенти займають свої місця і всі поринають у зовсім інший світ. Це вже не у нас у вузі відбувається подія, а десь там, за кордоном, у Польщі. Тут звертаються до студентів не так, як прийнято у нас: «шановні», «дорогі друзі», «студенти», а лише на «пан» і «пані». І молоді «пані» і «пани» старанно вимовляють незвичні для нашого слуху і нашої артикуляції шиплячі звуки, уважно стежать за викладачем, яка розповідає і навчає їх польської мови.

У цьому році вперше розпочалося вивчення польської мови нашими студентами. Польську сьогодні вивчають студенти 2-го курсу  спеціальності: «Міжнародні економічні відносини», «Економіка». Веде заняття доцент кафедри менеджменту і публічного адміністрування Л.П. Рибалко, яка минулого року жила і працювала в Польщі.

Знайомимось із викладачем:

Людмила Павлівна Рибалко, доцент кафедри менеджменту і публічного адміністрування

Була на навчанні та стажуванні в Економічному університеті м. Варшави (SGH Warsaw School of Economics, http://www.sgh.waw.pl/en/Pages/default.aspx) за  стипендіальною програмою від польського уряду «Для молодих науковців», адміністратором якої  виступав Центр досліджень Східної Європи Варшавського університету http://studium.uw.edu.pl

Ми поставили пані Людмилі декілька запитань і отримали
на них відповідь:

  1. Які враження від викладання і проживання там? Що варто запозичити нам? Що позитивного у них і у нас?

Запозичити хотілось би все. Головне для нас – навчати професійно і відповідально, відстоювати свої права як викладача, боротись із несправедливістю (у правовому полі).

  1. Як ставилися польські студенти до Вас? Чим цікавилися? Що їх турбує в їхньому житті? Чим живуть, про що мріють?

Відношення було дуже добре і тепле. Цікавляться тим напрямом, яким конкретно займаються чи досліджують. Можна з ними досягнути суперсинергетичного ефекту, коли їх та наші вподобання співпадають.

  1. Чим різняться наші студенти від польських? У чому різниця (менталітет, прагнення, спосіб життя)?

Різне ставлення до навчання (поляки більш відповідальні щодо підготовки до занять), прагнуть пізнавати нове, адже їм про це нове не лише розповідають, а й показують у дії. Їх спосіб життя – активність скрізь, у всьому і завжди.

  1. Задайте самі собі питання і дайте на нього відповідь.

Коли ми наблизимось до подібного рівня розвитку, який є у Польщі ?

На жаль, років за 30-40.

Діляться враженнями студентки-другокурсниці

 

Оля Бойко, Таня Бесараб (група МЕВ-16-1):

«З цього року ми почали вивчати польську мову. У наших планах є бажання поїхати до Польщі і, знаючи мову, звичайно ж, нам буде легше спілкуватися там. Заняття у нас проходять дуже цікаво, і хоча це ще тільки початок (адже ми вивчаємо польську лише два місяці), але ми розуміємо її і пробуємо й самі говорити польською. Отримуємо від цього велике задоволення».« Повернутися

Інформаційні партнери